Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

EfiMal

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλημέρα,

Απορρίφθηκα από τον Κοινωνικό Τουρισμό ως ωφελούμενη και έκανε ο σύζυγός μου ένσταση. Η ένσταση έγινε δεκτή ( αποδοχή ένστασης στην κατάσταση στο eServices ) και στις σημειώσεις γράφουν: <<Πλήρωση των προϋποθέσεων συμμετοχής>>. Παρόλα αυτά στα οριστικά αποτελέσματα συνεχίζω να είμαι στους πίνακες των αποκλεισμένων ωφελούμενων μελών. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό? ο σύζυγός μου από την αρχή ήταν στους δικαιούχους. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ανακοινώθηκαν σήμερα Σάββατο 24 Ιουλίου τα αποτελέσματα για το πρόγραμμα Τουρισμός για Όλους, οι δικαιούχοι και αποκλειόμενοι με βάσει τους προσωρινούς πίνακες Τουρισμός για όλους
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα τα οριστικά αποτελέσματα τουρισμός για όλους ξέρετε ποτε θα βγουν;
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρα, μεχρι την προηγουμενη Παρασκευη ηταν οι ενστασεις, οπότε λογικά θα θελουν και λιγες μερες να εξετασουν τις ενστασεις, πριν τα οριστικά. Παντως στο site δεν λεει κατι πιο συγκεκριμενο
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
Ξέρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε χρήση του voucher tourism4all που έχουμε από πέρσι δηλαδή του προγράμματος του 2020 και του χρόνου να κάνουμε χρήση του κοινωνικού τουρισμού 2021-22?
το Φεκ αναφέρει:
"Δεν θεωρούνται δικαιούχοι - ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» έτους 2020: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι "
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ξέρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε χρήση του voucher tourism4all που έχουμε από πέρσι δηλαδή του προγράμματος του 2020 και του χρόνου να κάνουμε χρήση του κοινωνικού τουρισμού 2021-22?
το Φεκ αναφέρει:
"Δεν θεωρούνται δικαιούχοι - ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» έτους 2020: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι "
To ΦΕΚ το λέει αλλά υπάρχει μηχανισμός να το ελέγχει αυτό;
Πέρισυ η σύζυγος κληρώθηκε για τον ΟΑΕΔ και συγχρόνως με τον τουρισμό για όλους με ωφελούμενο εμένα. Έκανε χρήση του ΟΑΕΔ αφού γιατί δεν μπορούσαμε (για κάποιο ανεξήγητο λόγο) να δούμε αν κληρωθήκαμε στον τουρισμό για όλους.. Το βάουτσερ του τουρισμός για όλους είναι εν ισχύ.
Οπότε τι έχουμε; Πάμε και οι δύο και ότι γίνει; Πάω μόνος μου ως ωφελούμενος (που δεν ωφελήθηκα πέρυσι); Δεν πάμε καθόλου, επομένως αδικούμαι εγώ;
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
To ΦΕΚ το λέει αλλά υπάρχει μηχανισμός να το ελέγχει αυτό;
Πέρισυ η σύζυγος κληρώθηκε για τον ΟΑΕΔ και συγχρόνως με τον τουρισμό για όλους με ωφελούμενο εμένα. Έκανε χρήση του ΟΑΕΔ αφού γιατί δεν μπορούσαμε (για κάποιο ανεξήγητο λόγο) να δούμε αν κληρωθήκαμε στον τουρισμό για όλους.. Το βάουτσερ του τουρισμός για όλους είναι εν ισχύ.
Οπότε τι έχουμε; Πάμε και οι δύο και ότι γίνει; Πάω μόνος μου ως ωφελούμενος (που δεν ωφελήθηκα πέρυσι); Δεν πάμε καθόλου, επομένως αδικούμαι εγώ;
το ΦΕΚ λέει για το περσινό tourismos 4all 2020 λέει για κοινωνικό τουρισμό 2019-2020. εγώ ρωτάω αν μπορεί να γίνει χρήση του tourismos 4all 2020 και ΟΑΕΔ 2021-2022?
 

lovelight

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ξέρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε χρήση του voucher tourism4all που έχουμε από πέρσι δηλαδή του προγράμματος του 2020 και του χρόνου να κάνουμε χρήση του κοινωνικού τουρισμού 2021-22?
το Φεκ αναφέρει:
"Δεν θεωρούνται δικαιούχοι - ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους» έτους 2020: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι "
Παρακολουθώ. Είμαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση. Θα χρησιμοποιήσω τέλη Αυγούστου τον Κοινωνικό Τουρισμό του 2021-2022 και επειδή έχω voucher tourism4all από το 2020 που δεν αξιοποίησα, θέλω να μάθω αν μπορώ να το χρησιμοποίησω στα καπάκια, αμέσως μετά τον κοινωνικό. Μήπως και μείνουμε στο νησί 2-3 μέρες παραπάνω... :)
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
Παρακολουθώ. Είμαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση. Θα χρησιμοποιήσω τέλη Αυγούστου τον Κοινωνικό Τουρισμό του 2021-2022 και επειδή έχω voucher tourism4all από το 2020 που δεν αξιοποίησα, θέλω να μάθω αν μπορώ να το χρησιμοποίησω στα καπάκια, αμέσως μετά τον κοινωνικό. Μήπως και μείνουμε στο νησί 2-3 μέρες παραπάνω... :)
Eεγω θέλω να χρησιμοποιήσω το voucher μέχρι τέλος του 2021 και τον κοινωνικό τουρισμό του χρόνου
 

lovelight

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Eεγω θέλω να χρησιμοποιήσω το voucher μέχρι τέλος του 2021 και τον κοινωνικό τουρισμό του χρόνου
Update: Βρήκα αυτό ψάχνοντας διαδικτυακά για απαντήσεις, επειδή στο υπουργείο τουρισμού όσες φορές και να κάλεσα, δεν έπιασα γραμμή:
https://www.tourism4all.gov.gr/Content/FaqDikaiouxoi2021_Updated.pdf

Είναι updated για το 2021, και αναφέρει :

"Δεν θεωρούνται δικαιούχοι-ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για όλους έτους 2020», όπως παρατάθηκε έως 31.12.2021:
οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2020-2021 και 2021-2022 του ΟΑΕΔ, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι. "

Άρα κάνουμε χρήση μόνο του ενός!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom