Προτασεις για παιδια -συνταξιδιωτες ,θεματικα παρκα και αλλα...

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
εγω θελω να ρωτησω για το τιβολι στην κοπεγχαγη. ειμασταν κοντα στο να το αποφασισουμε, αλλά ! μας απετρεψε η τελικη τιμη τηνν εποχη που το ψαχναμε και καποιες αποψιες που ακουσαμε οτι δεν λεει και πολυ. εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για να μας πει?
επισης η λισαβωνα εχει ωραιο ζωολογικο κηπο και φυσικα το oceanario. για παιδια ειναι οτι πρεπει, αλλά και σε εμας αρεσε.
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
pmaria, τώρα είδα το μήνυμά σου...δεν ξέρω αν τελικά πήγατε ή όχι στην Κοπεγχάγη, πάντως εγώ που πήγα τον Ιούλιο δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Ειδικά αν έχεις πάει σε άλλα θεματικά πάρκα (εμείς είχαμε πάει πριν το Τίβολι, Eurodisney στο Παρίσι, Port Aventura και Parque Warner στην Ισπανία) τότε το Τίβολι σου φαίνεται ως 'φτωχός συγγενής'. Φαντάσου το περισσότερο ως ένα μεγάλο και παλιό λούνα παρκ, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα το συνιστούσα ως το βασικό λόγο για ένα ταξίδι στην Κοπεγχάγη. Δεν έχει σχέση με τα μεγάλα σύγχρονα θεματικά πάρκα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πας που πας Κοπεγχαγη, ε δε θα πας στο Τίβολη, άλλα στο billund στην Legoland ;)
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Πράγματι η Legoland είναι πολύ ωραίο πάρκο, αλλά δε βγαίνει με ημερήσια εκδρομή από Κοπεγχάγη. Είναι διαδρομή περίπου 3 ωρών με αυτοκίνητο, οπότε μόνο με διανυκτέρευση αξίζει.
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
οχι κοπεγχαγη δεν πηγαμε!
παντως το legoland το σκεφτηκαμε για αργοτερα οταν μεγαλωσει λιγο.
και χαιρομαι που το θεωρειτε καλο!
νομιζω οτι πολλες ευρωπαικες πολεις εχουν ζωολογικους κηπους να περασεις ολη μερα. μου ειπαν για το βερολινο...
στα μελλοντικα σχεδια.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Πολύ ωραίος είναι και ο ζωολογικός κήπος στη Μαδρίτη για να περάσεις αρκετές ώρες.Γίνονται και show με δελφίνια,φώκιες και άλλα ζωάκια σε συγκεκριμένες ώρες.Επίσης αν πάτε αξιζει να δείτε και το ενυδρείο.:xmas_razz:
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
πηγαμε το καλοκαιρι βαρκελωνη. πολυ καλο το παρκο σιουταντελα και για μικρους και για μεγαλους.
καλος ο ζωολογικος κηπος και ο ενυδρειο. προσωπικα μου αρεσαν περισσοτερο τα αντιστοιχα της λισαβωνας.
το park guel, ειναι γοητευτικο, ισως οχι τοσο πολυ για τα παιδια.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν είναι ακριβώς πάρκο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει εδώ στο Σοφικό Κορινθίας

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
και τι εντυπώσεις αποκόμισε, γιατί σκέφτομαι μηπως πάω την 3χρονη κόρη μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δεν είναι ακριβώς πάρκο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει εδώ στο Σοφικό Κορινθίας

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
και τι εντυπώσεις αποκόμισε, γιατί σκέφτομαι μηπως πάω την 3χρονη κόρη μου.
:shock: Υπάρχει τέτοια αμερικανιά στο Σοφικό Κορινθίας;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
:shock: Υπάρχει τέτοια αμερικανιά στο Σοφικό Κορινθίας;
Σιγουρα είναι αμερικανια αλλα εχει πολλές επιλογες, όπως τοξοβολια, ποδόσφαιρο, μπασκετ, αναριχηση σε τοιχο, παιδική χαρά, ιππασία με πόνυ τρενάκι, εκπαιδευτικό χωριο με τσαγκαραδικο, μυλο, παντοπωλειο κλπ, καλλιτεχνικό εργαστήρι και πολλά άλλα και για αυτό ρωτάω γνωμες
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.264
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν είναι ακριβώς πάρκο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει εδώ στο Σοφικό Κορινθίας

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
και τι εντυπώσεις αποκόμισε, γιατί σκέφτομαι μηπως πάω την 3χρονη κόρη μου.
Δεν έχω πάει προσωπικά, αλλά ξέρω πολλούς που έχουν, και μου έχουν πει ότι τα πιτσιρίκια ενθουσιάζονται!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom