Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

evi fsl

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα πήρα και γω σε αρκετα ξενοδοχεία τηλέφωνο σήμερα. απο 1-7 ευρώ το άτομο η βραδιά είναι οι τιμές ανάλογα τα αστέρια του ξενοδοχείου.απλα εμένα δε μου λεγάν να εχω μαζί το εισητήριο ξέρει κάποιος αν εκτυπώνονται αυτά ή τι πρέπει να χουμε μαζι μας?
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Εγώ έχω το voucher της μητέρας μου μόνο, εμείς δεν κληρωθηκαμε, και είμαστε 3.
Εγώ ,ο σύζυγος και ο γιος μας. 2 πάροχοι το δέχτηκαν αρκεί να πληρώσουμε κάποιο ποσό επιπλέον 30 με 40 ευρώ, κάποιοι άλλοι δεν ήξεραν πως λειτουργεί και τι να κάνουν και ένας μου είπε πως δεν το δέχεται.
Από Δευτέρα, Τρίτη θα ενημερωθούν.
Και παλιότερα πάντως είχα πάρει τις επιταγές της εργατικής εστίας ή κάτι τέτοιο και πληρώναμε μια διαφορά.
Τώρα για 3 που είμαστε εμείς 30 ευρώ επιπλέον νομίζω καλά είναι. ( Όχι σε χάλια καταλύματα γιατί είδα και τέτοια)

Η κυβέρνηση είπε ότι θα ανεβάσει το πόσο από 30 εκατομμύρια σε 100 για το τουρισμός για όλους.τι εννοεί ο ποιητής; Θα κληρωθούν κι άλλοι; Θα πέσει η συνεισφορά του δικαιούχου;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγώ έχω το voucher της μητέρας μου μόνο, εμείς δεν κληρωθηκαμε, και είμαστε 3.
Εγώ ,ο σύζυγος και ο γιος μας. 2 πάροχοι το δέχτηκαν αρκεί να πληρώσουμε κάποιο ποσό επιπλέον 30 με 40 ευρώ, κάποιοι άλλοι δεν ήξεραν πως λειτουργεί και τι να κάνουν και ένας μου είπε πως δεν το δέχεται.
Από Δευτέρα, Τρίτη θα ενημερωθούν.
Και παλιότερα πάντως είχα πάρει τις επιταγές της εργατικής εστίας ή κάτι τέτοιο και πληρώναμε μια διαφορά.
Τώρα για 3 που είμαστε εμείς 30 ευρώ επιπλέον νομίζω καλά είναι. ( Όχι σε χάλια καταλύματα γιατί είδα και τέτοια)

Η κυβέρνηση είπε ότι θα ανεβάσει το πόσο από 30 εκατομμύρια σε 100 για το τουρισμός για όλους.τι εννοεί ο ποιητής; Θα κληρωθούν κι άλλοι; Θα πέσει η συνεισφορά του δικαιούχου;
Κάτι τέτοιο αντιβαίνει τους κανονισμούς του προγράμματος, γι'αυτό παρακαλώ να μη συνεχιστεί εδώ μια τέτοια συζήτηση.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλημερα σας.. δυστυχως μια κοροιδια ειναι το τουρισμ4αλλ.. ψαχνω για Σκιαθο, κ ενα απλο δικλινο δωματιο μου ζηταει 100 ευρω(50 απο μενα 50 απο την επιδοτηση) .. στο booking βρισκω και με 40 συνολο!!
 

stella z

New Member
Μηνύματα
3
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δ.Ακτη Η.Π.Α /Νησια Σαμοα
περίμενα ότι θα δούμε τέτοια ωραία.... αφού μας δίνει έκπτωση 50%, σου λέει ο ξενοδόχος ας δηλώσω μεγαλύτερη τιμή απ'αυτήν που τα έχω και ας τα πάρω διπλά.. και απ'το κράτος και από τον πελάτη, (εκτός αν μιλάμε για ακριβά καταλύματα που έτσι και αλλιώς χρεώνουν με 80 και άνω τη βραδιά), που ακόμα και σε αυτά φυσικά έχουν περιθώριο να σου πουν 100 αρχική τιμή αντί για 80 που το έχουν κανονικά, ώστε να πάρουν τα μισά απ΄τον πελάτη και τα άλλα μισά απ΄το κράτος.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Έκλεισα ήδη δωμάτιο. Υπάρχει το βαουτσερ της συζύγου. Εγώ πληρώνω το μισό ως μη έχων βαουτσερ. Η τιμή εξακριβώθηκε μέσω booking ήταν η ίδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Εκλεισα δωματιο για μια ωρα . Λιγο πριν στειλω τα λεφτα με e banking με πηραν τηλεφωνο και το ακυρωσαν γιατι ειχαν "ξεχασει" οτι το υποσχεθηκαν σε αλλον.
Τα παραταω.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
διαβαζω τα νεα σας και αγχωνομαι...ελαχιστοι ειναι ενταξει...τελικα θα κλεσω το δωματιο που ειχα πει πιο πανω,μου ζητησαν 35 μπροστα,να τα στειλω δλδ κι αλλα 35 οταν φτασω...η εκπτωση μου ειπαν ειναι 50% για μενα και το γιο μου,το δωματιο το εχουν 70 το δικλυνο για 4 μερες δλδ θα ηταν...280 χωρις εκπτωση,ετσι τουλαχιστον γραφει στην ιστοσελιδα τους,αλλα και στο booking (τα ιδια χρηματα εδωσα για 10 μερες στην μαλτα) σε διαμερισμα λουξ αυγουστο 2020 με την κορη μου,το θεμα ειναι οτι θελω να παω καπου τον γιο μου,εκτος πατμου εχει χρονια να παει καπου...και λυσαξε με την συρο...μου φανηκε νορμαλ τιμη 70 συνολο...αν και μεταξυ μας με τα ακτοπλοικα και λοιπα εξοδα,θα ξεπερασει το πακετο που μπορω να δωσω,αρχες σεπτεμβρη,απ την αλλη σκεφτομαι τον χειμωνα τι μας περιμενει και λεω πηγαινε....δεν παλευετε το λοκνταουν...οταν εισαι μονος,μ ενα παιδι εφηβο.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom