Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οχι εντάξει δεν εχει νόημα νομιζω. Το πηρα απόφαση πια. Εφόσον στη δικη μ επιβεβαιωση δε φαίνεται πουθενά η Aegean δεν μπορω να αποδειξω τίποτα ετσι κ αλλιώς.
Υπάρχει κι άλλος τρόπος να το ελέγξεις - κατόπιν εορτής: Πήγαινε στο σάιτ της Booking κι επιχείρησε ν'αφήσεις feedback για το κατάλυμα. Αν μπορείς να το κάνεις, η κράτηση έγινε απ'τη σελίδα της Booking. Αν δεν μπορείς, έγινε απ' της Aegean. Πάντως, επειδή κι εγώ κάνω κρατήσεις είτε απ'το ένα, είτε απ'το άλλο (ανάλογα με το αν μου δείνει genius έκπτωση ή όχι), σε κάθε περίπτωση που η κράτηση έγινε μέσω της Aegean, αυτό είναι σαφές σε κάθε περίπτωση και φαίνεται στην επιβεβαίωση της κράτησης που σου έρχεται στη διεύθυνση email που έχεις δηλώσει.
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Γεια σας! Εξαργύρωσα μίλια από την Aegean Bonus Visa για Μπέργκεν (SAS+Cityjet από Αθήνα->Μπέργκεν και μόνο SAS στην επιστροφή). Αφού ολοκλήρωσα την κράτηση, είδα το εξής παράξενο:

ΑΠΟΣΚΕΥΗ.JPG


Ως εκ τούτου, πήρα τηλέφωνο στην Aegean και με διαβεβαίωσαν πως η δωρεάν αποσκευή ισχύει και για το Αθήνα->Μπέργκεν, ωστόσο μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό. Ως τώρα, σε όλες τις κρατήσεις που έκανα, αναγραφόταν ξεχωριστά η αποσκευή για το "πήγαινε" και ξεχωριστά για το "έλα" (όπως είναι και το λογικό).
Σας έχει τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο όπως στο screenshot που παρέθεσα;
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Υπάρχει κι άλλος τρόπος να το ελέγξεις - κατόπιν εορτής: Πήγαινε στο σάιτ της Booking κι επιχείρησε ν'αφήσεις feedback για το κατάλυμα. Αν μπορείς να το κάνεις, η κράτηση έγινε απ'τη σελίδα της Booking. Αν δεν μπορείς, έγινε απ' της Aegean. Πάντως, επειδή κι εγώ κάνω κρατήσεις είτε απ'το ένα, είτε απ'το άλλο (ανάλογα με το αν μου δείνει genius έκπτωση ή όχι), σε κάθε περίπτωση που η κράτηση έγινε μέσω της Aegean, αυτό είναι σαφές σε κάθε περίπτωση και φαίνεται στην επιβεβαίωση της κράτησης που σου έρχεται στη διεύθυνση email που έχεις δηλώσει.
:eek: Ααααα καλε τι ειπες τωραααααα

Οκ βεβαιωθηκα...Μεσω του booking την εκανα...αφησα κανονικότατα σχολιο :haha:

:harakiri:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
https://secure.booking.com/mybookin...70.1659450771.1535756390-498071173.1534529541
ΠΑς εδώ επιλεγεις
Κάτω κάτω θα σας το ξαναστείλουμε όπως βλέπεις στη φωτό.
Και μετα
Αντί για αναζήτηση κράτησης το αλλάζεις και βάζεις ανάκτηση τελευταίων 5 κρατήσεων. Μια σου βγαζει τις τελευταίες 5 κρατήσεις που έγιναν μέσω του σάιτ της aegean στη booking
Ευχαριστώ. Το δοκίμασα και εδώ και 3+ ώρες περιμένω το mail :confused:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας! Εξαργύρωσα μίλια από την Aegean Bonus Visa για Μπέργκεν (SAS+Cityjet από Αθήνα->Μπέργκεν και μόνο SAS στην επιστροφή). Αφού ολοκλήρωσα την κράτηση, είδα το εξής παράξενο:

View attachment 245880

Ως εκ τούτου, πήρα τηλέφωνο στην Aegean και με διαβεβαίωσαν πως η δωρεάν αποσκευή ισχύει και για το Αθήνα->Μπέργκεν, ωστόσο μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό. Ως τώρα, σε όλες τις κρατήσεις που έκανα, αναγραφόταν ξεχωριστά η αποσκευή για το "πήγαινε" και ξεχωριστά για το "έλα" (όπως είναι και το λογικό).
Σας έχει τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο όπως στο screenshot που παρέθεσα;
Όταν σε μια πτήση με ανταπόκτιση (στο δίκτυο της star alliance και των συνεργαζόμενων) οι δυο πτήσεις (δηλαδή Αθήνα-όπου και Όπου-Μπεργκεν) έχουν διαφορετικούς κανόνες για τις αποσκευές αλλά έχουν πουληθεί ως ανταπόκριση, ισχύουν πάντα οι κανόνες της μεγαλύτερης (μακρύτερης) από τις πτήσεις.
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Όταν σε μια πτήση με ανταπόκτιση (στο δίκτυο της star alliance και των συνεργαζόμενων) οι δυο πτήσεις (δηλαδή Αθήνα-όπου και Όπου-Μπεργκεν) έχουν διαφορετικούς κανόνες για τις αποσκευές αλλά έχουν πουληθεί ως ανταπόκριση, ισχύουν πάντα οι κανόνες της μεγαλύτερης (μακρύτερης) από τις πτήσεις.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Mια γρηγορη ερωτηση (και λιγο ασχετη ισως & συγνωμη) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεταφορα των miles& bonus σε miles & more; Η aegean δεν μου εδωσε επιλογη, ειχε 3-4 επιλογες στο frequent flyer αλλα ΑΝΘΡΑΚΑΣ!
Ευχαριστω,

Στο post #1264 οταν εβαλα τον αριθμο του m&m μου εβγαλε λαθος 3Χ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Mια γρηγορη ερωτηση (και λιγο ασχετη ισως & συγνωμη) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεταφορα των miles& bonus σε miles & more; Η aegean δεν μου εδωσε επιλογη, ειχε 3-4 επιλογες στο frequent flyer αλλα ΑΝΘΡΑΚΑΣ!
Ευχαριστω,

Στο post #1264 οταν εβαλα τον αριθμο του m&m μου εβγαλε λαθος 3Χ.
Τι εννοείς; Να μεταφέρεις μίλια από το ένα πρόγραμμα στο άλλο; Δεν γίνεται.
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Νομιζα οτι μπορουσα, μιας που STAR ALLIANCE, να προσθεσω τα μιλια της εσωτ. πτησης της Αegean στην miles & more καρτα μου! Aλλα βλεπω πως οχι :(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Νομιζα οτι μπορουσα, μιας που STAR ALLIANCE, να προσθεσω τα μιλια της εσωτ. πτησης της Αegean στην miles & more καρτα μου! Aλλα βλεπω πως οχι :(
Όταν ταξιδεύεις με Star Alliance, μπορείς να δηλώσεις οποιαδήποτε κάρτα μιλίων της συμμαχίας και να πάνε εκεί τα μίλια σου. Η Olympic Air όμως (γιατί μ' αυτή πέταξες, δεν έχει πτήσεις εσωτερικού η Aegean, κι ας δανείζει τα αεροπλάνα της στην Olympic Air) δεν είναι μέλος καμμίας συμμαχίας.
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Ειχε επιλογες oμως (AirCanada, Turkish, κλπ ) :(. Ας ειναι τοσα εχω χασει τοσα χρονια απο τον καθενα με τοσες συμμαχίες, sky team, oneworld κλπ, που τωρα που το σκεφτομαι, να 'χω την υγεια μου να πεταω & παραδες βεβαια και τα αλλα ειναι ψιλα γραμματα. Ποτε μου δεν κερδισα, τωρα θα κερδισω; ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom