Σκιάθος Προτάσεις διασκέδασης, εστίασης, αξιοθέατων και παραλιών στη Σκιάθο

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
και εγώ το ψάχνω για την επόμενη βδομάδα που θα μαι Σκιάθο, αλλά μάλλον πρέπει να πάει κανείς εκεί για να βρει πληροφορίες. Το μόνο που βρήκα στο ίντερνετ ήταν αυτό http://www.travel-skiathos.gr/el/touristika-grafeia-athina-skiathos.html και μου είπαν τιμή 19 ευρώ.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Δεν χρειαζεται να αγχωνεστε. Μια βολτα μεχρι το παλιο λιμανι, μπροστα απο τις ''μαξιλαρες'' και θα τα βρειτε ολα σε σχεση με τις εκδρομες. Απο εκει αναχωρουν καθε πρωι, τα εκδρομικα πλοιαρια.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Εγώ θα έρθω μονοήμεροή από Σκόπελο. Απλά θα έχω όλη τη μέραστη διαθεσή μου. Απότις 8 το πρωί έως 20:00. Γι'αυτό θα ήθελα να ξέρω τις ώρες. Σοφία μόλις γυρίσεις γράψε καμια πληροφορία επί του θέματος. Εγώ θα πάω μετα το 15Αυγουστο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ξέχνα τα Λαλάρια... η Τσουγκριά και άγιος ο Θεός... τα πρωινά καραβάκια έφευγαν από τις 9 το πρωί και κατά πολύ τακτά χρονικά διαστήματα... καβάλα το πρώτο, πιάσε ξαπλώστρα πρώτη μούρη και γύρνα κατά της 4 πίσω... θα έχεις άνεση χρόνου και να φας και να ρίξεις και τις βόλτες σου στην πόλη...

Υ.Γ Όσοι θα πάτε Σκιάθο μην χάσετε την εμπειρία να δείτε μια προσγείωση στο αεροδρόμιο του νησιού... τύφλα να έχει το St.Maarten...
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Traveller αυτό ακριβώς σκεφτόμουν τώρα!! Μέσα στο μυαλό μ είσαι. Αυτό ακριβώς θα κάνουμε Τσουγγριά, θα γυρίσουμε να φάμε και να κάνουμε τη βολτίτσα μας. Και μάλιστα ψήνομαι για μπάνιο τόσο πρωί να μην έχει κόσμο να χαρούμε τη θάλασσα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ θα έρθω μονοήμεροή από Σκόπελο. Απλά θα έχω όλη τη μέραστη διαθεσή μου. Απότις 8 το πρωί έως 20:00. Γι'αυτό θα ήθελα να ξέρω τις ώρες. Σοφία μόλις γυρίσεις γράψε καμια πληροφορία επί του θέματος. Εγώ θα πάω μετα το 15Αυγουστο.
μόλις γυρίσω θα ενημερώσω!!

Ξέχνα τα Λαλάρια... η Τσουγκριά και άγιος ο Θεός... τα πρωινά καραβάκια έφευγαν από τις 9 το πρωί και κατά πολύ τακτά χρονικά διαστήματα... καβάλα το πρώτο, πιάσε ξαπλώστρα πρώτη μούρη και γύρνα κατά της 4 πίσω... θα έχεις άνεση χρόνου και να φας και να ρίξεις και τις βόλτες σου στην πόλη...

Υ.Γ Όσοι θα πάτε Σκιάθο μην χάσετε την εμπειρία να δείτε μια προσγείωση στο αεροδρόμιο του νησιού... τύφλα να έχει το St.Maarten...
αεροπορικώς θα πάμε....
 
Last edited by a moderator:

Liakos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας το 2012 πηγα σκιαθο για clubing μια χαρα ειναι οσο για το υπολοιπο νησι ναι μεν πρασινο αλλα ενας δρομος που τον γυρνας σε μια μερα τιποτα το ιδιαιτερο και η χωρα απλη ιχνος γραφικοτητας...γουστα ειναι φυσικα αναλογως τι ψαχνει ο καθενας
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Παιδιά μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα σημείο ενοικίασης?? Για τις λίγες ώρες που θα βρεθώ Σκιάθο σκέφτηκα ως εναλλακτική να επισκεφθώ τα αμπελάκια. Πόσο μακρυά είναι από χώρα?? Από που να νοικιάσω γουρούνα ή μηχανάκι??
Υ.γ δεν παίζει να χρησιμοποιήσω αστικό.
 

cero

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπερα σε ολους! Διαβαζω αρκετα καλα σχολια για Σκιαθο και με εχει βαλει σε σκεψεις. Σκεφτομαι για καμια βδομαδα μεσα στον Ιουνιο (με την κοπελα μου) και θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το που ειναι καλυτερα να μεινουμε μεταξυ Χωρας και Κουκουναριων. Βεβαια διαβασα αυτο που εγραψε η sofianaxos για την παραλια οτι ηταν βρωμικη..αλλα μπορει να φταιει και η περιοδος που ειχε παει. Αναφερομαι στις κουκουναριες. Αυτοκινητο δεν θελω να παρω οποτε η ερωτηση ειναι αν αξιζει να μεινουμε ολες τις μερες προς κουκουναριες μερια και το βραδακι να πηγαινουμε στη Χωρα. Εχω μπερδευτει παιδια οποιος βρει το χρονο θα περιμενω την βοηθεια του!!
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Καλησπερα σε ολους! Διαβαζω αρκετα καλα σχολια για Σκιαθο και με εχει βαλει σε σκεψεις. Σκεφτομαι για καμια βδομαδα μεσα στον Ιουνιο (με την κοπελα μου) και θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το που ειναι καλυτερα να μεινουμε μεταξυ Χωρας και Κουκουναριων. Βεβαια διαβασα αυτο που εγραψε η sofianaxos για την παραλια οτι ηταν βρωμικη..αλλα μπορει να φταιει και η περιοδος που ειχε παει. Αναφερομαι στις κουκουναριες. Αυτοκινητο δεν θελω να παρω οποτε η ερωτηση ειναι αν αξιζει να μεινουμε ολες τις μερες προς κουκουναριες μερια και το βραδακι να πηγαινουμε στη Χωρα. Εχω μπερδευτει παιδια οποιος βρει το χρονο θα περιμενω την βοηθεια του!!
Η δική μου άποψη είναι ότι καλύτερα για διαμονή να επιλέξετε την χώρα της Σκιάθου έτσι ώστε τα βραδιάκια που θα θέλετε να βγειτε χαλαρά για ποτό και φαγητό να μην τρέχετε με τα λεωφορία! Βέβαια εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας και η ηλικιά σας! Πήγα πέρσι με τον φίλο μου (23 κ 26) και περάσαμε πολύ όμορφα! Θεωρώ ότι χωρίς αμάξι η χώρα είναι η σωστή επιλογή.

Έχει πολύ καλό δίκτυο και με τα λεωφορία από την χώρα πας στις περισσότερες παραλίες του νησιού! Κουκουναριά-Μπανάνα-Βρομόλιμνος εξαιρετικές! Την μια νοικιάσαμε αυτοκίνητο για μια περιπλάνηση στα μοναστήρια κτλπ Και πήγαμε και αγιά ελένη και στον Ασέλινο νομίζω ή στην μεγάλη άμμο δεν είμαι σίγουρη!

Πήραμε και πλοιαράκι και κάναμε τον γύρο του νησιού! Καταπληκτικά τα λαλάρια μην το χάσετε και οι Τρουλλοι που επίσης είχαμε στάση, μας άρεσαν πολύ!
 

cero

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Να σαι καλα Isavella σευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Αυτο σκεφτομουν και γω ναι...που να μπλεκεις βραδιατικα με τα λεωφορεια. Αν και οταν ειχαμε παει στη Ναξο μειναμε Αγιο Προκοπη και πηγαιναμε στο Λιμανι με το λεωφορειο..αλλα νομιζω πως εκει ηταν μικροτερη η αποσταση. Να πω την αληθεια θα ηθελα ενα μερος που να τα συνδιαζει ολα (καλη θαλασσα-φαγητο-διασκεδαση) σε κοντινες αποστασεις με τα ποδια και οταν θα θελεις νοικιαζεις ενα αυτοκινητο και γυριζεις να δεις και κατι αλλο..Να μην ειμαστε αναγκασμενοι δηλαδη να μετακινουμαστε καθε μερα ειτε για τη θαλασσα ειτε για βολτα. Αλλα αυτο δεν ξερω αν υπαρχει καπου..γενικα μιλαω οχι μονο για Σκιαθο :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom