Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

evi01

Member
Μηνύματα
1.091
Likes
1.697
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@maria91 Δεν έχει σχέση η βαθμίδα, απλά να έχεις τα απαραίτητα μίλια για τον προορισμό που επιθυμείς.
 

pan82

Member
Μηνύματα
631
Likes
790
Να ρωτήσω κάτι τους παλιούς και έμπειρους στα μίλια γιατί μου φαίνεται λίγο απίθανο. Βάζω πχ Αθήνα-Νέα Υόρκη και επιστροφή και στις διάφορες εναλλακτικές με φόρους 300-500€ μου βγάζει και τη Norwegian μέσω στοκχόλμης με φόρους 80€ πήγαινε έλα. Προφανώς δε πηγαίνει στο κεντρικό αεροδρόμιο απλά μου φαίνεται λίγο απίθανο που οι φόροι είναι για υπερατλαντικό ταξίδι όσο είναι για ευρώπη με aegean, ξέρω βέβαια ότι η norwegian είναι low cost αλλά και πάλι σχεδόν 400€ διαφορά σε φόρους. Δηλαδή με 60000 πόντους δίνω συνολικά μόνο 80€ φόρους και τις 4 διαδρομές και πάω πήγαινε έλα Ν. Υόρκη χωρίς έξτρα άλλη χρέωση;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Να ρωτήσω κάτι τους παλιούς και έμπειρους στα μίλια γιατί μου φαίνεται λίγο απίθανο. Βάζω πχ Αθήνα-Νέα Υόρκη και επιστροφή και στις διάφορες εναλλακτικές με φόρους 300-500€ μου βγάζει και τη Norwegian μέσω στοκχόλμης με φόρους 80€ πήγαινε έλα. Προφανώς δε πηγαίνει στο κεντρικό αεροδρόμιο απλά μου φαίνεται λίγο απίθανο που οι φόροι είναι για υπερατλαντικό ταξίδι όσο είναι για ευρώπη με aegean, ξέρω βέβαια ότι η norwegian είναι low cost αλλά και πάλι σχεδόν 400€ διαφορά σε φόρους. Δηλαδή με 60000 πόντους δίνω συνολικά μόνο 80€ φόρους και τις 4 διαδρομές και πάω πήγαινε έλα Ν. Υόρκη χωρίς έξτρα άλλη χρέωση;
Δεν ξέρω τι συνδυασμούς σου βγάζει, πάντως η Norwegian πετάει και στο JFK και στο Newark. Στο πρώτο σίγουρα από Gatwick, Oslo, Stockholm, CDG, Copenhagen. Στο Newark λογικά από καμια Ρώμη. Αλλά και στα δύο μια χαρά θα είσαι.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Λοιπόν τελικά είχατε δίκιο, σήμερα που ξανακοίταξα μου βγάζει και τις business κανονικά! Κυρίως με Turkish αλλά και λιγότερο συχνά Swiss & Lufthansa

Καλά, έχουμε λαλήσει από χτες ψάχνοντας χαχα :haha: Κ έχω βρει κ κάτι άκυρα αεροδρόμια πχ "Αγρίνιο" o_O
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θυμήθηκαν τις εποχές της ΕΕΕΣ που το Αθήνα-Αγρίνιο ήταν μια απ' τις πρώτες εσωτερικές αεροπορικές γραμμές.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πάντως ενώ έχουν βάλει ένα σωρό προορισμούς κ αεροδρόμια (που δεν είχα ξαναματακούσει) είναι τρομερά δύσκολο να βρεις εκτός γνωστών μεγάλων προορισμών, όλο error βγάζει το σύστημα... Ακόμα κ αν ψάξεις για εσωτερικές πτήσεις πάλι δύσκολα... Πχ ενώ για ATH-LAX μου βγάζει διαθεσιμότητα κάθε μέρα σχεδόν, αν το ψάξω Aθήνα-Χονολουλού ή Λος Άντζελες-Χονολουλού τζίφος!! Σε όσες ημερομηνίες κ αν προσπάθησα (ενώ έχει πτήσεις η United εκείνες τις μέρες)

Τέλος πάντων. Μην είμεθα κ αχάριστοι
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Με τιποτα μεχρι την τελευταια στιγμη...
Νωρις για καλυτερα και για σιγουρια. Μαιο θα παω Βερολινο και τωρα σκεφτπμαι αν θα ειναι καλυτερα στο πηγαινε η στην επιστροφη...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.411
Likes
14.385
Με τιποτα μεχρι την τελευταια στιγμη...
Νωρις για καλυτερα και για σιγουρια. Μαιο θα παω Βερολινο και τωρα σκεφτπμαι αν θα ειναι καλυτερα στο πηγαινε η στην επιστροφη...
Τι εννοείς πήγαινε ή επιστροφή;Μία αναβάθμιση θα κάνεις στο εισιτήριο και για τα δύο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.893
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom