Πρόβλημα στο site

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
«Γεια σας παιδιά, εγώ μόλις γύρισα από την σελίδα των ινμποξ μου, ενώ κανονικά θα έπρεπε να είμαι εκει αυτή τη στιγμή και να ανταλλασω μηνύματα για ενα μαγνητάκι. Κάτι που δεν συνέβη, όπως καταλαβαίνετε, και θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτή την εμπειρία, γιατί είμαι και έξαλλος, δεν σας κρύβω. Αυτην την σελίδα έχασα, λοιπόν, εγώ. Ήμουν στο σάιτ κανονικά στην ώρα μου, ξεκίνησα να πάω για το ινμποξ. Όταν έσπευσα κάτω προς τα εκεί, λέω “ας καθαρίσω ολίγον τι, τήν ρίνα μου για ένα λεπτό, να μην το έχω και αυτό στον νου μου”. Και απησχόλησα ουτως τα δακτυλά μου ρουθουνίως μη κομβιώνων τα δέοντα. Φτάνω, λοιπόν, στο «προσωπικά μηνύματα» κι ήταν σμπούτσατ. Ήντουσταν και δύο κουμπιά στόν πόντικά μου που δεν είχαν και πρόθεση να βοηθήσουν».

«Λέω εαυτώ “παρακαλώ για τις προσωπικάς συζητήσεις;”. Μου λένε τα ίντερνετς : τις χάσατε, έπρεπε να ήσασταν εδώ 20 λεπτά πριν”, λέω “μα είμαι 20 λεπτά πριν εδώ, δεν σας μυριζει η κουλ γουώτερ κολώνια μου;”. “Όχι, είναι και 43′ μου απαντούν, έχετε αργήσει τρία ολόκληρα λεπτά”.

Λέω “κάνατε κάποια ανακοίνωση; Γιατί δεν άκουσα κάτι. Εδώ ήμανε στο γραφείο, απλά σκάλιζα τήν μύτη μου, ο σουρουκλεμές”. Μου απαντούν, λοιπόν, ότι “δεν κάνουμε πια ανακοινώσεις, διότι συν τοις άλλοις , κουμπιά είμεθα , δεν διαθέτομεν φωνητικάς χορδάς , οπότε δεν υπάρχει κάποια λύση συνεπώς τόν boolo”.

Κάτσο! Πρέπει να ανέβω πάλι πάνω , να κανω ρηφρές (ολογράφω εφ5) και να δω αν υπάρχει καποιο άλλο περιθώριο. Πηγαίνω πάνω, ήταν ενα ευγενής (σικ) πεδίον, δεν μπορώ να πω, , οπερ όχι μόνο με ενημέρωσε ότι ουπς, πλιζ τράϊ ἀγκαίν λέητερ καί πλύνε πριν τά χέρια σου, και οτι δεν κάνουν πια ανακοινώσεις, για τρύπες στό σύστημα.».

«Σας γραφω λοιπόν, αυτά πρώτον, γιατί κάπου θέλω κι εγώ να ξεσπάσω. Δεύτερον, έχω ταξιδέψει σε όλονε τον μιλκι γουέι γαλαξία (έτσι δε ντονε λένε; ) και δεν μου έχει συμβεί πουθενά αυτό, ακόμα και σε στιγμές, που δεν σας κρύβω, έχω αργήσει καθόσον επίμοναι αι ρινί βλένναι, με έχουν βάλει με έναν τρόπο μεσα στον ινμποξ. Μπήκα λίγο στο δαρκ νετ, έψαξα κι είδα πάρα πολλά τέτοια παράπονα από πάρα πολύ κόσμο για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Οπότε έχω κάνα δύο απορίες που θέλω να μου λύσετε. Πρώτη απορία: Από πότε σταμάτησαν οι ανακοινώσεις για ουπς και ινμποξ παλια, λαστ γίαρ; Γιατί άλλα άλερτς τα ήβλεπα όσο καθόμανε στο αεροδρόμιο, σκαλίζων τήν μύτη μου πια από αμηχανία. Δεύτερη απορία. Πώς μπορώ να το μάθω εγώ αυτό; Πώς μπορώ εγώ ο χρηστη σας σας να ενημερωθώ για τα σκαλώματα;».
Θα σου πω αμέσως. Το σύστημα, όντας αρτιφισιαλ ιντελιτζενς που λένε και στο χωριό μου, έχει αρχίσει και εξελίσσεται μαθαίνοντας και μελετώντας την ανθρώπινη συμπεριφορά. Μόλις λοιπόν εντοπίσει γραφή σαν και τη δική σου, τσουπ, αμέσως κλείνει τους νευρώνες που επικοινωνούν με το φόρουμ - ή αλλιώς παθαίνει κοκομπλόκο, και σου βγάζει αυτά τα μηνύματα.

Ε. Αυτά.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Παρατηρώ ότι πλέον δεν εμφανίζονται οι "υπογραφές" μας κάτω απ τα μηνύματά μας. Όντως είναι έτσι ή κάτι κάνω λαθος;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Παρατηρώ ότι πλέον δεν εμφανίζονται οι "υπογραφές" μας κάτω απ τα μηνύματά μας. Όντως είναι έτσι ή κάτι κάνω λαθος;
Στο κινητό δεν τις δείχνει (ακόμη και με ενεργοποιημένη την "έκδοση υπολογιστή"), στον "κανονικό" υπολογιστή φαίνονται μια χαρά. Τώρα που το ανέφερες με πιάνεις λίγο αδιάβαστο. Δεν θυμάμαι αν ανέκαθεν ήταν έτσι (από το κινητό μπαίνω περιστασιακά) ή αν είναι τωρινό bug... :rolleyes-80:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στο κινητό δεν τις δείχνει (ακόμη και με ενεργοποιημένη την "έκδοση υπολογιστή"), στον "κανονικό" υπολογιστή φαίνονται μια χαρά. Τώρα που το ανέφερες με πιάνεις λίγο αδιάβαστο. Δεν θυμάμαι αν ανέκαθεν ήταν έτσι (από το κινητό μπαίνω περιστασιακά) ή αν είναι τωρινό bug... :rolleyes-80:
Όπως τα λες, όμως με ενεργοποιημένη την επιλογή "Για υπολογιστή" μου δείχνει την υπογραφή μου.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Όπως τα λες, όμως με ενεργοποιημένη την επιλογή "Για υπολογιστή" μου δείχνει την υπογραφή μου.
Με ποιόν browser; Εμένα και με Firefox και με Chrome (είχα να τον χρησιμοποιήσω κάνα χρόνο :haha: αυτόν) απλά τα δείχνει να το πω σε οριζόντιο widescreen (δηλαδή πρέπει να κάνω scroll και δεξιά - αριστερά για να διαβάσω μηνύματα). Αλλά και πάλι χωρίς την υπογραφή σου ή αυτή της Earth Citizen...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πωπω ναι, ανέκαθεν έτσι ήταν...καλησπέρα μου :haha:
Σας ευχαριστώ για την υπενθύμιση, συνεχίστε ό,τι κάνατε!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Με ποιόν browser; Εμένα και με Firefox και με Chrome (είχα να τον χρησιμοποιήσω κάνα χρόνο :haha: αυτόν) απλά τα δείχνει να το πω σε οριζόντιο widescreen (δηλαδή πρέπει να κάνω scroll και δεξιά - αριστερά για να διαβάσω μηνύματα). Αλλά και πάλι χωρίς την υπογραφή σου ή αυτή της Earth Citizen...
Με chrome. Είναι όντως άβολη αυτή η επιλογή, αλλά για το moderation βοηθάει.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τις τελευταίες μέρες έχω το εξής πρόβλημα:
σε θέματα με πολλές σελίδες δεν ενεργοποιούνται οι υπερσύνδεσμοι της πλοήγησης από σελίδα σε σελίδα που βρίσκονται στο κάτω μέρος της σελίδας ενώ δουλεύουν αυτοί που είναι στο πάνω μέρος. Επίσης σε κάποια θέματα δεν ενεργοποιείται το Like και η Παράθεση ενώ μπορώ να κάνω Απάντηση. Κι αυτό συμβαίνει μόνο στο τελευταίο ποστ της σελίδας.
Το πρόβλημα είναι το ίδιο και σε Chrome και σε Firefox ακόμα και σε Opera, σε Windows και σε Ubuntu.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom