Γενικά Προτυπο για Interrail

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Να σας ρωτήσω και εγω κάτι βρε παιδιά.. Θέλω να ταξιδέψω με ιντεραιλ για Μεγάλη Βρετανία με το γκλομπαλ πας.. στο σιτε του ιντεραιλ δεν γράφει με ποιες χώρες συνδέεται σιδηροδρομικώς.. μήπως γνωρίζετε κάτι; πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο μέσο για να ταξιδέψω εκεί;
κοιτα στις πρωτες σελιδες. Υπαρχουν καποια σιτε για να σε βοιηθησουν να προγραματησεις τη διαδρομη σου
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Να σας ρωτήσω και εγω κάτι βρε παιδιά.. Θέλω να ταξιδέψω με ιντεραιλ για Μεγάλη Βρετανία με το γκλομπαλ πας.. στο σιτε του ιντεραιλ δεν γράφει με ποιες χώρες συνδέεται σιδηροδρομικώς.. μήπως γνωρίζετε κάτι; πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο μέσο για να ταξιδέψω εκεί;
Δεν νομίζω ότι σε συμφέρει να πάρεις το global εισιτήριο για να πας Μεγάλη Βρετανία.! ΕΚΤΟΣ!!! αν θες να το συνδυάσεις με άλλες πόλεις-χώρες και να έχει κατάληξη εκεί.. διότι το τρένο για Αγγλία Eurostar έχει επιπλέον κόστος περίπου 75ε (για 2η θέση)
υπάρχει και το λεωφορείο που περίπου κοστίζει 60ε νομίζω οτι υπάρχει και καράβι απο Καλε της Γαλλίας που όμως ειναι πολυ κουραστικό..(σύμφωνα με τις φήμες)


Αν θες να πας Αγγλία μπορείς να πας αρκετά οικονομικά με EasyJet εγω π.χ για να δω εναν αγώνα της Τσελσι τον Φεβρουάριο θα πλήρωνα 85ε πηγαινε-ελα :) οσο θες μονο για το επιπλέον κόστος στο τρένο χαχα
 

fraoulitca

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Δεν νομίζω ότι σε συμφέρει να πάρεις το global εισιτήριο για να πας Μεγάλη Βρετανία.! ΕΚΤΟΣ!!! αν θες να το συνδυάσεις με άλλες πόλεις-χώρες και να έχει κατάληξη εκεί.. διότι το τρένο για Αγγλία Eurostar έχει επιπλέον κόστος περίπου 75ε (για 2η θέση)
υπάρχει και το λεωφορείο που περίπου κοστίζει 60ε νομίζω οτι υπάρχει και καράβι απο Καλε της Γαλλίας που όμως ειναι πολυ κουραστικό..(σύμφωνα με τις φήμες)


Αν θες να πας Αγγλία μπορείς να πας αρκετά οικονομικά με EasyJet εγω π.χ για να δω εναν αγώνα της Τσελσι τον Φεβρουάριο θα πλήρωνα 85ε πηγαινε-ελα :) οσο θες μονο για το επιπλέον κόστος στο τρένο χαχα


ευχαριστω :) μαλλον θα αλλαξω προορισμο :bleh: θα δω πως θα το κανω
 

panayiotis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλησπέρα,
έχω 2 ερωτήσεις αν μπορείς κάποιος να με βοηθήσει?
1) από που είναι καλύτερα να προμηθευτούμε τα εισιτήρια για το interrail? γιατί έχουμε επικοινωνήσει με αρμόδιους του ΟΣΕ (Βόλο και Θεσσαλονίκη) και ο ένας μας λέει να πάμε από εκεί και ο άλλος ότι μπορούμε μέσω ιντερνετ, τι ισχύει?
2) πόσο πιο νωρίς πρέπει να κάνουμε κράτηση για τα τρένα και αν γίνετε online?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης του forum:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/rules.php

Επίσης, το παρακάτω link θα σε βοηθήσει για την καλύτερη πλοήγησή σου στο forum:
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - TravelStories Tour
 

paoktraveller

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδια να ρωτησω κατι1 Καπου διαβασα οτι πρεπει να παρεις το εισητηριο του ιντεραιλ 3 μηνες πριν ταξιδευσεις... Ισχυει;;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ουτε καν .. Εχω παρει εισιτηριο 5 μερες πριν φυγω .. Μου το στειλανε express βεβαια και χρεωθηκα εξτρα 15 ευρω,αλλα τελοσπαντων δεν ισχυει το 3 μηνες πριν .
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
@orescrete μάλλον θα εννοεί ότι πρέπει να το αγοράσεις το πολύ 3 μήνες πρίν ταξιδέψεις.
 

paoktraveller

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστω πολυ παιδια! Να ρωτησω και κατι αλλο. Σε 30 μερες προλαβαινω απο θεσ/νικη να περασω τα βαλκανια να παω μεχρι παρσι και μετα να γυρισω με πλοιο απο ιταλια; Με ενδιαμεσες στασεις εννοειται...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ειχα κανει το αναποδο δρομολογιο (Θεσσαλονικη-Παρισι) σε 14 μερες με 7 στασεις οταν υπηρχε το Βελιγραδι-Θεσσαλονικη σαν δρομολογιο τρενου.. Αν θελεις να τρεξεις προλαβαινεις και τον γυρισμο,αλλα θα περασεις πολυ ωραια μερη χωρις να τα δεις καθολου .. Your choice ;)
 

paoktraveller

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Κοιτα να σου πω την αληθεια δεν σκεφτομαστε να καθησουμε πανω απο 2 μερες σε καποια πολη. Απλα να δουμε τα βασικα. Ελπιζω να προλαβουμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom