Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Ξέρει κάποιος πόσους μήνες πριν ανοίγει η Aegean θέλει με μίλια; Πχ τώρα βλέπω ότι έχει μέχρι και Μάρτιο του 2019 μετά ενώ βγάζει πτήσεις κανονικά δε δίνει θέσεις με μίλια όπως δίνουν όλες οι άλλες της συμμαχίας.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν σε βοηθάει σε κάτι, το χειμερινό πρόγραμμα της Aegean ξεκινά τέλη Οκτώβρη και τελειώνει τέλη Μάρτη. Μήπως πρέπει να ανακοινωθεί το θερινό πρόγραμμα για να ανοίξουν οι θέσεις εξαργυρώσεων;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν σε βοηθάει σε κάτι, το χειμερινό πρόγραμμα της Aegean ξεκινά τέλη Οκτώβρη και τελειώνει τέλη Μάρτη. Μήπως πρέπει να ανακοινωθεί το θερινό πρόγραμμα για να ανοίξουν οι θέσεις εξαργυρώσεων;
Εγω πάντως περισυ τέτοια εποχή μια χαρά είχα κλείσει για φετος το καλοκαίρι Λονδίνο...Κ Κέρκυρα που πηγα τελη Μαη παλι απο τελη Αυγούστου 17 ειχα κλείσει... Ενω φέτος που κοιταω για Παρίσι κ Νάπολη τίποτα ακόμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Εγω πάντως περισυ τέτοια εποχή μια χαρά είχα κλείσει για φετος το καλοκαίρι Λονδίνο...Κ Κέρκυρα που πηγα τελη Μαη παλι απο τελη Αυγούστου 17 ειχα κλείσει... Ενω φέτος που κοιταω για Παρίσι κ Νάπολη τίποτα ακόμα
Κι εγω τελος Αυγουστου ειχα εξαργυρωσει σε εισιτηρια για Πασχα και Ιουλη. Ειχαν βγει πιο νωρις απο ποτε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορεί να μην έχουν ανοίξει οι θέσεις εξαργυρώσεων για εκείνες τις πτήσεις που δεν έχει οριστικοποιηθεί το θερινό τους πρόγραμμα και όχι για όλες τις πτήσεις.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Το σκέφτηκα αυτό αλλά έλεγξα πάνω από 10 διαφορετικούς προορισμούς και πουθενά δεν έχουν βγει με μίλια. Τις γράφει αναλυτικά στο πρόγραμμα τις πτήσεις αλλά δε δίνει μίλια σε καμία μετά τις 31/3
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Αρχισαν να ανεβαινουν τα award. Εκανα την πρωτη μου εξαργυρωση για το 2019 για το Πασχα :). Για πρωτη φορα δυσκολευτηκα να βρω διαθεσιμοτητες για τη Μ Εβδομαδα και τις μερες μετα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αρχισαν να ανεβαινουν τα award. Εκανα την πρωτη μου εξαργυρωση για το 2019 για το Πασχα :). Για πρωτη φορα δυσκολευτηκα να βρω διαθεσιμοτητες για τη Μ Εβδομαδα και τις μερες μετα.
Κ ότι θα ερχόμουν να πω το ίδιο! Κ εγώ, ενώ βρήκα Παρίσι τέλη Ιουλίου που θέλω, για Νάπολη που σκέφτομαι του Αγίου Πνεύματος δε βγήκαν ακόμα... Κ δεν έχουν βγει γενικότερα δηλαδή, μέχρι και το χειμώνα έχει..

Γενικά για τις περισσότερες μεγάλες πόλεις έχει βάλει κ Αύγουστο (π.χ. για Μαδρίτη δε βρήκα), για άλλες μέχρι και Μάιο, για άλλες καθόλου ή θα έχει μόνο business (σε μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Βασικα πολλα εποχικα ξεκινουν αρκετα αργα. Οποτε ειναι νωρις για εποχικα. Επειδη δεν με ενδιεφεραν και τοσο αυτα, προσεξα οτι υπηρχε διαθεσιμοτητα σε κλασικους προορισμους πριν και μετα το Πασχα αλλα οχι τη Μ.Εβδομαδα και την επομενη, κατι που ειναι θεμιτο με βαση τους ορους.
Σε αλλα παρατηρησα διαθεσιμοτητες και μεσα στο Πασχα κανονικα και γι αυτο μπορεσα να εξαργυρωσω.
Βεβαια περσι εξαργυρωσα τοσο νωρις και σε εποχικο καλοκαιρινο.
Σε καθε περιπτωση αυτα δεν μενουν στατικα. Εχω δει οτι συνεχεια προστιθενται και αφαιρουνται award σε διαφορα δρομολογια και αν καποιος θελει συγκεκριμενους προορισμους και ημερομηνιες πρεπει να τσεκαρει τακτικα.
Πολλες διαθεσιμοτητες με star alliance, αν και οι φοροι συχνα ειναι απαγορευτικοι. Παντα συμφερουσες οι εξαργυρωσεις με τα κελεπουρια της SAS και της Croatian αν και ακομη δεν ανεβηκαν ολες. Εχουν ανεβει με κατι αθλια stop over ολη νυχτα σε Οσλο η Στοκχολμη για την ωρα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Βασικα πολλα εποχικα ξεκινουν αρκετα αργα. Οποτε ειναι νωρις για εποχικα. Επειδη δεν με ενδιεφεραν και τοσο αυτα, προσεξα οτι υπηρχε διαθεσιμοτητα σε κλασικους προορισμους πριν και μετα το Πασχα αλλα οχι τη Μ.Εβδομαδα και την επομενη, κατι που ειναι θεμιτο με βαση τους ορους.
Σε αλλα παρατηρησα διαθεσιμοτητες και μεσα στο Πασχα κανονικα και γι αυτο μπορεσα να εξαργυρωσω.
Βεβαια περσι εξαργυρωσα τοσο νωρις και σε εποχικο καλοκαιρινο.
Σε καθε περιπτωση αυτα δεν μενουν στατικα. Εχω δει οτι συνεχεια προστιθενται και αφαιρουνται award σε διαφορα δρομολογια και αν καποιος θελει συγκεκριμενους προορισμους και ημερομηνιες πρεπει να τσεκαρει τακτικα.
Πολλες διαθεσιμοτητες με star alliance, αν και οι φοροι συχνα ειναι απαγορευτικοι. Παντα συμφερουσες οι εξαργυρωσεις με τα κελεπουρια της SAS και της Croatian αν και ακομη δεν ανεβηκαν ολες. Εχουν ανεβει με κατι αθλια stop over ολη νυχτα σε Οσλο η Στοκχολμη για την ωρα.
Συμφωνώ σε όλα όσα λες, απλά η Νάπολη δεν νομίζω να είναι εποχικό... Δίνει μίλια μέχρι και 25η Μαρτίου... Μετά όχι. Οπότε πρέπει να είναι κανονικό δρομολόγιο

Υ.Γ. Πες καλέ για που έκλεισες!!
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Ερώτηση για όποιον ξέρει. Βλέπω για Λισαβόνα δίνει με 17840 μίλια τη flex θέση και με 15000 την economy star alliance που δίνει και αυτή βαλίτσα μέσα εξοικονομώντας περίπου 5500 μίλια σε μετ επιστροφής ταξίδι.
Υπάρχει κάποιο κρυφό σημείο για να μη κλείσεις τη δεύτερη επιλογή;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Το κρυφο που δεν ειναι κρυφο ειναι οτι εχεις 2 πτησεις και ευχησου να μην εχουν ολονυκτιο stop over και φορους στο θεο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.467
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom