Προτασεις για παιδια -συνταξιδιωτες ,θεματικα παρκα και αλλα...

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
πηγε ο γιος μου με το σχολειο του πριν 2 χρονια.τον συνοδεψε και ο πατερας του.δε καθησαν στιγμη.οταν επεστρεψαν ο γιος ηταν κατενθουσιασμενος , ο πατερας πτωμα.εκανε δυο μερες να συνελθει απο το τρεχαλητο.ακομα και σημερα 10 χρονων πια ο μικρος ,
οταν περναμε την Κορινθο εκφραζει την επιθυμια να το επισκεφθει ξανα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
πηγε ο γιος μου με το σχολειο του πριν 2 χρονια.τον συνοδεψε και ο πατερας του.δε καθησαν στιγμη.οταν επεστρεψαν ο γιος ηταν κατενθουσιασμενος , ο πατερας πτωμα.εκανε δυο μερες να συνελθει απο το τρεχαλητο.ακομα και σημερα 10 χρονων πια ο μικρος ,
οταν περναμε την Κορινθο εκφραζει την επιθυμια να το επισκεφθει ξανα.
Μήπως θυμάσαι τιμες και τι ακριβώς περιλαμβάνει;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δεν είναι ακριβώς πάρκο αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει εδώ στο Σοφικό Κορινθίας

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
και τι εντυπώσεις αποκόμισε, γιατί σκέφτομαι μηπως πάω την 3χρονη κόρη μου.
Χρηστάρα έφτασε το κορίτσι σου 3 ετών !!!!!!!!!
Μεγαλώνουμε δίπλα τους χωρίς να το καταλάβουμε τελικά :)

Μήπως να περίμενες να μεγαλώσει λίγο ακόμα και μετά να την πας ??
δεν νομίζω οτι θα μπορεί να απλώσει όλο της το ταλέντο σε όλες τις δραστηριότητες του χώρου .
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
τιμες δεν θυμαμαι.ο μικρος ανεβηκε στο αλογο,εκανε τοξοβολια,βολτα με την αμαξα,περιηγηθηκαν στους σταβλους καθως και καποια παιχνιδια.ειχε διαμορφωμενο χωρο ωστε να φας το δικο σου φαγητο(απο το σπιτι),αλλα και εστιατοριο ή σουβλακια απο καποιον που εψηνε στην εισοδο του.
θα συμφωνησω ομως με τονXRISTO71.ισως θα επρεπε να περιμανεις να μεγαλωσει λιγο ακομα το παιδι ωστε να μπορει να συμετεχει με ανεση σε ολες τις δραστηριοτητες
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Χρηστάρα έφτασε το κορίτσι σου 3 ετών !!!!!!!!!
Μεγαλώνουμε δίπλα τους χωρίς να το καταλάβουμε τελικά :)

Μήπως να περίμενες να μεγαλώσει λίγο ακόμα και μετά να την πας ??
δεν νομίζω οτι θα μπορεί να απλώσει όλο της το ταλέντο σε όλες τις δραστηριότητες του χώρου .
Ελα εσύ ετοιμάζεις να παντρέψεις τα δικά σου, δεν θα πήγαινε η κόρη μου 3;:haha::haha::haha:
Ασε που οπου να ναι θα βγει και η δεύτερη.
Το ξερω ότι ειναι μικρή και δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, αλλά είπα να την πάω να δει κάτι διαφορετικό, εκτός από παιδότοπους και θέατρα.
Νομίζω ότι δεν είναι κακό να κάνει μια βόλτα με το πόνυ, το τρενάκι, να δει το τσαγκαράδικο, τον μύλο, τα ελάφια και άλλα ζώα, να κάνει ποδήλατο, να τρέξει, να παίξει στην παιδική χαρά.
Τελοσπάντων θα δούμε.
Εσυ έχεις παει;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ελα εσύ ετοιμάζεις να παντρέψεις τα δικά σου, δεν θα πήγαινε η κόρη μου 3;:haha::haha::haha:

Ασε που οπου να ναι θα βγει και η δεύτερη.

αυτά είναι τα καλά της κρίσης :haha: μπράβο διπλά :clap:

Το ξερω ότι ειναι μικρή και δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, αλλά είπα να την πάω να δει κάτι διαφορετικό, εκτός από παιδότοπους και θέατρα.
Νομίζω ότι δεν είναι κακό να κάνει μια βόλτα με το πόνυ, το τρενάκι, να δει το τσαγκαράδικο, τον μύλο, τα ελάφια και άλλα ζώα, να κάνει ποδήλατο, να τρέξει, να παίξει στην παιδική χαρά.
Τελοσπάντων θα δούμε.


Κακό σίγουρα δεν είναι .
Εξάλου είναι κοντά στην Αθήνα όποτε έχεις την δυνατότητα να πάς περισσότερες απο μια φορά

Εσυ έχεις παει;

Προσωπικά όχι αλλά η μεγάλη είχε πάει με το σχολείο της .
Τα τελευταία χρόνια πηγαίνουμε εδώ και συνδυάζουμε διαμονή -φύση -και ιππασία

www.tetrapolis.gr
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τα τελευταία χρόνια πηγαίνουμε εδώ και συνδυάζουμε διαμονή -φύση -και ιππασία

Ξενώνας Τετράπολις - Guest house Tetrapolis, Greece
καλη φαση αυτο Χρηστο..το εψαξα εχει ,για οποιον ενδιαφερεται, 50 ευρω χωρις πρωινο ..το τρικλινο..και 65 με πρωινο
επισης το διχωρο δωματιο με κουζινακι και ενεργειακη στοφα χωρις πρωινο =60 ευρω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σημερα πηγαμε για πρωτη φορα στο Παρκο Τριτση στο Ιλιον ...αν θυμαμαι καλα εχει ξαναναφερθει εδω μεσα.
Πολυ καλη ιδεα για μια ηλιολουστη Κυριακη στην πολη.Εχει και 2 μαγαζακια για καφε και σουβλακι ..αν δεν θελει καποιος να κανει πικνικ.
Καθε μια ωρα γινονται ξεναγησεις στον Πυργο της Βασιλισσας (οχι μεσα ..απ εξω μονο)..στα αλογα και στην εκθεση των εντομων με 4 ευρω το ατομο.
Μια δικη μου παρατηρηση :η παιδικη χαρα ειναι ελλιπης και παλια ...χρειαζεται αμεσο ρεκτιφιε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom