Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.425
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
κάπου χαθήκαμε στη μετάφραση αλλά δεν πειράζει.... τέλος καλο όλα καλά.
Θυμόμουν οτι κατά την κράτηση σε πάει στο περιβάλλον της booking. Έχω να το κάνω απο το 2019 :lol:

Ειρηνη υμιν, αγοραζω πατατακια απο το Marks and Spencer και το Duty free και φουλαρω λογαριασμους.
Δεν προσέχεις και πολύ τη διατροφή σου! Ντροπήηηηηηη :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Δεν προσέχεις και πολύ τη διατροφή σου! Ντροπήηηηηηη :haha:
Εδω σε εχω: το M&s εχει πατατακια απο φακη, πεντανοστιμα, καυτερα, με πρωτεινες, ψητα και οχι τηγανισμενα.
Οχι που δεν θα προσεχα!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.425
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εδω σε εχω: το M&s εχει πατατακια απο φακη, πεντανοστιμα, καυτερα, με πρωτεινες, ψητα και οχι τηγανισμενα.
Οχι που δεν θα προσεχα!
Εξακολουθώ να μη το βρίσκω δελεαστικό. Προτιμώ τη φακή σε σούπα ή σε σαλάτα. Μέχρι εκεί.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.869
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Απλή ερώτηση, λήγουν τα μίλια ? και αν ναι, που βλέπει κάποιος το πότε ? Ευχαριστώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Στα πλαισια αναζητησης ιδεων με μιλια σε λιγο πιο συνθετους προορισμους και με την επιφυλαξη οτι εχω αδεια μονο το καλοκαιρι, παρατηρω οτι για νησια της Πορτογαλιας -Αζορες, Μαδειρα- ζηταει καπου 30.000 μιλια ανα διαδρομη τα καλοκαιρια , δηλαδη 60.000 πηγαινε ελα.
Η απορια μου ειναι αφου οι low cost εχουν βαλει σε πολυ χαμηλες τιμες τις πτησεις απο Πορτογαλια κατω απο 50 ευρω για αυτους ακριβως τους προορισμους, γιατι να φαει καποιος 30.000 μιλια αντι να κλεισει με μιλια μεχρι Πορτογαλια ενα flex με Aegean ωστε να πειραξει τις ημερομηνιες μπρος πισω αν αλλαξει ωρα η πτηση της low cost? Μαδειρα κι απο Μιλανο πλεον με low cost.
Το ιδιο και για Ισλανδια με low cost απο Λονδινο, τιμες πατος.
Καλα τα μιλια, αλλα μερικες φορες το παραξηλωνουν το καλοκαιρι στους συνδυασμους πτησεων και 30.000 ανα διαδρομη συν φορους ειναι υπερβολη.
 
D

Delmem38110

Guest
Στα πλαισια αναζητησης ιδεων με μιλια σε λιγο πιο συνθετους προορισμους και με την επιφυλαξη οτι εχω αδεια μονο το καλοκαιρι, παρατηρω οτι για νησια της Πορτογαλιας -Αζορες, Μαδειρα- ζηταει καπου 30.000 μιλια ανα διαδρομη τα καλοκαιρια , δηλαδη 60.000 πηγαινε ελα.
Η απορια μου ειναι αφου οι low cost εχουν βαλει σε πολυ χαμηλες τιμες τις πτησεις απο Πορτογαλια κατω απο 50 ευρω για αυτους ακριβως τους προορισμους, γιατι να φαει καποιος 30.000 μιλια αντι να κλεισει με μιλια μεχρι Πορτογαλια ενα flex με Aegean ωστε να πειραξει τις ημερομηνιες μπρος πισω αν αλλαξει ωρα η πτηση της low cost? Μαδειρα κι απο Μιλανο πλεον με low cost.
Το ιδιο και για Ισλανδια με low cost απο Λονδινο, τιμες πατος.
Καλα τα μιλια, αλλα μερικες φορες το παραξηλωνουν το καλοκαιρι στους συνδυασμους πτησεων και 30.000 ανα διαδρομη συν φορους ειναι υπερβολη.
πόσα σκέλη έχει η κάθε πτήση;
δυστυχώς για Ευρώπη δεν αξίζει να ξοδεύεις μίλια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Δεν καταλαβαινω το ερωτημα ποσα σκελη, προφανως λεω για μια πτηση με μιλια ως Λισαβονα κι αλλη μια με low cost
Κλεινεις με καμια 25αρια χιλιαδες μιλια πηγαινε ελα Πορτογαλια και αλλο ενα σκελος με low cost. Δεν βλεπω τον λογο να φας 60.000 μιλια (και λιγα λεω για καλοκαιρι).
Ακομη φοβικος να ειναι κανεις οπως εγω μη μεταφερθει το δευτερο σκελος της low cost πριν την αφιξη της Aegean και δεν βρισκει μεταφορα του flex, κλεινει αλλο ενα σετ πτησεων την προηγουμενη μερα και ακυρωνει αν δεν στραβωσει κατι με κοστος 20 ευρω μολις.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.869
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Τελικά δεν έχω καταλάβει, ορμώμενος από το προ προπροηγούμενο (με πρόλαβες) πόστ, αν αξίζει τελικά αυτό το κυνήγι και το στρες τοποθέτησης των μιλίων και γενικά των επιβραβεύσεων. Απλή σκέψη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Τελικά δεν έχω καταλάβει, ορμώμενος από το προ προπροηγούμενο (με πρόλαβες) πόστ, αν αξίζει τελικά αυτό το κυνήγι και το στρες τοποθέτησης των μιλίων και γενικά των επιβραβεύσεων. Απλή σκέψη.
Γιατι στρες? Ειναι παιχνιδι με οφελος, κοινωνικα αποδεκτο gambling. Οποιος το βλεπει ως στρες, το εχει παρει λαθος.
Εννοειται οτι κανεις μια χαρα τη δουλεια σου και χωρις μιλια, αλλα γουσταρουμε το παιχνιδι.
Τα μιλια ως αυτοσκοπος δεν ειναι τοσο σημαντικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.288
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom