Σίκινος Σικινος

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ζητάω τα φώτα σας! 4 βράδια Σίκινο μόνη μου κοντά σε θάλασσα για μπάνιο και στάση λεωφορίου.
Ξέρετε τίποτα?
Μην ανησυχείς καθόλου. Το λεωφορείο εξυπηρετεί παραλίες του νησιού, με καλύτερη αυτών τον Αγ.Γεώργιο. Το νησί είναι μια σταλιά αλλά πανέμορφο.
Θα σου πρότεινα διαμονή στην Αλοπρόνοια (λιμάνι) που έχει και παραλία για ένα κοντινό μπάνιο.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
987
Likes
2.076
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Μην ανησυχείς καθόλου. Το λεωφορείο εξυπηρετεί παραλίες του νησιού, με καλύτερη αυτών τον Αγ.Γεώργιο. Το νησί είναι μια σταλιά αλλά πανέμορφο.
Θα σου πρότεινα διαμονή στην Αλοπρόνοια (λιμάνι) που έχει και παραλία για ένα κοντινό μπάνιο.
σ΄ευχαριστώ Ψηλέ, πριν λίγο διάβασα και το δικό σου ταξίδι στη Σίκινο για να το ξαναθυμηθώ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εκτος απο τα πλοια που μου βγαζουν τα ψαχτηρια στο google, υπαρχει καποιο αλλο καραβι/δρομολογιο που να με παει Σικινο απο Σαντορινη; Το ελα μου ρχεται μια χαρα, αλλα το πηγαινε μου τα χαλαει...
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εκτος απο τα πλοια που μου βγαζουν τα ψαχτηρια στο google, υπαρχει καποιο αλλο καραβι/δρομολογιο που να με παει Σικινο απο Σαντορινη; Το ελα μου ρχεται μια χαρα, αλλα το πηγαινε μου τα χαλαει...
Επειδή έψαχνα αντίστοιχο δρομολόγιο, είχα βρει το πλοίο «Μαΐστρος Σαντορίνη» που το διεξήγαγε δύο φορές την εβδομάδα πέρυσι, ωστόσο δε μπορώ να βρω πουθενά τα δρομολόγια του για φέτος.

Αυτό το πήγαινε - έλα στα νησιά γιατί πρέπει να είναι πάντα γρίφος, δε μπορώ να καταλάβω...
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Εκτος απο τα πλοια που μου βγαζουν τα ψαχτηρια στο google, υπαρχει καποιο αλλο καραβι/δρομολογιο που να με παει Σικινο απο Σαντορινη; Το ελα μου ρχεται μια χαρα, αλλα το πηγαινε μου τα χαλαει...
Το Androsjet το ειδες;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εκτος απο τα πλοια που μου βγαζουν τα ψαχτηρια στο google, υπαρχει καποιο αλλο καραβι/δρομολογιο που να με παει Σικινο απο Σαντορινη; Το ελα μου ρχεται μια χαρα, αλλα το πηγαινε μου τα χαλαει...
Το Μαΐστρος Σαντορίνη που αναφέρει ο ψηλός ισως είναι η λύση. Ανήκει στην Ενωση Λεμβουχων Θήρας. Σου παραθέτω το site της και αν είναι τηλεφώνησε τους (μόνο στο vrisko.gr βρήκα τα δρομολόγια των επόμενων ημερών Κ τίποτα άλλο)

Ένωση Λεμβούχων Σαντορίνης - Union Boatmen of Santorini » Public & Social Services
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Το Μαΐστρος Σαντορίνη που αναφέρει ο ψηλός ισως είναι η λύση. Ανήκει στην Ενωση Λεμβουχων Θήρας. Σου παραθέτω το site της και αν είναι τηλεφώνησε τους...
Μίλησα μαζί τους, δρομολόγια και πληροφορίες δίνονται από το Pelican travel (τηλ. 22860-22220).
Θεωρητικά θα υπάρχει δρομολόγιο κάθε Δευτέρα και Παρασκευή, αλλά δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα.
Το πρακτορείο απάντησε ακριβώς το ίδιο, ότι στο τέλος της εβδομάδας θα ναι διαθέσιμα και θα μπορούμε να τα δούμε στη πλατφόρμα του openseas.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το Androsjet το ειδες;
Το είδα, αυτό με βολεύει στην επιστροφή. Στο πήγαινε όμως, όχι.


Επειδή έψαχνα αντίστοιχο δρομολόγιο, είχα βρει το πλοίο «Μαΐστρος Σαντορίνη» που το διεξήγαγε δύο φορές την εβδομάδα πέρυσι, ωστόσο δε μπορώ να βρω πουθενά τα δρομολόγια του για φέτος.

Αυτό το πήγαινε - έλα στα νησιά γιατί πρέπει να είναι πάντα γρίφος, δε μπορώ να καταλάβω...
Ευχαριστώ! Έψαχνα για Σάββατο οπότε μάλλον άκυρο.

Όσο για τα νησιά και το πήγαινε-ελα, δε ξέρω, σκέφτομαι όμως κάποιον που δε μιλάει ελληνικά και θέλει να έρθει Ελλάδα το καλοκαίρι ανεξάρτητα, χωρίς πρακτορείο. Δε ξέρω πόσο εύκολα θα έβγαζε άκρη.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Όσο για τα νησιά και το πήγαινε-ελα, δε ξέρω, σκέφτομαι όμως κάποιον που δε μιλάει ελληνικά και θέλει να έρθει Ελλάδα το καλοκαίρι ανεξάρτητα, χωρίς πρακτορείο. Δε ξέρω πόσο εύκολα θα έβγαζε άκρη.
[/QUOTE]

Γι αυτο πανε ολοι Παρο-Μυκονο-Σαντορινη
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το είδα, αυτό με βολεύει στην επιστροφή. Στο πήγαινε όμως, όχι.



Ευχαριστώ! Έψαχνα για Σάββατο οπότε μάλλον άκυρο.

Όσο για τα νησιά και το πήγαινε-ελα, δε ξέρω, σκέφτομαι όμως κάποιον που δε μιλάει ελληνικά και θέλει να έρθει Ελλάδα το καλοκαίρι ανεξάρτητα, χωρίς πρακτορείο. Δε ξέρω πόσο εύκολα θα έβγαζε άκρη.
Διαχρονικά όποιος θέλει να επισκεφθεί ανεξάρτητα τα νησιά το καταφέρνει. Και παλαιότερα που δεν υπήρχε το openseas (που τα έχει όλα) έβλεπες στο πλοίο για Σίκινο ή για Ηρακλειά πχ ξένους τουρίστες από κάθε γωνιά της γης. Όχι πολλούς βέβαια, όμως καλύτερα. Άλλωστε ούτε Έλληνες έμπαιναν στον κόπο τότε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom