Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Διπλασιασε ή τριπλασίασε ό,τι δίδει. Στην American express μᾶς τά δίδει ἐπί 8.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Κρίμας. Ὅ,τι εἶχα νά ψωνίσω, τό ψώνισα.

Γιά ἀποκομιδή ποντακίων, θά ἑρμητίσω τά ἐννιακόκιαι ὀγδονταοκτώ χιλιάδαι τρακόκια ἑξήκοντα ἓν εὐρώπουλα πού ἔχω στο στρῶμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παίδες, χρειάζομαι μια εξυπηρέτηση, αν μπορεί κάποιος. Επειδή να πάρω τηλέφωνο από εδώ που ζω δε γίνεται (θα κοστίσει πάνω από 100-150 ευρώ) και στο σάιτ της Aegean από τους προορισμούς που βάζω μόνο το AKL βολεύει, θα ήθελα κάποιος αν μπορεί να τους πάρει τηλέφωνο και να ρωτήσει για one way με αναχώρηση από Αθήνα κάππυ ανάμεσα στις 1-4 Απριλίου αν εξυπηρετούν με μίλια κάποιον από τους παρακάτω προορισμούς:
Port Vila (VLI)
Nukualofa (TBU)
Wallis (WLS)
Apia (APW)
Nadi (NAN)
Noumea (NOU)
Papeete (PPT)
Χλωμό το βλέπω αφού δε μου τα δίνει ούτε η λατρεμένη Avianca, αλλά αν μπορεί να ρωτήσει κάποιος, θα είμαι αιωνίως ευγνώμων.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παίδες, χρειάζομαι μια εξυπηρέτηση, αν μπορεί κάποιος. Επειδή να πάρω τηλέφωνο από εδώ που ζω δε γίνεται (θα κοστίσει πάνω από 100-150 ευρώ) και στο σάιτ της Aegean από τους προορισμούς που βάζω μόνο το AKL βολεύει, θα ήθελα κάποιος αν μπορεί να τους πάρει τηλέφωνο και να ρωτήσει για one way με αναχώρηση από Αθήνα κάππυ ανάμεσα στις 1-4 Απριλίου αν εξυπηρετούν με μίλια κάποιον από τους παρακάτω προορισμούς:
Port Vila (VLI)
Nukualofa (TBU)
Wallis (WLS)
Apia (APW)
Nadi (NAN)
Noumea (NOU)
Papeete (PPT)
Χλωμό το βλέπω αφού δε μου τα δίνει ούτε η λατρεμένη Avianca, αλλά αν μπορεί να ρωτήσει κάποιος, θα είμαι αιωνίως ευγνώμων.
Τίποτα για κανένα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν κάνει πρόσφατα κρατήσεις ξενοδοχείων μέσω του σάιτ της Aegean για να κερδίζουν μίλια: Όταν κάνετε τη κράτηση αναγράφεται πουθενά στην επιβεβαίωση που λαμβάνετε το όνομα της Aegean? Γιατί θα με τρελάνουν αυτοί

Περίμενα να μου πιστώσουν πάνω από 2.000 μίλια (Λονδίνο γαρ-ακρίβεια) για ξενοδοχείο που έκλεισα και είμαι 99.9% σίγουρη ότι το έκανα μέσω της Aegean και πάνε να με βγάλουνε τρελή ότι τάχα επικοινώνησαν με τη booking.com και τους είπαν ότι η κράτηση έγινε απευθείας μέσω της booking οπότε δε δικαιούμαι τα μίλια!! Βρε παιδιά, είμαι τόσο χαζή να κάνω τη κράτηση μέσω της booking εφόσον είχα να κερδίσω μίλια μέσω της Aegean? Τι να πω... κ άντε τώρα να τους αποδείξεις το αντίθετο που η επιβεβαίωση που έλαβα δε λέει πουθενά για Aegean...

Γι΄αυτό σας ρωτάω, πείτε μου εσάς πως σας ερχεται η επιβεβαίωση γιατι αν το αναγράφει κ μένα όχι ΟΚ, μια στο τόσο να ήμουν αφηρημένη κ να το έκανα όντως μέσω της booking.. Αλλά κάτι μου λέει ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί επειδή είναι αρκετά τα μίλια

Δεν επιμένω βέβαια παραπάνω εφόσον δε μπορώ να το αποδείξω. Θα έπρεπε όμως κάπως να κατοχυρώνουν τα μέλη τους σ΄αυτό το θέμα γιατί εκτίθενται. Και δόξα τω θεω έχω πολλά μίλια στο λογαριασμό μου δε θα σκάσω γι΄αυτά

Αλλά δε μ΄ αρέσει να με δουλεύουν
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν κάνει πρόσφατα κρατήσεις ξενοδοχείων μέσω του σάιτ της Aegean για να κερδίζουν μίλια: Όταν κάνετε τη κράτηση αναγράφεται πουθενά στην επιβεβαίωση που λαμβάνετε το όνομα της Aegean? Γιατί θα με τρελάνουν αυτοί

Περίμενα να μου πιστώσουν πάνω από 2.000 μίλια (Λονδίνο γαρ-ακρίβεια) για ξενοδοχείο που έκλεισα και είμαι 99.9% σίγουρη ότι το έκανα μέσω της Aegean και πάνε να με βγάλουνε τρελή ότι τάχα επικοινώνησαν με τη booking.com και τους είπαν ότι η κράτηση έγινε απευθείας μέσω της booking οπότε δε δικαιούμαι τα μίλια!! Βρε παιδιά, είμαι τόσο χαζή να κάνω τη κράτηση μέσω της booking εφόσον είχα να κερδίσω μίλια μέσω της Aegean? Τι να πω... κ άντε τώρα να τους αποδείξεις το αντίθετο που η επιβεβαίωση που έλαβα δε λέει πουθενά για Aegean...

Γι΄αυτό σας ρωτάω, πείτε μου εσάς πως σας ερχεται η επιβεβαίωση γιατι αν το αναγράφει κ μένα όχι ΟΚ, μια στο τόσο να ήμουν αφηρημένη κ να το έκανα όντως μέσω της booking.. Αλλά κάτι μου λέει ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί επειδή είναι αρκετά τα μίλια

Δεν επιμένω βέβαια παραπάνω εφόσον δε μπορώ να το αποδείξω. Θα έπρεπε όμως κάπως να κατοχυρώνουν τα μέλη τους σ΄αυτό το θέμα γιατί εκτίθενται. Και δόξα τω θεω έχω πολλά μίλια στο λογαριασμό μου δε θα σκάσω γι΄αυτά

Αλλά δε μ΄ αρέσει να με δουλεύουν
Κοίταξα μια του 17. Ναι το γράφει σε πολλά σημεία στην επιβεβαίωση ότι είναι από aegean και όταν πας να κάνεις διαχείριση σε πάει σε σελίδα της aegean.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν κάνει πρόσφατα κρατήσεις ξενοδοχείων μέσω του σάιτ της Aegean για να κερδίζουν μίλια: Όταν κάνετε τη κράτηση αναγράφεται πουθενά στην επιβεβαίωση που λαμβάνετε το όνομα της Aegean? Γιατί θα με τρελάνουν αυτοί

Περίμενα να μου πιστώσουν πάνω από 2.000 μίλια (Λονδίνο γαρ-ακρίβεια) για ξενοδοχείο που έκλεισα και είμαι 99.9% σίγουρη ότι το έκανα μέσω της Aegean και πάνε να με βγάλουνε τρελή ότι τάχα επικοινώνησαν με τη booking.com και τους είπαν ότι η κράτηση έγινε απευθείας μέσω της booking οπότε δε δικαιούμαι τα μίλια!! Βρε παιδιά, είμαι τόσο χαζή να κάνω τη κράτηση μέσω της booking εφόσον είχα να κερδίσω μίλια μέσω της Aegean? Τι να πω... κ άντε τώρα να τους αποδείξεις το αντίθετο που η επιβεβαίωση που έλαβα δε λέει πουθενά για Aegean...

Γι΄αυτό σας ρωτάω, πείτε μου εσάς πως σας ερχεται η επιβεβαίωση γιατι αν το αναγράφει κ μένα όχι ΟΚ, μια στο τόσο να ήμουν αφηρημένη κ να το έκανα όντως μέσω της booking.. Αλλά κάτι μου λέει ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί επειδή είναι αρκετά τα μίλια

Δεν επιμένω βέβαια παραπάνω εφόσον δε μπορώ να το αποδείξω. Θα έπρεπε όμως κάπως να κατοχυρώνουν τα μέλη τους σ΄αυτό το θέμα γιατί εκτίθενται. Και δόξα τω θεω έχω πολλά μίλια στο λογαριασμό μου δε θα σκάσω γι΄αυτά

Αλλά δε μ΄ αρέσει να με δουλεύουν
σε κρατηση που εκανα σημερα, δεν αναγραφεται πουθενα η aegean
αλλα αν μπεις στο http://hotel.aegeanair.com/?lang=el...65.749471990.1534184409-2075013653.1534184409
μπορεις να κανεις αναζητηση της κρατησης σου. θα στην εμφανιση μονο εαν εχει κλειστει απο το booking της aegean.

βεβαια τωρα που το ξανακοιταω σε καποια σημεια φαίνεται .
π.χ
Τα στοιχεία σας στο πρόγραμμα επιβράβευσης
χχχχχχχχχ

Επιβράβευση προγράμματος χχχ Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης
 
Last edited by a moderator:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
σε κρατηση που εκανα σημερα, δεν αναγραφεται πουθενα η aegean
αλλα αν μπεις στο http://hotel.aegeanair.com/?lang=el...65.749471990.1534184409-2075013653.1534184409
μπορεις να κανεις αναζητηση της κρατησης σου. θα στην εμφανιση μονο εαν εχει κλειστει απο το booking της aegean.

βεβαια τωρα που το ξανακοιταω σε καποια σημεια φαίνεται .
π.χ
Τα στοιχεία σας στο πρόγραμμα επιβράβευσης
χχχχχχχχχ
Επεξεργασία των στοιχείων σας στο πρόγραμμα επιβράβευσης
Επιβράβευση προγράμματος χχχ Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης

Ναι κ εμένα μου εμφανίζει τα στοιχεία της κράτησης όταν μπαίνω μέσω της Aegean... Αλλά αυτό για το πρόγραμμα δε μου το εμφανίζει πουθενά...

Εσάς στην επιβεβαίωση που λάβατε σας λέει πουθενά γιαυτή τη προσφορά που έχεις έκπτωση αν προτείνεις φίλους? Εμένα λέει...

Κ πριν λίγο έλαβα αυτή την απάντηση από την Aegean:
Ελέγξαμε το print screen της κράτησης την οποία μας προωθήσατε και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σε καμία από τις εικόνες που μας στείλατε δεν υπάρχουν τα διακριτικά της επίσημης ιστοσελίδας μας.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να γνωρίζετε πως σε περιπτώσεις όπου η κράτηση στην booking.com πραγματοποιείτε μέσω του www.aegeanair.com, σε όλα τα στάδια της κράτησης υπάρχουν το πάνω και στο κάτω μέρος της οθόνης τα διακριτικά της ιστοσελίδας μας.


----------------------------------------
Ισχύει αυτό σε σένα?

Τι να πω,, Εκτός από print screen τους έστειλα κ την κανονική επιβεβαίωση βέβαια...

Τέλος πάντων, ίσως όντως ήμουν αφηρημένη αλλά πραγματικά ήμουν σίγουρη... Δεν ασχολούμαι άλλο μαζί τους ας είναι καλά η Alpha Bank :mad:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Από πάνω γράφει Aegean hotels και κάτω γράφει aegean airlines και διάσπαρτα μέσα στο κείμενο aegean. Μιλάω πάντα για pdf επιβεβαίωσης. Στο mail επιβεβαίωσης έχει τον αριθμό της miles+bonus και γράφει κάτω κάτω aegean στο Μην ξεχνάτε.
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κατάλαβα... Πάλι έκανα κοτσάνα δηλαδή.. Μια ζωή αφηρημένη :rolleyes:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μήπως είχες ταυτόχρονα ανοικτή τη σελίδα του booking που έκανες αρχικά αναζήτηση και τη σελίδα του booking μέσω της A3 και τελικά έκανες κράτηση απ' τη σελίδα του booking;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom