Πρόβλημα στο site

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Παρόμοιο μήνυμα μου εμφάνιζε και εμένα (και όχι μόνο στο travelstories ακόμη και π.χ. στη Wikipedia) όταν έμπαινα ακόμη και από το προσωπικό LAPTOP μέσω του δικτύου της δουλειάς.

Το φαινομενικά παράδοξο, ήταν ότι έμπαινα κανονικά, μέσω του ίδιου browser (είχα δοκιμάσει Mozilla/Edge/Chrome), αν τον άνοιγα μέσα από το VirtualBox (όπου απλά είχα κάνει bridged την κάρτα δικτύου).

Πλεον, απλά στη δουλειά έχω συνηθίσει να μπαίνω από το VirtualBox, μιας και έτσι κι αλλιώς το χρησιμοποιώ κατά κόρον.
 
Μηνύματα
30
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα! το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ τις τελευταίες μέρες και νόμιζα ό,τι έφταιγε ο υπολογιστής μου γιατί από το κινητό έμπαινα κανονικά στο site. Τελικά, από τις επεκτάσεις μπήκα στο avast απενεργοποίησα τoν broweser και όλα πάνε ρολόι!! μέχρι στιγμής..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
ΤΟ ιδιο θεμα κι εγω εδω και τουλαχιστον 3 μερες απο τον υπολογιστη της δουλειας, με Avast. Αυριο θα συγυρισω και θα δω αν θα συνεχισει. Σπιτι, με Avast, ολα κομπλε.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Όχι δεν είναι μόνο στο Avast. Και το nod θεωρεί ότι γίνεται επίθεση pfishing όταν φορτώνει το site αλλά και στο δίκτυο του πανεπιστημίου που εργάζομαι το έχει βάλει banned.
Και σε μένα τα ίδια από τον υπολογιστή του γραφείου που έχουμε διαφορά συστήματα ασφαλείας και κόβουν την πρόσβαση.
Δεν με αφήνει ούτε με παράκαμψη να μπω.
Το μήνυμα που μου βγάζει είναι σαν του Μάκη...
Από κινητό μπαινω κανονικά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θάπρεπε να είναι οκ τώρα, από τη μέρα που έκανα το προηγούμενο ποστ, καθαρίστε την cache του browser σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom