Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
σ ευχαριστω πολυ,αλλα ο τουρισμος για ολους δεν εχει να κανει με οαεδ,εσυ εκανες κοινωνικο τουρισμο,ειναι δυο διαφορετικα πραγματα,πηρα τηλεφωνο,ειχε καποια τηλεφωνα το γραφειο τουρισμου,και ειπε η κοπελα πως ενω ειναι απο σημερα οι αιτησεις δεν εχει ανοιξει η πλατφορμα ακομα.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
916
Likes
8.345
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Άραγε μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση και στα δύο ( κοινωνικός τουρισμός του ΟΑΕΔ και τουρισμός για όλους) ή μόνο σε ένα από τα δύο;;;
Ψάχνω να βρω κάτι σχετικό αλλά δεν....
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Άραγε μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση και στα δύο ( κοινωνικός τουρισμός του ΟΑΕΔ και τουρισμός για όλους) ή μόνο σε ένα από τα δύο;;;
Ψάχνω να βρω κάτι σχετικό αλλά δεν....
οχι μονο σε ενα προγραμμα μπορεις αλλιως δεν θα δικαιουσαι κανενα....μην κανεις κανα λαθος.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
οχι μονο σε ενα προγραμμα μπορεις αλλιως δεν θα δικαιουσαι κανενα....μην κανεις κανα λαθος.
Διαβάζοντας τη δημόσια πρόσκληση δεν προκύπτει κάτι τέτοιο κατά τη γνώμη μου http://www.mintour.gov.gr/userfiles...6315a192e52/prosklisi-tourismos-gia-olous.pdf

Στη σελ. 4 λεει ότι δεν είναι δικαιούχοι οι επιλεγεντες σε αλλα προγράμματα, δεν αποκλείει ομως την αίτηση και στα δυο προγράμματα.
Αντίθετα η πρόσκληση είναι σαφέστατη για τις διπλοεγγραφες :
Σημειώνεται ότι το ίδιο άτομο δεν μπορεί να υποβάλει αίτηση ως
δικαιούχος και να δηλώνεται και ως ωφελούμενο μέλος σε αίτηση άλλου δικαιούχου. Σε
αυτήν την περίπτωση η υποβολή αίτησης δεν επιτρέπεται.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Διαβάζοντας τη δημόσια πρόσκληση δεν προκύπτει κάτι τέτοιο κατά τη γνώμη μου http://www.mintour.gov.gr/userfiles...6315a192e52/prosklisi-tourismos-gia-olous.pdf

Στη σελ. 4 λεει ότι δεν είναι δικαιούχοι οι επιλεγεντες σε αλλα προγράμματα, δεν αποκλείει ομως την αίτηση και στα δυο προγράμματα.
Αντίθετα η πρόσκληση είναι σαφέστατη για τις διπλοεγγραφες :
Σημειώνεται ότι το ίδιο άτομο δεν μπορεί να υποβάλει αίτηση ως
δικαιούχος και να δηλώνεται και ως ωφελούμενο μέλος σε αίτηση άλλου δικαιούχου. Σε
αυτήν την περίπτωση η υποβολή αίτησης δεν επιτρέπεται.
εντομεταξυ ενω οι αιτησεις απ οτι λεει το συστημα ειναι ανοιχτες ακομα τιποτα....στην αναμονη(για τουρισμο για ολους εννοω).
αυτο το διαβασες;;;αυτο ειδα και απαντησα στον φιλο παραπανω....
Δεν θεωρούνται δικαιούχοι-ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» έτους2020:▪δεν πληρούν τιςπροϋποθέσεις συμμετοχής,όπως αυτές περιγράφονται στις παραπάνω παραγράφους 1 και 2.▪οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ήόχι. ▪οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι συναφούς παροχής από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο υλοποίησης του προγράμματος, ως αυτή ορίζεται στο Μέρος 1 παρ. Β1της παρούσας.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
εντομεταξυ ενω οι αιτησεις απ οτι λεει το συστημα ειναι ανοιχτες ακομα τιποτα....στην αναμονη(για τουρισμο για ολους εννοω).
αυτο το διαβασες;;;αυτο ειδα και απαντησα στον φιλο παραπανω....
Δεν θεωρούνται δικαιούχοι-ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» έτους2020:▪δεν πληρούν τιςπροϋποθέσεις συμμετοχής,όπως αυτές περιγράφονται στις παραπάνω παραγράφους 1 και 2.▪οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ήόχι. ▪οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι συναφούς παροχής από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο υλοποίησης του προγράμματος, ως αυτή ορίζεται στο Μέρος 1 παρ. Β1της παρούσας.
Ναι το ίδιο γράφω κι εγω. Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι αν κάνεις αίτηση και στα δυο προγράμματα και επιλαγεις στον κοινωνικό τουρισμο τότε δεν μπορεί να είσαι δικαιουχος στον τουρισμό για ολους. Αλλο κανω αίτηση, αλλο είμαι δικαιουχος. Αυτοί που σίγουρα αποκλείονται ειναι οι περσινοι δικαιούχοι του κοινωνικού τουρισμού.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
ποια ειναι τα κριτήρια για τους δικαιουχους κοινωνικου τουρισμού? αφορά μόνο όσους έχουν κάρτα ανεργίας?
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ναι το ίδιο γράφω κι εγω. Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι αν κάνεις αίτηση και στα δυο προγράμματα και επιλαγεις στον κοινωνικό τουρισμο τότε δεν μπορεί να είσαι δικαιουχος στον τουρισμό για ολους. Αλλο κανω αίτηση, αλλο είμαι δικαιουχος. Αυτοί που σίγουρα αποκλείονται ειναι οι περσινοι δικαιούχοι του κοινωνικού τουρισμού.
Εκανα τοτε αιτηση για κοινωνικο τουρισμο,και περιμενω...μου εγραψε αυτο,εβαλα τα παιδια μεσα κλπ...ελπιζω να μην κανω καμια μλκ και τελικα δεν παρω τιποτα...χαχα



Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η καταγραφή της αίτησης συμμετοχής στο πρόγραμμα.
Μπορείτε να παρακολουθείτε την πορεία της αίτησής σας, μέσω του συστήματος Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών του Οργανισμού (eServices IIS), ως πιστοποιημένος χρήστης.​
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ποια ειναι τα κριτήρια για τους δικαιουχους κοινωνικου τουρισμού? αφορά μόνο όσους έχουν κάρτα ανεργίας?
Αν διαβασεις το νήμα προς τα πίσω θα βρεις τα κατάλληλα μηνύματα.

Εκανα τοτε αιτηση για κοινωνικο τουρισμο,και περιμενω...μου εγραψε αυτο,εβαλα τα παιδια μεσα κλπ...ελπιζω να μην κανω καμια μλκ και τελικα δεν παρω τιποτα...χαχα



Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η καταγραφή της αίτησης συμμετοχής στο πρόγραμμα.
Μπορείτε να παρακολουθείτε την πορεία της αίτησής σας, μέσω του συστήματος Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών του Οργανισμού (eServices IIS), ως πιστοποιημένος χρήστης.​
Υπομονή τώρα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αν διαβασεις το νήμα προς τα πίσω θα βρεις τα κατάλληλα μηνύματα.


Υπομονή τώρα.
μωρε απο υπομονη αλλο τιποτα,σ ευχαριστω πολυ παντως,δεν ηξερα οτι μπορεις να κανεις αιτηση και για τα δυο,και αν θες διορθωσε στον ανθρωπο παραπανω μπας και δει τι γινεται,αν παμε καπου τελικα,σου χρωσταω κερασμα στην πατμο,με γατοπουλα παρεα,το περιεργο ειναι οτι στον κοινωνικο τουρισμο δεχονται την κορη μου,που ειναι φοιτητρια,στο αλλο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,μονο τον μικρο που ειναι ανηλικος,δλδ οταν ανοιξει η πλατφορμα να κανω αιτηση και στην αλλη;κι οτι γινει;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
μωρε απο υπομονη αλλο τιποτα,σ ευχαριστω πολυ παντως,δεν ηξερα οτι μπορεις να κανεις αιτηση και για τα δυο,και αν θες διορθωσε στον ανθρωπο παραπανω μπας και δει τι γινεται,αν παμε καπου τελικα,σου χρωσταω κερασμα στην πατμο,με γατοπουλα παρεα,το περιεργο ειναι οτι στον κοινωνικο τουρισμο δεχονται την κορη μου,που ειναι φοιτητρια,στο αλλο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,μονο τον μικρο που ειναι ανηλικος,δλδ οταν ανοιξει η πλατφορμα να κανω αιτηση και στην αλλη;κι οτι γινει;
Εγω έτσι λεω να κάνεις εκτός κι αν ο κοινωνικος τουρισμος υπερτερεί (δεν το ξέρω, δεν το εχω ψαξει) και ταυτοχρονα ειναι σίγουρο οτι θα σε πάρουν λόγω ισχυρών κριτηρίων.
Καλε δεν μου χρωστάς, αλλά αν έρθω ξανά Πάτμο πολύ θελω να βρεθουμε:) και με τα γατινια βεβαιως.
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Γεια σας,απ'οτι εχω καταλαβει ο Τουρισμος για ολους παροτι λεει οτι ανοιξε σημερα,δεν εχει ανοιξει?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.491
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom