Πρόβλημα στο site

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Δεν ξέρω αν εμφανίζεται και σε άλλους, αλλά σήμερα, όποτε προσπαθώ να μπω στο site και στο forum, με προειδοποιούν τα διάφορα συστήματα ασφαλείας ότι μπαίνω σε επικίνδυνα μονοπάτια και ότι πρέπει να προχωρήσω με δική μου ευθύνη.
Το παρατήρησα κι εγώ σήμερα σε διάφορους υπολογιστές του χώρου εργασίας μου. Στο σπίτι όμως και στο κινητό όλα εντάξει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Το ανέφερε και κάποιος άλλος. Το έψαξα και το φόρουμ δεν φαίνεται να έχει κάποιο θέμα, είναι μάλλον λάθος από την πλευρά του avast κλπ, θα κοιτάξω να το αναφέρω στα δικά τους συστήματα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Στο μεταξύ, μπορείτε να μου πείτε εκτός από το Avast αν το κάνει και κάποιο άλλο λογισμικό;
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όχι δεν είναι μόνο στο Avast. Και το nod θεωρεί ότι γίνεται επίθεση pfishing όταν φορτώνει το site αλλά και στο δίκτυο του πανεπιστημίου που εργάζομαι το έχει βάλει banned.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Θα ήταν σοφότερο κάποιος που έχει πρόβλημα να πάρει ένα screenshot από το μήνυμα σφάλματος (με όσο το δυνατό περισσότερες λεπτομέρειες) και να το ανεβάσει... Οι περιγραφές του τύπου "θεωρεί ΄oτι γίνεται επίθεση fishing" δε βοηθούν και πολύ!
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Θα ήταν σοφότερο κάποιος που έχει πρόβλημα να πάρει ένα screenshot από το μήνυμα σφάλματος (με όσο το δυνατό περισσότερες λεπτομέρειες) και να το ανεβάσει... Οι περιγραφές του τύπου "θεωρεί ΄oτι γίνεται επίθεση fishing" δε βοηθούν και πολύ!
Καθώς στο NOD έβαλα εξαίρεση δεν είναι δυνατόν να ξαναδώ το μήνυμα για να το ανεβάσω. Όταν βρεθώ σε άλλο υπολογιστή θα ποστάρω το αντίστοιχο snapshop αν και αυτά είναι ψιλοστάνταρ και δεν βοηθάνε πολύ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δοκιμάστε να καθαρίσετε την cache του browser που χρησιμοποιείτε και να ξαναδοκιμάσετε, πρέπει να είναι ΟΚ τώρα.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom