Ιταλία Πρόγραμμα για βόρεια Ιταλία

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Βαλε κανα γνωστο σου με πολυ καλα ιταλικα να σου κανει αναζητηση γιατι δεν ψαχνεις καλα. Μου εβγαλε ενα σωρο για Μπεργκαμο. Ενδεικτικα alfa service rent, swisscar, tinoleggio..θα στην εκανα εγω την αναζητηση αλλα τωρα δεν μπορω. Μην αγχωνεσαι,υπαρχουν πολλες μικρες εταιρειες που δεν ζητουν πιστωτικη.
Σ'ευχαριστώ!! πολύ καλά νέα! Δεν ξέρουμε καθόλου Ιταλικά, ούτε κάποιον που να ξέρει!! Αλλά με τόσες άλλες γλώσσες θα τα καταφέρουμε!!
Και πάλι σ'ευχαριστώ!:D
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Μιράντα νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλα τα ποσά ευθύνης. Με το super cover θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, σου καλύπτει τα πάντα.
Δηλαδή το ποσό ευθύνης σημαίνει ότι θα πληρώσω αυτό το ποσό εγώ σε περίπτωση προβλήματος;;Η super cover πόσο περίπου μπορεί να στοιχίζει ;
Ξέρει κανείς;
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Για Avis

  1. SuperCDW - 13,53 + VAT=16,37 Euro/day
  2. SuperTP - 10,10 + VAT=12,22 Euro/day
  3. SuperCOVER - 19,70 + VAT=23,84 Euro/day
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Μόλις χθες βράδυ επιστρέψαμε από λίμνη Κόμο, Μιλάνο!:D
Ήταν ένα υπέροχο ταξίδι, με πολλές εικόνες και εναλλαγές τοπίου, πολύ φύση και υπέροχη αρχιτεκτονική. Περάσαμε εν ολίγοις υπέροχα!
Θα αναφερθώ αναλυτικά με Ταξιδιωτική Ιστορία σύντομα!
Τώρα όσον αφορά το αυτοκίνητο...:roll:
Νοικιάσαμε τελικά από την εταιρία Maggiore η οποία δέχτηκε την χρεωστική μου κάρτα με κάποια δυσκολία, και αφού πήρε προέγκριση 300?. Το αμάξι κόστιζε 85? - πολύ ακριβά σε σχέση με άλλες εταιρίες που δε δεχόταν χρεωστική (Europcar, Avis, Herz και Alamo) και σ'αυτές κόστιζε από 45-60? αρκετά μεγάλη διαφορά. Αλλά εφόσον δεν είχαμε άλλη επιλογή...μας βόλεψε μια χαρά, κι ας φάγαμε την κεφαλιά μας...Είδαμε τόσα πολλά πράγματα που άξιζε.
Στο Κόμο άλλες εταιρίες ενοικιάσεως δεν υπάρχουν, υπάρχουν στο Μπέργκαμο όπως γράφει ο Samion. Ρωτήσαμε και στο ξενοδοχείο και μας παρέπεμψαν στους ίδιους.
Σημασία έχει οτι περάσαμε καταπληκτικά και θα επανέλθω με ιστορία και φωτογραφίες!!! :)

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τα tips.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.890
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αφού πέρασες όμορφα,χαλάλι όλα.καλώς όρισες.
 

giorgos_i20

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΚΙΟ
Αναμένουμε γρήγορα την ταξιδιωτική σου ιστορία και τις συμβουλές σου αφού τον άλλο μήνα ετοιμαζόμαστε και μείς...:clap:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Αναμένουμε γρήγορα την ταξιδιωτική σου ιστορία και τις συμβουλές σου αφού τον άλλο μήνα ετοιμαζόμαστε και μείς...:clap:
και εγώ το ίδιο ....οπότε περιμένω για περισσότερες πληροφορίες!
 

Kellouska

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ολα αυτα σε 4 μερες?και σκεφτεσαι να πατε και ακομα πιο μακρια και ασχετα με την περιοχη σε φλωρεντια και πιζα?
εγω προσωπικα ειμαι κατα να δω τοσα μερη απο λιγες ωρες..προτιμω λιγα αλλα να τα δω καλα..
προτεινω λοιπον Μπεργκαμο,λιμνη Como (Como,Brunate,Bellagio,Menaggio,Varena κτλ) και Μιλανο ή
Μπεργκαμο,λιμνη Maggiore(Stresa,Baveno,και στα νησακια Superiore,Madre,Bella) και Μιλανο..

Συμφωνώ απόλυτα με τους υπόλοιπους ως προς το χρονικό περιθώριο και μόνο. Εγώ προσωπικά έχω κάνει αντίστοιχο περίπου ταξίδι και ήταν υπέροχο αλλά σε 7 μέρες. Συγκεκριμένα προσγειώθηκα Μιλάνο και από εκεί πήγα Σιέννα, Βερόνα, Βενετία, Φλωρεντία και κατέληξα Ρώμη!! Σε 10 μέρες φεύγω ξανά για Ρώμη γιατί οι 2 μέρες δεν φτάνουν ούτε για το ώπα! στην Ρώμη!!!! Κατά τα άλλα μπόρεσα να τα συνδυάσω και να δω πολλά μέρη της Β.Ιταλίας.. Θεωρώ οτί παίρνεις μια καλή γεύση απο Β.Ιταλία σε 6 μέρες αποκλείοντας φυσικά την Ρώμη που πρέπει να είναι ένα ταξίδι μόνη της!!!!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ειναι υπερβολικα φορτωμενο προγραμμα. δε θα δεις απολυτως τιποτα. Μονο Μιλανο και Μπεργκαμο κάπως σώζεται....
 

dionkoul

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σε όλους. Στις 9/8 θα πάω Μιλάνο και θα επιστρέψω στις 16/8. Η πρώτη σκέψη μου είναι κάτσω δυο βράδια στο Μιλάνο. Αρκούν; Ο προβληματισμός μου είναι αν 5 νύκτες στις λίμνες και στην ευρύτερη περιοχή του Κόμο είναι παραπάνω απ' όσο χρειάζεται. Να μοιράσω 2 διανυχτερεύσεις στο Κόμο και 2 στη Στρέσσα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.916
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom