Αυστρία Πρωτοχρονιά στη Βιέννη

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Το Prater είναι ανοιχτό εκείνη τη μέρα,όπως επίσης και κάποια μουσεία(Belvedere,Schoenbrunn) Οπότε μπορείτε να το εκμεταλλευτείτε και να περάσετε την μέρα σας εκεί.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλησπέρα,

Επειδή τις ημέρες; της Πρωτοχρονιάς θα, είμαστε Βιέννη που είναι καλύτερα για την αλλαγή του χρόνου τα, μεσάνυχτα στον Καθεδρικό του Αγίου Στεφάνου ή στο δημαρχείο;;; Επειδή θα έχουμε παιδιά για πυροτεχνήματα κ. λ. π
 

ravT

Member
Μηνύματα
141
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Όπως ήδη αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα (και αυτό σκοπεύουμε να κάνουμε και εμείς με τα παιδιά), θα πάμε πρώτα πλατεία Δημαρχείου και λίγο πριν την έλευση του νέου έτους θα πάμε στην πλατεία Αγίου Στεφάνου για την καμπάνα και τα πυροτεχνήματα. Καλά να περάσουμε όλοι! Και απ ότι φαίνεται, θα είμαστε αρκετοί!
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Θα ήθελα να μου πείτε όσοι έχουν επισκεφτεί για φαγητό την Πρωτοχρονιά που είναι πιο ωραία figlmuller ή esterhazykeller; Πήρα και στο schnitzelwirt αλλά μου είπαν έως 02/01 θα είναι κλειστό....
 

eleni ser

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας , παρακολουθώ καιρό την σελίδα και ότι ανεβάζετε για τα ταξίδια σας . :)
Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με την Βιέννη , θα βρίσκομαι στην αλλαγή του χρόνου εκεί .
Αρχικά ψάχνω κάποιο εστιατόριο για να φάμε βραδινό (χωρίς να δωσουμε μια περιουσία ) , σε μερικά πολύ γνωστά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ήδη .
Και η πιο βασιή ερωτησή μου είναι έαν κάνουνε κάποιο event σε κάποια πλατεία για την αλλαγή του χρονού .
Εάν τυχών έχει βρεθεί κάποιος κέντρο Βιέννης στην αλλαγή του χρόνου και μπορεί να μου δώσει μερικές συμβουλές θα του ήμουν ευγνώμων .
Ευχαριστώ πολύ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom