Πρόβλημα στο site

ChrisTERiS

Member
Μηνύματα
10
Likes
10
Παρόλο που όπως γράφω και παραπάνω δέχομαι ότι η ύπαρξη διαφημιστικών βοηθούν στη βιωσιμότητα της ιστοσελίδας, θα πρέπει να πω ότι κάτι πάει λάθος στο πρόγραμμα διαχείρισης των διαφημιστικών.

Συγκεκριμένα εμφανίζονται "από το πουθενά", διαφημιστικά μηνύματα, επικαλύπτοντας όχι μόνο το περιεχόμενο, αλλά ακόμη και άλλα διαφημιστικά. Η επισυναπτόμενη εικόνα είναι για επαλήθευση. Ενώ υπάρχει διαφήμιση στο πάνω μέρος στη σελίδας, ξαφνικά εμφανίστηκε άλλη, η οποία μάλιστα μετακινείται ακολουθώντας τη σελίδα. Αρα λοιπόν, είναι αδύνατον να διαβαστεί το κείμενο.

Φιλικά
Χρήστος
travelstories.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το πρόβλημα αυτό πρέπει τώρα να διορθώθηκε. Οτιδήποτε ξαναδείτε σχετικά μου λέτε.
 

ChrisTERiS

Member
Μηνύματα
10
Likes
10
Δεν διορθώθηκε. Μόλις το ξανα έλεγξα. Μπορώ να πω ότι έγινε χειρότερο για 2 λόγους:
  1. Η σελίδα αργεί να φορτώσει
  2. Οι επιλογές κατά κάποιο τρόπο παγώνουν και τα ανοιχτά παράθυρα επιλογών γίνονται κυλιόμενα χωρίς όμως να δουλεύουν. Πατάς δηλαδή κάτι και δεν ενεργοποιεί την επιλογή.
Με όλο το θάρρος. Το σκέφτηκες καλά και εξακολουθείς να χρησιμοποιείς προγράμματα του Brivium??
 

Attachments

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα το κοιτάξω. Το μόνο πρόγραμμα του τύπου που λες αφορά τα keywords, δεν έχει σχέση με τις διαφημίσεις.

Κοιτάω τη διαφήμιση πάλι, σόρυ για το σαρδάμ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χρήστο νομίζω ότι το πρόβλημα τώρα διορθώθηκε. Εάν ξανασυναντήσεις κάτι μου λες.
 

ChrisTERiS

Member
Μηνύματα
10
Likes
10
@Defkalion Απότι είδα δουλεύει καλά. Οσο για τον Brivium ότι και να χρησιμοποιείς ρισκάρεις τους κόπους σου.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το πρόβλημα αυτό πρέπει τώρα να διορθώθηκε. Οτιδήποτε ξαναδείτε σχετικά μου λέτε.
υπαρχει ακομα Δευκαλίωνα, ακει που διαβάζω ιστορια, τσουπ πετάγεται ενα βιντεακι στη μέση!
 

ChrisTERiS

Member
Μηνύματα
10
Likes
10
υπαρχει ακομα Δευκαλίωνα, ακει που διαβάζω ιστορια, τσουπ πετάγεται ενα βιντεακι στη μέση!
Ετσι λειτουργεί αυτό το διαφημιστικό. Χθες πάγωνε τελείως την εικόνα και τις επιλογές. Σήμερα "δουλεύει" κανονικά. Το εντός εισαγωγικών είναι επειδή παρόλο που δεν παγώνει την εικόνα και τις επιλογές, αργεί να εμφανίσει την σελίδα κα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
@Defkalion Απότι είδα δουλεύει καλά. Οσο για τον Brivium ότι και να χρησιμοποιείς ρισκάρεις τους κόπους σου.
Το ξέρω, νομίζω υπάρχει ένα παρόμοιο addon από άλλον coder, θα το αντικαταστήσω με εκείνο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ετσι λειτουργεί αυτό το διαφημιστικό. Χθες πάγωνε τελείως την εικόνα και τις επιλογές. Σήμερα "δουλεύει" κανονικά. Το εντός εισαγωγικών είναι επειδή παρόλο που δεν παγώνει την εικόνα και τις επιλογές, αργεί να εμφανίσει την σελίδα κα.
Το θέμα της καθυστέρησης των σελίδων το παλεύω με τον ad server, θα γίνουν κάποιες δοκιμές τις επόμενες 2-3 μέρες και ελπίζω να βελτιωθεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προς το παρον φαίνεται να παρουσιάζεται ένα παροδικό προβληματάκι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom