Πρωτοχρονιά στη Ρώμη Αξίζει??

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Nομιζω τις γιορτες εχει κοσμο αλλα και τι εγινε?Μην το πολυσκεφτεσαι.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.878
Likes
14.386
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
τότε γιατί λες ότι δεν αξίζει?:shock:
χώρια που traditrice σε είπα όταν ψήφισες τη Λιγδόπολη. και ο τίτλος θα σου απονέμεται ώσπου να ζητησεις απο τους admin την απόσυρση της ψήφου σου κ την τοποθέτησή της στη σωστη πόλη..
:haha: :haha: :haha:

η ρωμη ειναι κ κοντα , ξερω κ ιταλικα..πασχα μου φαινετα πως θα ναι καλυτερα...αλλα απο το να κατσω σπιτι μου...κ μιζεριαζω που θα ξεμεινω οικονομικα..ας ξεμεινς μια ωρα νωριτερα...η μηπως να κατσω σπιτι μου???
Διχασμένη σε βρίσκω :)
Χτύπα την βρε, κομμάτια να γίνει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ουτε να το συζητας !
Αυτο ελειπε ...σιγα μην κατσω σπιτι μου ,αν εχω τη δυνατοτητα οικονομικα να φυγω στις γιορτες ..
 

giot@

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
πολλοι μου λενε οτι θα βρεχει...οτι γενικως δηλαδη βρεχει..λετε να ξενερωσω?τα ξενοδοχεια ludovici , empire, victoria πως σασ φαινονται ιταλόφιλοι??
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.110
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
πολλοι μου λενε οτι θα βρεχει...οτι γενικως δηλαδη βρεχει..λετε να ξενερωσω?
Ε αυτο τωρα ειναι πολυ γενικο. Ποιος μπορει να ξερει τι καιρο θα κανει εκεινη τη μερα; Ισως ειναι καλυτερα να βρεχει. Εγω οταν ειχα παει εβρεχε και ευτυχως δηλαδη γιατι γενικα ηταν πολυ ξενερωτα τα πραγματα. Λιγο ομως με τη βροχη, λιγο με το λουσιμο της σαμπανιας καπως εφτιαξε η κατασταση και το διασκεδασαμε...
 

giot@

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
καποιος μου ειπε οτι τις αργιεσ 25,26 και 1 δν βρισκεις ουτε να φας..ισχυει?οι επιλογες μου ειναι 24-27 26-29, 30-2 και 31-3..τι προτεινετε?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν μπορεις πηγαινε Λονδινο. Η μερα με τη νυχτα την Πρωτοχρονια...
Αν θες να ξυλιάσεις περιμένοντας ώρες ακίνητος δίπλα στο ποτάμι και να αποκτήσεις αγοραφοβία, πήγαινε στο Λονδίνο, ναι. Αλλιώς, για πραγματικά σούπερ πρωτοχρονιάτικη ατμόσφαιρα, πήγαινε στη Νέα Υόρκη.... ή στο Σίδνευ, αν το σηκώνει η τσέπη σου. Πάντως όχι στη Ρώμη.... Όσο πιο θρήσκα είναι μια χώρα (και η Ιταλία είναι πολύ), τόσο πιο οικογενειακά και λιτά εορτάζει αυτές τις εορτές.
 

kfor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
πολλοι μου λενε οτι θα βρεχει...οτι γενικως δηλαδη βρεχει..λετε να ξενερωσω?τα ξενοδοχεια ludovici , empire, victoria πως σασ φαινονται ιταλόφιλοι??
αν και δεν έχω μεγάλη ταξιδιωτική εμπειρία (σε σχέση με όλα τα παιδιά εδώ), στο victoria έτυχε να μείνω το Μάιο. είναι δίπλα στη via veneto, πολύ κοντά σε σταθμό του μετρό , αρκετά ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό, παλιό (ως προς τη διακόσμηση) αλλά καθαρό.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Αν και λατρευω Ρωμη, ομολογω οτι στο Λονδινο ειναι much better την Πρωτοχρονια..
Ομως και η Ρωμη εχει τη χαρη της.. Περισυ ηταν ομορφα, ειχε βεβαια πολυ κοσμο παντου αλλα και σε ποια πρωτοκλασσατη ευρωπαικη πρωτευουσα δεν εχει ..
Διαφωνω καθετα με τη προοπτικη της βροχης.. να ευχεσαι να ΜΗΝ βρεχει για να απολαυσεις ωραιες βολτες..με τη βροχη, οι επιλογες ειναι περιορισμενες..
Πηγαινε λοιπον (τωρα που μπορεις), εχε θετικη διαθεση και θα περασεις τελεια..
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom