Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
έχει μιλησει κάποιος τελευταία με τηλεφωνικο κεντρο για εισητηρια με turkish? εδω και μηνες δεν υπάρχουν διαθέσιμα ουτε για δείγμα
έβγαλα εισιτήριο για Τόκιο πριν τις γιορτές.
έχει διαθεσιμότητα όπως πρώτα. παίρνεις τηλέφωνο και τους ζαλίζεις μέχρι να σου βρουν αυτό που θέλεις. δεν χρεώνουν το 20αρικο
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Η διαθεσιμότητα με την ΤΚ είναι πλέον περιορισμένη.
Πρόσφατα όμως, σχεδόν διπλασίασε και τους φόρους.
Tα A/R εισιτήρια στους υπερπόντιους προορισμούς, ξεπερνούν πλέον τα 700€ στη μπίζνες , και φτάνουν τα 300€ στην οικονομική.
Το καλύτερο είναι ( ιδίως για προορισμούς που η TK είναι μονόδρομος) , να ψάξει πρώτα στα σάϊτ της UNITED, και AIRCANADA( δε χρειάζεται εγγραφή) και αφού εντοπίσει τη διαθεσιμότητα , να τα κλείσει τηλεφωνικά , επιμένοντας να μην του χρεώσουν τα 20€/p.p.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Η διαθεσιμότητα με την ΤΚ είναι πλέον περιορισμένη.
Πρόσφατα όμως, σχεδόν διπλασίασε και τους φόρους.
Tα A/R εισιτήρια στους υπερπόντιους προορισμούς, ξεπερνούν πλέον τα 700€ στη μπίζνες , και φτάνουν τα 300€ στην οικονομική.
Το καλύτερο είναι ( ιδίως για προορισμούς που η TK είναι μονόδρομος) , να ψάξει πρώτα στα σάϊτ της UNITED, και AIRCANADA( δε χρειάζεται εγγραφή) και αφού εντοπίσει τη διαθεσιμότητα , να τα κλείσει τηλεφωνικά , επιμένοντας να μην του χρεώσουν τα 20€/p.p.
Μπορεί όμως η United ή η Air Canada να τα δείχνουν διαθέσιμα για τα δικά τους μέλη και αντίστοιχα να μην είναι διαθέσιμα για την Aegean?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έβγαλα εισιτήριο για Τόκιο πριν τις γιορτές.
έχει διαθεσιμότητα όπως πρώτα. παίρνεις τηλέφωνο και τους ζαλίζεις μέχρι να σου βρουν αυτό που θέλεις. δεν χρεώνουν το 20αρικο
πόσους φόρους ειχε το εισητηριο σου με επιστροφη?
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Μπορεί όμως η United ή η Air Canada να τα δείχνουν διαθέσιμα για τα δικά τους μέλη και αντίστοιχα να μην είναι διαθέσιμα για την Aegean?
Σπανιότατα.
Eίναι πολύ πιθανόν όμως , όταν έστω και μια πτήση πραγματοποιείται από την UA ή την AC αντίστοιχα. Υπάρχουν ακόμη όμως φθηνά εισιτήρια κατηγορίας μπίζνες .
1673279132697.png
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλησπέρα
Να σας ρωτησω μήπως ξερετε…
Στον λογαριασμό miles and bonus φαίνεται οτι εχω 5800 μίλια αναβαθμισης
Όταν ομως πηγαινω στις κινησεις μου διαπιστωνω οτι μόνο τα 3200 εχουν αποκτηθεί τους τελευταιους 12 μήνες
Έχω αιτηθεί την κάρτα aegean miles and bonus η οποια σου δίνει 8000 μιλια καλωσορίσματος
Πιστευετε θα καταφερω να αλλαξω το status μου απο blue σε silver ;
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι λόγω κάρτας, πάντως αν τα μετράνε εντελώς τυπικά, θα έχεις 11.200 ενώ χρειάζεται 12.000 τους τελευταίους μήνες για να πας στο Silver.
 
D

Delmem38110

Guest
Αφου τα μιλια αναβαθμισης εχουν διαρκεια ζωης 12 μηνες γιατι δεν τα αφαιρουν;
Τι νόημα εχει να μου γραφουν ποσα μιλια εχω χωρις να μετρανε;
Δεν είναι κουλο;
σου λέει ότι υπολείπονται ακόμα 5782 μίλια για να γίνεις ασημένιος μέχρι την τάδε ημερομηνία.
με την κάρτα της αιγαίου που έχεις παραγγέλλει θα γίνεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom