Γενικά Προταση για εξωτερικο τον Αυγουστο

sweetharmony

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση ανταπόκριση!!έχω και άλλη απορία,πιστεύεται ότι για κάποιον που ταξιδεύει για πρώτη φορά μόνος είναι καλύτερα με γκρουπ η όχι?βέβαια για κοπέλα δεν είναι τόσο εύκολο φαντάζομαι αλλά έστω απαντήστε μου αν το έχετε κάνει,η άδεια μου είναι τις 2 μεσαίες εβδομάδες του αυγούστου.:D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αμάν,παν-παν μου σε ξέχασα,σόρρυ.:bleh: Λοιπόν για χάρη του φίλου μου παν-παν λέω ΝΑΙ στη Βαρκελώνη.:clap::clap:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
αμάν,παν-παν μου σε ξέχασα,σόρρυ.:bleh: Λοιπόν για χάρη του φίλου μου παν-παν λέω ΝΑΙ στη Βαρκελώνη.:clap::clap:
''Φιλε'' μου παν-παν ε; Μην τον πιστευεις παν-παν. Ετσι τα λεει για να παιρνει ψηφους εμπιστοσυνης.:bleh:
 

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
H Μάλτα είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή για όποιον/α ταξιδεύει μόνος/η αλλά όχι Αύγουστο (Σεπτέμβριος και μέχρι μέσα Οκτωβρίου είναι περίφημα). Γενικά το καλοκαίρι όλοι οι Μεσογειακοί προορισμοί βρίσκονται σε high season με ότι συνεπάγεται αυτό σε επίπεδο κόστους και πάνω κάτω θα δεις αυτά που βλέπεις και στην Ελλάδα (ήλιος, θάλασσα, αρχαιότητες κτλ). Μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν προορισμοί της βόρειας ευρώπης (πχ Κοπεγχάγη, Στοκχόλμη) και για περισσότερο budget καταστάσεις Λιθουανία-Λετονία....Βασικό κριτήριο αποτελεί το τι θέλει να δει ο κάθε επισκέπτης..υπάρχει κόσμος που πάει εκεί που πάει όλος ο κόσμος, απλά για να πει "ήμουνα και γω εκεί" και οι πιο ψαγμένοι που αναζητούν κάτι το πιο ξεχωριστό (πολλές φορές και αντιτουριστικό).Βλέποντας οτι έχεις ήδη επισκεφθεί Λονδίνο, Ρώμη, Μαδρίτη μάλλον σε κόβω για να συνεχίζεις σε Βαρκελώνη ή Βερολίνο....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση ανταπόκριση!!έχω και άλλη απορία,πιστεύεται ότι για κάποιον που ταξιδεύει για πρώτη φορά μόνος είναι καλύτερα με γκρουπ η όχι?βέβαια για κοπέλα δεν είναι τόσο εύκολο φαντάζομαι αλλά έστω απαντήστε μου αν το έχετε κάνει,η άδεια μου είναι τις 2 μεσαίες εβδομάδες του αυγούστου.:D
Δεν θα εχεις κανενα προβλημα,να ταξιδεψεις μονη σου και ειναι ευκολο.Θελει καλη οργανωση και εχει το πλεονεκτημα,οτι κατανεμεις τον χρονο σου καλυτερα και χωρις πιεση.
Αν αισθανεσαι ετοιμη να κανεις ενα ταξιδι μονη σου,στο συνιστω.Εχω κανει 4 ταξιδια μονη μου,αλλα ειμαι αρκετα μεγαλυτερη σου και ηξερα τι ηθελα:D!
Με το γκρουπ,ακολουθεις ενα συγκεκριμενο προγραμμα,αλλα σου δημιουργει,ισως ενα αισθημα ασφαλειας επειδη εισαι και με αλλους.Αλλα και μπορει ευκολα να στραβωσει,απο ιδιοτροπιες συνταξιδιωτων.
 

sweetharmony

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
ατομικό ταξίδι!

Τελικά παιδιά θα μου πείτε αν κάποιος έχει πάει από εσάς έχει πάει ταξίδι μόνος του?Και αν ναι που και πως ήταν σαν εμπειρία :D:)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Nαι εχουμε κανει σχεδον ολοι εδω μεσα ταξιδια μονοι μας και ηταν μια χαρα. Αλλα εσυ τι θα ηθελες να κανεις εχει σημασια και ποσο ασφαλης θα νιωθεις.
 

sweetharmony

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
έχετε κάνει με γκρουπ η μόνοι σας?αν πάω με γκρουπ θα νιώθω ασφαλής,δεν έχω σκεφτεί να πάω κάπου τελείως μόνη
 

sweetharmony

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,και οι απαντήσεις μου είναι οι εξής,δύσκολο να πάρω άδεια την εποχή που μου λες η οποία είναι ιδανική για τη Μάλτα,έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια.όχι δεν είμαι από αυτές που θέλω να πάω εκεί που πάνε όλοι αλλά ούτε και να δω αυτά που βλέπουν όλοι.τα μέρη που έχω επισκεφθεί είναι γιατί απλά αυτά έτυχαν,εμένα αν είδες ονειρεμένος προορισμός είναι Αφρική.απλά δε μπορώ γενικά χειμώνα να έχω μεγάλη άδεια γιατί είναι λίγο περίεργα ακόμα τα επαγγελματικά..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom