Προτασεις για Μονεμβασια

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Σκεφτόμαστε για Μονεμβασια τέλος Αυγούστου για 4 μέρες που θα μου πρότεινες να μείνω μιας και είσαι από εκει μέσα στο Κάστρο ή έξω?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Το θέμα είναι καθαρά οικονομικό! Η διαμονή εντός του κάστρου είναι αρκετά πιο τσιμπημένη αλλά το κάστρο είναι παραμυθένιο! Στα μείον οτι μπορεί να χρειάζεται να περπατήσεις αρκετά ή να ανεβεις αρκετά σκαλιά για να φτάσεις στο δωμάτιο σου, μιας και αυτοκίνητο εντός του κάστρου δεν μπαίνει...
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Με μια Αναζήτηση που έκανα κάτω από 70 ευρώ δεν παίζει για διαμονή μέσα στο κάστρο ...Δυστυχώς θα μείνω εκτός..
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
χιλή
Καλησπέρα! Ξέρει κάποιος να μου πει αν θα την παλέψουμε με καροτσάκι με μωρό μέσα στο κάστρο ή να αλλάξουμε προορισμο;
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Αντζελες
Παιδιά έχει επισκεφτεί κανείς τη Μονεμβασιά χειμώνα;;;; Αξίζει;;;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Δεν εχει πολλα πολλα χειμωνα βραδυ ε;
Έχω να πάω αρκετά χρόνια αλλά κάτι εστιατόρια και δύο μπαράκια είχε ο οικισμός. Τα μπαράκια θυμάμαι είχαν απειροελάχιστο φωτισμό και σχεδόν ανύπαρκτη μουσική. Φαινόταν σαν να λειτουργούσαν παράνομα αφού όλος ο οικισμός είναι αρχαιολογικός χώρος και η λειτουργία των καταστημάτων ρυθμίζεται από αυστηρό νομικό πλαίσιο.
Αν αυτά ισχύουν ακόμη, δεν ξέρω. Όπως και το τι γίνεται στον νέο οικισμό.
 
Last edited:

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Στο κάστρο μέσα, εχει 2 μπαράκια με συμπαθέστατα κοκτεηλ και ενα πιο λαικού προσανατολισμού καπως ρακαδικο με μουσικη μου φανηκε. Το καλοκαιρι,τις γιορτες, τριήμερα λειτουργουν ως τις 3, φαντάζομαι και τα σκ θα λειτουργούν σχετικά αργά. Στην πόλη εξω δεν ξέρω τι παίζει χειμώνα, αλλα πάντα εχει κόσμο τα σκ, ζευγαρακια συνήθως. Για παραπάνω απο 2 διανυκτερευσεις τον χειμώνα δεν το προτείνω εκτός αν συνδιαστεί με κάτι άλλο π.χ γύθειο/αερόπολη/σπήλαιο Διρού που είναι 1-1.30 ώρα απο εκεί.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
παιδια επειδη μερικες προτασεις ειναι παλιες και θα παω αυτο το πσκ μονεμβασια. (προτασεις για εκρδομες και φαγητο με αφορουν)
ειναι ακομα must οι επιλογες ή εχουν "αλλαξει" (για φαγητο αναφερομαι (
εχετε κατι νεο να προτεινετε ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom