Γενικά Προτυπο για Interrail

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να ξέρεις ότι δε υπάρχει ποια τρένο Θεσσαλονίκη - Σόφια
 

shock

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
ναι το ξερω το διαβασα εδω πως ο οσε τα εκοψε τα διεθνη..για τις αλλες διαδρομες μηπως ξερεις τι με συμφερει κλτερα να κανω??
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Γεια σας!! Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι για interRail και τα νυχτερινά τρένα.. Κάπου πήρε το μάτι μου διαδρομή με νυχτερινό Βιέννη-Βενετία και λέω εδώ είμαστε.. Βιέννη θα πάω πετώντας και θα μείνω 2-3 μέρες όπως και από Βενετία πετώντας θα φύγω αφού μείνω κ εκεί άλλες τόσες.. Με συμφέρει το πάσο για αυτή τη διαδρομή?? Στην ουσία θα ταξιδέψω 1 μέρα αφού από Βιέννη φεύγει 9 παρα 10 το βράδυ και Βενετία φτάνει 8μιση το πρωί.. Να το αφήσω στην τύχη του το ταξίδι δεν θέλω, θέλω να έχω κλεισμένα τα εισιτήρια και την κουκέτα..
 

AlexCap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας και ευχαριστω για τις κατατοπιστικες πληροφοριες και tipς που δωσατε. Συζηταμε με τη παρεα μου το ενδεχομενο των καλοκαιρινων διακοπων με interail του χρονου και μιας και ειμαστε 8+ ατομα με ποικιλες προτιμησεις σε περιοχες που θελουμε να παμε,θα ηθελα να ρωτησω και οσους εχουν παει με interail αλλα και γενικοτερα τους πιο εμπειρους ταξιδευτες του φορουμ, ποσες χωρες θα προτειναν να επισκεφτουμε με το πασο των 22 ημερων(ας υποθεσουμε και το απεριοριστο και των 10 ημερων ταξιδιου για να συγκρινω) χωρις να ειμαστε με τη ψυχη στο στομα.

Μεχρι στιγμης εχουμε σκεφτει να επισκεφτουμε 1-3 πολεις σε καθε χωρα αναλογως το ποσο μεγαλες και ακριβες ειναι και ποσο μας αρεσουν στη διαδρομη Ιταλια-Ελβετια-Μονακο-Γαλλια-Αγγλια(και Σκωτια)-Ολλανδια-Γερμανια-Τσεχια-Αυστρια-Ουγγαρια-Σερβια-Βουλγαρια, χωρις να εχουν αποκλειστει Ισπανια,Πορτογαλια,Νορβηγια,Σουηδια,Δανια και Βελγιο και επειδη μου φαινονται καπως πολλες θα ηθελα μια δευτερη γνωμη.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταρχήν 8 άτομα είναι πάρα πολλά. και δευτερόν, κόψε χώρες γιατί δε θα δε προλάβετε με τίποτα
 

AlexCap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καταρχην, ευχαριστω για την απαντηση. 8 ατομα ειναι πολλα μεν αλλα τι να κανουμε τοσοι ειμαστε και οσον αφορα τις χωρες ποσες θα προτεινες να αφαιρεσω; εγω ηδη σκεφτομαι 2-3, αλλα να επισημανω οτι απο ουγγαρια και μετα θα ειμαστε μονο στο τραινο κυριως ωστε να δουμε κανα δυο πραγματα παραπανω καθως γυρναμε
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
κλείστε κάνα βανάκι και πηγαίντε αν είστε τόσοι πολλοί...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γεια σας και ευχαριστω για τις κατατοπιστικες πληροφοριες και tipς που δωσατε. Συζηταμε με τη παρεα μου το ενδεχομενο των καλοκαιρινων διακοπων με interail του χρονου και μιας και ειμαστε 8+ ατομα με ποικιλες προτιμησεις σε περιοχες που θελουμε να παμε,θα ηθελα να ρωτησω και οσους εχουν παει με interail αλλα και γενικοτερα τους πιο εμπειρους ταξιδευτες του φορουμ, ποσες χωρες θα προτειναν να επισκεφτουμε με το πασο των 22 ημερων(ας υποθεσουμε και το απεριοριστο και των 10 ημερων ταξιδιου για να συγκρινω) χωρις να ειμαστε με τη ψυχη στο στομα.

Μεχρι στιγμης εχουμε σκεφτει να επισκεφτουμε 1-3 πολεις σε καθε χωρα αναλογως το ποσο μεγαλες και ακριβες ειναι και ποσο μας αρεσουν στη διαδρομη Ιταλια-Ελβετια-Μονακο-Γαλλια-Αγγλια(και Σκωτια)-Ολλανδια-Γερμανια-Τσεχια-Αυστρια-Ουγγαρια-Σερβια-Βουλγαρια, χωρις να εχουν αποκλειστει Ισπανια,Πορτογαλια,Νορβηγια,Σουηδια,Δανια και Βελγιο και επειδη μου φαινονται καπως πολλες θα ηθελα μια δευτερη γνωμη.
Καταρχας αν παρετε το πασο των 22ημερων θα ειναι βλακεια να παρετε αυτο με τα απεριοριστα ,10 μερες αρκουν κ παρααρκουν ..! Τωρα η διαδρομη που λες ειναι ανθρωπινως αδυνατη να πραγματοποιηθει .. Αφηστε απεξω τελειως Αγγλια-Σκωτια-Ολλανδια κ κινηθειτε στις υπολοιπες περιοχες ..
Το ποστ σας βεβαια ειναι 15μερες πισω οποτε δεν ξερω αν σας προλαβα πριν φυγετε ..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Γεια σας και ευχαριστω για τις κατατοπιστικες πληροφοριες και tipς που δωσατε. Συζηταμε με τη παρεα μου το ενδεχομενο των καλοκαιρινων διακοπων με interail του χρονου και μιας και ειμαστε 8+ ατομα με ποικιλες προτιμησεις σε περιοχες που θελουμε να παμε,θα ηθελα να ρωτησω και οσους εχουν παει με interail αλλα και γενικοτερα τους πιο εμπειρους ταξιδευτες του φορουμ, ποσες χωρες θα προτειναν να επισκεφτουμε με το πασο των 22 ημερων(ας υποθεσουμε και το απεριοριστο και των 10 ημερων ταξιδιου για να συγκρινω) χωρις να ειμαστε με τη ψυχη στο στομα.

Μεχρι στιγμης εχουμε σκεφτει να επισκεφτουμε 1-3 πολεις σε καθε χωρα αναλογως το ποσο μεγαλες και ακριβες ειναι και ποσο μας αρεσουν στη διαδρομη Ιταλια-Ελβετια-Μονακο-Γαλλια-Αγγλια(και Σκωτια)-Ολλανδια-Γερμανια-Τσεχια-Αυστρια-Ουγγαρια-Σερβια-Βουλγαρια, χωρις να εχουν αποκλειστει Ισπανια,Πορτογαλια,Νορβηγια,Σουηδια,Δανια και Βελγιο και επειδη μου φαινονται καπως πολλες θα ηθελα μια δευτερη γνωμη.
Αν ειστε 8+ ατομα και περιμενεις να αποφασισετε στη διαδρομη σε ποια πολη θα κατσετε δε νομιζω να βγαλετε νοημα. Οσο πιο πολλα ατομα ,σε τοσο πιο λιγα μερη καλυτερα να πατε. Αλιως δε θα το ευχαριστηθειτε αρκετα.Διαλεξτε 6-7 πολεις απο πριν και πατε σε αυτες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom