Γενικά Προτυπο για Interrail

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
το θέμα είναι όμως γίνεται να της το αλλάξουν τώρα?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
nefelilatro σου απαντησε ο flow :clap::clap:
αν το εχεις παρει απο τα γραφειο του ΟΣΕ τοτε πιθανον να μπορεσουν να σου αλλαξουν τις ημερομηνιες,αν το εχεις αγορασει διαδικτυακα τοτε δε ξερω τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις ..
 

latro

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ιαπωνία
Ευχαριστώ Ορέστη!
Απ' τον ΟΣΕ το πήρα, θα πάω να το αλλάξω αύριο!
να ναι καλά ο flow (αυστριακός βέβαια, άλλη εξυπηρέτηση εκεί..)
 

fapmaster24

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
πολυ ωραιο το αρθρο σας παιδια. κανετε πολυ καλη δουλεια.
εχω να κανω κ γω καποιες ερωτήσεις απ τη πλευρα μ και αν μπορειτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμουσα πολυ.σκεφτομαστε με εναν φιλο μου να παμε στην ευρωπη το καλοκαιρι με ιντεραιλ αλλα δεν ξερουμε αν μπορουμε. εχουμε κ οι 2 αλβανικα διαβατηρια [εγω εχω αδεια παραμονης στην ελλαδα ως το 2021 κ ο φιλος μ ειναι με βεβαιωση οτι εχει καταθεσει τα χαρτια για να κανει αναναιωση της αδειας παραμονης του στην ελλαδα].Μπορουμε με τα χαρτια αυτα να παμε ? ή θα εχουμε προβ ? + στο εξωτερικο χρειαζόμαστε καποιου ειδους visa ή δεν χρειαζετε.

ευχαριστω εκ των προτέρων
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν θα εχετε προβλημα,ειναι για ολους τους κατοικους της Ευρωπης ;)
Δηλαδη και να μην ειχες αδεια παραμονης στην Ελλαδα παλι θα μπορουσες να ταξιδεψεις οποτε ουτε ο φιλος σου θα εχει προβλημα ..
 

jeanhs

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Γεια σας!Ωραία και χρήσιμα όλα αυτά που λετε.Αλλά έχω κάτι γενικές απορίες.Δεν κουράζεται το άτομο;Δλδ τόσο δρόμο με τα πόδια που διανύει,με μια τσαντάρα δεν πεθαίνει της κούρασης;Επίσης,αν θέλω να κατασκηνώσω σε κάποιο μέρος για να περάσω την νύχτα,τι παίζει;Δλδ υπάρχει κάποιος γενικός κανόνας,γενικος νόμος;Του τύπου,απαγορεύεται η κατασκήνωση στην Alexander Platz μετά τις 9 μμ.Γτ εχω ένα θέμα με αυτό.Είμαι τύπος που αν δει ένα ωραίο λιβάδι θα πέσει να κοιμηθεί απευθείας πάνω στο γρασίδι.Υπάρχει ελαστικότητα σε τέτοια θέματα;Η είναι κάτι των περιστάσεων περισσότερο;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αυτα που λες τι σχεση εχουν με το interRail pass ???
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
είμαι ακόμα ντρανκ, ή δε καταλαβαίνω τι γράφει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Γεια σας!Ωραία και χρήσιμα όλα αυτά που λετε.Αλλά έχω κάτι γενικές απορίες.Δεν κουράζεται το άτομο;Δλδ τόσο δρόμο με τα πόδια που διανύει,με μια τσαντάρα δεν πεθαίνει της κούρασης;Επίσης,αν θέλω να κατασκηνώσω σε κάποιο μέρος για να περάσω την νύχτα,τι παίζει;Δλδ υπάρχει κάποιος γενικός κανόνας,γενικος νόμος;Του τύπου,απαγορεύεται η κατασκήνωση στην Alexander Platz μετά τις 9 μμ.Γτ εχω ένα θέμα με αυτό.Είμαι τύπος που αν δει ένα ωραίο λιβάδι θα πέσει να κοιμηθεί απευθείας πάνω στο γρασίδι.Υπάρχει ελαστικότητα σε τέτοια θέματα;Η είναι κάτι των περιστάσεων περισσότερο;
Επειδή μου δημιουργήθηκε η απορία, είναι η Alexander Platz ωραίο λιβάδι; :haha::haha::haha:
 

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Σκανδιναβικες χωρες:Νορβηγια,Φινλανδια,Σουηδια Στα highspeed S2,X2000/Sanbbtag χρειαζεται reservation,αλλα αν απλα ανεβεις στο τρενο χωρις να εχεις κανει reservation και υπαρχουν κενες θεσεις τοτε ειναι ολα καλα :)
Σ'ευχαριστω κι εγω με τη σειρα μου για τις τοσες πολλες και κατατοπιστικοτατες πληροφοριες που μας δινεις!
Μιας και αναφερθηκες στη σκανδιναβια, να σε ρωτησω κι εγω αν ξερεις τι παιζει με Νορβηγια (και φιορδ). Εχουμε αεροπορικο για οσλο στις 17 Απριλη και λεγαμε να νοικιασουμε αμαξι απ το αεροδρομιο και να γυριζουμε με αυτο μεχρι 1 βδομαδα μετα οπότε και επιστρεφουμε. Τις τελευταιες μερες ομως το ψαχνω για interail. Τα μερη που θελουμε σιγουρα να επισκευτουμε (αν εχεις κι αλλη προταση ανυπομονω να τη διαβασω) ειναι το Bergen και τα φιορδ απο κει και πανω. Θα θελαμε και Στοκχολμη αλλα ειναι προς την αλλη κατευθυνση οπότε πολυ δυσκολο να παμε κι εκει αν κινουμαστε με αμαξι. Κι αυτος ειναι αλλος ενας λογος που σκεφτηκα τα τρενα. Η ερωτηση μου ειναι: Αξιζει το interail ή καλυτερα αμαξι? Κι επισης κατι που μου ειπε καποιος που ταξιδεψε πριν χρονια εκει, ειναι οτι μεσα στην τιμη του πασο ηταν και τα ακτοπλοικα για ολα τα φιορδ χωρις καμια επιπλεον χρεωση. Απ 'οσο εχω δει ομως στα διαφορα σαιτ, στη Νορβηγια δεν παιζουν καθολου δωρεαν ακτοπλοικα.. γνωριζεις μηπως εσυ τι ισχυει τελικα?
Σ'ευχαριστω προκαταβολικα!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα μερη που θελουμε σιγουρα να επισκευτουμε (αν εχεις κι αλλη προταση ανυπομονω να τη διαβασω) ειναι το Bergen και τα φιορδ απο κει και πανω. Θα θελαμε και Στοκχολμη αλλα ειναι προς την αλλη κατευθυνση οπότε πολυ δυσκολο να παμε κι εκει αν κινουμαστε με αμαξι. Κι αυτος ειναι αλλος ενας λογος που σκεφτηκα τα τρενα. Η ερωτηση μου ειναι: Αξιζει το interail ή καλυτερα αμαξι?
Καλύτερα κινήσου με τρένα και όταν φτάσεις στο Μπέργκεν, συνεχίζεις με απευθείας πτήση για Στοκχόλμη. Επιστροφή στο Όσλο με τρένο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom