Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μήπως είχες ταυτόχρονα ανοικτή τη σελίδα του booking που έκανες αρχικά αναζήτηση και τη σελίδα του booking μέσω της A3 και τελικά έκανες κράτηση απ' τη σελίδα του booking;
Μόνο έτσι μπορώ να το εξηγήσω... Τι να πω
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Πάντως μπορείς να κάνεις ανάκτηση των τελευταίων 5 κρατήσεων που έκανες μέσω του site της aegean. Οπότε εφόσον είναι από κει θα το δεις
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πάντως μπορείς να κάνεις ανάκτηση των τελευταίων 5 κρατήσεων που έκανες μέσω του site της aegean. Οπότε εφόσον είναι από κει θα το δεις
Μα μπορώ να δω τη κράτηση αυτή μέσω του σάιτ της Aegean.... Οπότε? Τι?

Το θέμα είναι ότι στην επιβεβαίωση που έλαβα και την οποία μου ζήτησαν να τους στείλω, δεν αναγράφει πουθενά την επωνυμία Aegean. Γι΄αυτό έχω μπερδευτεί.

Αν με ξαναδούνε γράψε μου
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Στην επιβεβαίωση στο email όταν κλείνεις μέσω aegean φαίνεται το παρακάτω:

View attachment 245871
Ναι αυτό λέω, ότι εμένα δεν αναγράφει πουθενά Aegean αν και ήμουν 100% σίγουρη ότι το έκανα μέσω αυτής... Ποιος ξέρει... Δε θα ασχοληθώ άλλο, ότι έγινε έγινε. Σας ευχαριστώ όλους πάντως που μου απαντήσατε. Μάλλον εγώ έκανα βλακεία τελικά
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Κατά την κράτηση σου ζητάει να βάλεις το id της miles & bonus κάρτας. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μήπως ξέχασες να το δηλώσεις ?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κατά την κράτηση σου ζητάει να βάλεις το id της miles & bonus κάρτας. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μήπως ξέχασες να το δηλώσεις ?
Δυστυχώς δε μπορώ να θυμηθώ... Έχει περάσει πάνω από ενάμισι μήνας από τη κράτηση... Απλώς θυμάμαι ότι είχα ανοίξει το σάιτ της Aegean κ μπήκα στη booking.com... Το μόνο που μπορεί να το εξηγεί είναι αυτό που είπε ο North66 πιο πάνω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν κάνει πρόσφατα κρατήσεις ξενοδοχείων μέσω του σάιτ της Aegean για να κερδίζουν μίλια: Όταν κάνετε τη κράτηση αναγράφεται πουθενά στην επιβεβαίωση που λαμβάνετε το όνομα της Aegean? Γιατί θα με τρελάνουν αυτοί

Περίμενα να μου πιστώσουν πάνω από 2.000 μίλια (Λονδίνο γαρ-ακρίβεια) για ξενοδοχείο που έκλεισα και είμαι 99.9% σίγουρη ότι το έκανα μέσω της Aegean και πάνε να με βγάλουνε τρελή ότι τάχα επικοινώνησαν με τη booking.com και τους είπαν ότι η κράτηση έγινε απευθείας μέσω της booking οπότε δε δικαιούμαι τα μίλια!! Βρε παιδιά, είμαι τόσο χαζή να κάνω τη κράτηση μέσω της booking εφόσον είχα να κερδίσω μίλια μέσω της Aegean? Τι να πω... κ άντε τώρα να τους αποδείξεις το αντίθετο που η επιβεβαίωση που έλαβα δε λέει πουθενά για Aegean...

Γι΄αυτό σας ρωτάω, πείτε μου εσάς πως σας ερχεται η επιβεβαίωση γιατι αν το αναγράφει κ μένα όχι ΟΚ, μια στο τόσο να ήμουν αφηρημένη κ να το έκανα όντως μέσω της booking.. Αλλά κάτι μου λέει ότι με δουλεύουν ψιλό γαζί επειδή είναι αρκετά τα μίλια

Δεν επιμένω βέβαια παραπάνω εφόσον δε μπορώ να το αποδείξω. Θα έπρεπε όμως κάπως να κατοχυρώνουν τα μέλη τους σ΄αυτό το θέμα γιατί εκτίθενται. Και δόξα τω θεω έχω πολλά μίλια στο λογαριασμό μου δε θα σκάσω γι΄αυτά

Αλλά δε μ΄ αρέσει να με δουλεύουν
Αρχές Ιουνίου 2018 έκανα την τελευταία τέτοια κράτηση. Όταν κάνεις μια τέτοια κράτηση ζητάει τον αριθμό κάρτας Miles & Bonus, και μετά το πέρας της κράτησης όταν εκτυπώσεις την επιβεβαίωση, πάνω σε αυτήν αναγράφει οτι είναι μέσω του site της Aegean αφού απο αυτό κάνεις την κράτηση! Πάνω αριστερά, στην επιβεβαίωση πρέπει να αναγράφει Aegean και όχι Booking.
Μετά το πέρας της διαμονής μου στο κατάλυμα, μέσα σε 3-4 μέρες πιστώθηκε ο λογαριασμός μου Miles + Bonus με τα μίλια που αναλογούσαν εξ αρχής στην συγκεκριμένη κράτηση.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Με τον αριθμό επιβεβαίωσης και τον αριθμό PIN της κράτησης που έχω κρατήσει μπήκα στην σελίδα της Aegean και απο την "Διαχείριση κρατήσεων" έκανα ανάκτηση της κράτησης. Φαίνεται στη παρακάτω φώτο.

Χωρίς τίτλο.png


@taxidiara θέλεις να σου στείλω με pm και την εκτυπωμένη επιβεβαίωση για να δείς που αναγράφει και τι;
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Με τον αριθμό επιβεβαίωσης και τον αριθμό PIN της κράτησης που έχω κρατήσει μπήκα στην σελίδα της Aegean και απο την "Διαχείριση κρατήσεων" έκανα ανάκτηση της κράτησης. Φαίνεται στη παρακάτω φώτο.

View attachment 245876

@taxidiara θέλεις να σου στείλω με pm και την εκτυπωμένη επιβεβαίωση για να δείς που αναγράφει και τι;
Οχι εντάξει δεν εχει νόημα νομιζω. Το πηρα απόφαση πια. Εφόσον στη δικη μ επιβεβαιωση δε φαίνεται πουθενά η Aegean δεν μπορω να αποδειξω τίποτα ετσι κ αλλιώς.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
https://secure.booking.com/mybookin...70.1659450771.1535756390-498071173.1534529541
ΠΑς εδώ επιλεγεις
Κάτω κάτω θα σας το ξαναστείλουμε όπως βλέπεις στη φωτό.
Και μετα
Αντί για αναζήτηση κράτησης το αλλάζεις και βάζεις ανάκτηση τελευταίων 5 κρατήσεων. Μια σου βγαζει τις τελευταίες 5 κρατήσεις που έγιναν μέσω του σάιτ της aegean στη booking
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom