Προτασεις για ελληνικα νησια!

Μηνύματα
119
Likes
163
@tol_pap ξενύχτι με μέτρο θα έλεγα...περάσαν τα χρόνια :p

@psilos3 Σίφνος φανταστική...πήγαμε πέρυσι όμως...Κάτι παραμφερές θα έλεγα ψάχνουμε...κόσμο στην ηλικία μας...και νυχτερινή διασκέδαση με μέτρο χωρίς έξαλλες καταστάσεις. Μέρες 4-5 πάνω-κάτω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
@tol_pap ξενύχτι με μέτρο θα έλεγα...περάσαν τα χρόνια :p

@psilos3 Σίφνος φανταστική...πήγαμε πέρυσι όμως...Κάτι παραμφερές θα έλεγα ψάχνουμε...κόσμο στην ηλικία μας...και νυχτερινή διασκέδαση με μέτρο χωρίς έξαλλες καταστάσεις. Μέρες 4-5 πάνω-κάτω...
Κεα. Στο Βουρκαρι ειναι ωραια το βραδυ, σαν τη Σιφνο μοιαζει η διασκεδαση, καθως και στη Χωρα. Μειονεκτημα οι αραιες συγκοινωνιες αλλα παιζει πολυ ταξι που αν ειστε παρεα μοιραζεται και πολυ καλυτερες παραλιες απο της Σιφνου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 Σίφνος φανταστική...πήγαμε πέρυσι όμως...Κάτι παραμφερές θα έλεγα ψάχνουμε...κόσμο στην ηλικία μας...και νυχτερινή διασκέδαση με μέτρο χωρίς έξαλλες καταστάσεις. Μέρες 4-5 πάνω-κάτω...
Μάλιστα, κατανοητό. Διασκέδαση με ποιότητα, όχι τόσο κυριλέ και όχι τόσο χύμα. Εφόσον είδατε τη Σίφνο και σας άρεσε τέτοιο στυλ, τα πράγματα δυσκολεύουν. Θα έλεγα ότι η Σέριφος είναι μια επιλογή, όπως και τα Κουφονήσια, ένα (η και περισσότερα) κλικ κάτω όμως απ' ότι ζήσατε πέρυσι.
H Νάξος θα ήταν επίσης μια επιλογή η οποία χρήζει συζήτησης. Διαφωνό για Ίο και Πάρο λόγω ηλικίας, ίσως μόνο εκτός της πολύ υψηλής σεζόν, π.χ. μετά τις 15 Αυγούστου ναι.

@paefstra μεγάλη απογοήτευση το βράδυ στη Κέα, ναι μεν αλλά, λίγα πράγματα, δύο μπαράκια όλα όλα και πολύ υποτονικά στο Βουρκάρι. Μιλάω και για 15αύγουστο, οχι οποιαδήποτε ημερομηνία.
 
Μηνύματα
119
Likes
163
Καλημέρα και πάλι!

@zade Την Ίο την σκέφτηκα και εγώ...αλλά την έχω απορρίψει (νοητά) και εγώ λόγω ηλικιών (νομίζω...ίσως κάνω λάθος...).

@psilos3 Όλα αυτά τα νησιά τα έχουμε επισκεφθεί κατά το πρόσφατο παρελθόν οπότε απορρίπτονται....εκτός από τα Κουφονήσια...οκ εκεί να το συζητήσουμε (να μου πεις αν περάσατε κάπου καλά γιατί να μην ξαναπάτε; )

@paefstra η Κέα μου κάνει περισσότερο για ΣΚ φάση... :p

Γενικά δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα... :p. Καλά τόσα λίγα είναι τα νησιά σε αυτό που ψάχνουμε ή εγώ έχω θέσει πολλούς περιορισμούς; :icon_redface:

Σε ό, τι αφορά την Τήνο; Ή μήπως είμαι εκτός concept; :p
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνουμε νησί για ανδροπαρέα (εύρος ηλικιών 31-35).

Ανάλογα την περίοδο, ας πούμε για μέσα Ιουλίου ένα νησί που θα πρότεινα είναι η Σκιάθος , τον Ιούλιο έχει διασκέδαση, αλλά όχι στα επίπεδα του Αυγούστου (που πατάει ο ένας πάνω στον άλλον). Ειδικά φέτος θα είναι σίγουρα πεσμένη αρα δεν θα είστε ο ένας πάνω στον άλλον.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
@tol_pap ξενύχτι με μέτρο θα έλεγα...περάσαν τα χρόνια :p

@psilos3 Σίφνος φανταστική...πήγαμε πέρυσι όμως...Κάτι παραμφερές θα έλεγα ψάχνουμε...κόσμο στην ηλικία μας...και νυχτερινή διασκέδαση με μέτρο χωρίς έξαλλες καταστάσεις. Μέρες 4-5 πάνω-κάτω...
Εάν μπορεί να παίξει αυτοκίνητο (είτε μεταφορά ακτοπλοικώς, είτε ενοικίαση), θα σας πρότεινα στην περίπτωσή σας να κοιτάξτε λίγο και προς Δωδεκάνησα μεριά- ειδικά Ρόδο ή Κω. Φέτος ειδικά και στα δύο νησιά τα πράγματα είναι αρκετά ήρεμα σε σχέση με άλλες χρονιές, και νομίζω πως θα βρείτε πολλές (μεταξύ αυτών και πολλές ποιοτικές) επιλογές και για νύχτα, αλλά και για ημέρα (παραλίες/sightseeing). Για ψάξτε το λίγο...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 Όλα αυτά τα νησιά τα έχουμε επισκεφθεί κατά το πρόσφατο παρελθόν οπότε απορρίπτονται....εκτός από τα Κουφονήσια...οκ εκεί να το συζητήσουμε (να μου πεις αν περάσατε κάπου καλά γιατί να μην ξαναπάτε; )
Να μη ξαναπάτε γιατί έχουμε τόσα νησιά και πρέπει να τα δούμε όλα :p
Πέρα από τη πλάκα αξίζει να επιστρέφεις, αλλά πιο πολύ αξίζει να δίνεις ευκαιρίες σε καινούρια μέρη.
Στα Κουφονήσια θα είναι σίγουρα καλά, απλά ίσως οι 5 μέρες να είναι υπερβολικές.
Στην Αμοργό (που την υπεραγαπώ) δε θα βρείτε το στυλ διασκέδασης που ψάχνετε.
Νομίζω όπως πολύ σωστά λέει και ο @thanos75 τα Δωδεκάνησα αποτελούν μονόδρομο, ιδιαίτερα αυτά τα δύο μεγάλα, Ρόδο πρωτίστως και Κω. Συμφωνώ απόλυτα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλημέρα και πάλι!

@zade Την Ίο την σκέφτηκα και εγώ...αλλά την έχω απορρίψει (νοητά) και εγώ λόγω ηλικιών (νομίζω...ίσως κάνω λάθος...).

@psilos3 Όλα αυτά τα νησιά τα έχουμε επισκεφθεί κατά το πρόσφατο παρελθόν οπότε απορρίπτονται....εκτός από τα Κουφονήσια...οκ εκεί να το συζητήσουμε (να μου πεις αν περάσατε κάπου καλά γιατί να μην ξαναπάτε; )

@paefstra η Κέα μου κάνει περισσότερο για ΣΚ φάση... :p

Γενικά δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα... :p. Καλά τόσα λίγα είναι τα νησιά σε αυτό που ψάχνουμε ή εγώ έχω θέσει πολλούς περιορισμούς; :icon_redface:

Σε ό, τι αφορά την Τήνο; Ή μήπως είμαι εκτός concept; :p

Στη Σκυρο, αδέρφια, στη Σκυρο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στα Κουφονήσια θα είναι σίγουρα καλά, απλά ίσως οι 5 μέρες να είναι υπερβολικές.
Στην Αμοργό (που την υπεραγαπώ) δε θα βρείτε το στυλ διασκέδασης που ψάχνετε.
Μα Ψηλέ, θα βρει το στυλ στα Κουφονήσια και δεν θα το βρει στην Αμοργό;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μα Ψηλέ, θα βρει το στυλ στα Κουφονήσια και δεν θα το βρει στην Αμοργό;
Και βέβαια, ειδικά τα τελευταία χρόνια που τα Κουφονήσια «Μυκονίζουν» αρκετά :haha: . Απλά δεν είναι για πολύ.
Κουβέντα να γίνεται βέβαια περί γούστων, απλά εγώ δε θα τους πρότεινα την Αμοργό, όχι σαν πρώτη προτεραιότητα τουλάχιστον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom