Γενικά Προτεινόμενα Μουσεία - Πινακοθήκες - Αρχαιολογικοί χώροι

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Δύο Μουσεία που δεν αναφέρθηκαν

Άμστερνταμ σεξ Μουσείο.Κάποιοι από σας σίγουρα το έχετε επισκεφθεί ,και μη μου πείτε ότι δε γελάσατε με τη ψυχή σας?:clap:
Γκούντα (Ολλανδία πάλι) Μουσείο παιγνιδιών .:lol:
 
Last edited by a moderator:

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Άμστερνταμ σεξ Μουσείο.Κάποιοι από σας σίγουρα το έχετε επισκεφθεί ,και μη μου πείτε ότι δε γελάσατε με τη ψυχή σας?:clap:

Το ανέφερε ο Δημήτρης λίγο πιο πάνω και έδωσε το Link αλλά μάλλον έπεσε λογοκρισία. Admin μουσείο είναι όχι ροζ site.:bleh:
 
Last edited by a moderator:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Bρε παιδια link εδωσα δεν ποσταρα φωτο σεξιστικου περιεχομενου!!!:mad:
Μεγαλα παιδια ειμαστε.;)
Στο κατω κατω διαβαζοντας το link καταλαβαινεις τι επακολουθει και αμα θελεις μπαινεις.:roll:

ΥΓ.Ασε που εχω τραβηξει με την καμερα μου ενα 10λεπτο εκει μεσα.Τι προτιματε να το ανεβασω στο you tube και μετα να το ποσταρω εδω με τιτλο ''Αμστερνταμ ανευ ηθων'':haha:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
ααααα δεν συγκρινονται, ολα κι ολα... σουυυυυυτ. θα το κοψουν κι αυτο:mad:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
ααααα δεν συγκρινονται, ολα κι ολα... σουυυυυυτ. θα το κοψουν κι αυτο:mad:
Βαρσαμία please. Όταν λες "δε συγκρίνονται" και "θα το κόψουν κι αυτό" διευκρίνισε γιατί πράγμα μιλάς :D. Μη συγκρίνω και τελικά κόψω, λάθος πράγματα :bleh:.

ΥΓ1 Λείπει ο Δευκαλίωνας και νομίζετε ότι το μάτι του μεγάλου αδελφού δεν είναι εδώ. Οι admins τα βλέπουν όλα :haha::haha::haha:

ΥΓ2 Και είπαμε ε, εδώ γράφουμε για μουσεία- πινακοθήκες και αρχαιολογικούς χώρους :)
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
ithanos ξερω οτι εισαι big brother τωρα!;) λεμε για το αθωο βιντεο απο μουσειο που ανεβασα στα αγαπημενα βρε...:innocent::innocent::innocent:
 

faiadewolf

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να συνεισφέρω κι εγώ με το Εθνικό Μουσείο Αζουλέζο (εκείνα τα υπέροχα πλακάκια με τα μπλε σχέδια στα οποία χρωστάνε και το όνομάτους) στην Λισσαβώνα (όπου παρεπιπτώντας κάθε Κυριακή μέχρι τις 11.00πμ είναι η είσοδος δωρεάν) http://www.mnazulejo-ipmuseus.pt/code/common/presentation/index_site.php

Καθώς και το Εθνικό Μουσείο Αμαξών (επίσης στην Λισαβώνα) ακριβώς πρίν το Μοστέιρο ντος Ζερόνιμος στην περιοχή της Μπελέμ με μια μοναδική συλλογή αμαξών

Επίσης ένα πολύ ιδιαίρετο μουσείο είναι και το Μουσείο Φραγκοναρ. Αν βρεθείτε στη Γαλλία και είστε ελαφρώς μακάβριοι... http://musee.vet-alfort.fr/

Αν πάλι ο δρόμος σας, σας φέρει στο Σαλβαντορ ντα Μπαία μην παραλέιψεται το Ίδυμα Ζόρζε Αμάντο http://www.fundacaojorgeamado.com.br/ing/casa_fundacao.htm

Αυτά για την ώρα και θα ξαναπεράσω από δω σύντομα
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καθώς και το Εθνικό Μουσείο Αμαξών (επίσης στην Λισαβώνα) ακριβώς πρίν το Μοστέιρο ντος Ζερόνιμος στην περιοχή της Μπελέμ με μια μοναδική συλλογή αμαξών
Απλα,υπεροχο...
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Μουσεία του κόσμου

Διάβαζα κάπου ότι τα πιο σημαντικά μουσεία που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθεί κανείς είναι τα παρακάτω. Έχτε να προσθέσετε κάποιο? Εγώ θα πρόσθετα το Αρχαιολογικό Μουσείο του Καϊρου.

Λούβρο Παρίσι, Γαλλία
Prado Μαδρίτη, Ισπανία
Eρμιτάζ Αγ. Πετρούπολη, Ρωσία
Βρετανικό Μουσείο Λονδίνο, Μεγ. Βρετανία
National Gallery of Art Ουάσινγκτον, ΗΠΑ
Moma Νέα Υόρκη, ΗΠΑ
Μουσεία του Βατικανό, Καπέλα Σιξτίνα Ρώμη, Ιταλία
Γκαλερί Uffizi Φλωρεντία, Ιταλία
Rijksmuseum Άμστερνταμ, Ολλανδία
Tate Modern Λονδίνο, Μεγ. Βρετανία
Το νέο Μουσείο της Ακρόπολης Αθήνα, Ελλάδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom