Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Επειδή με προβλημάτισες, έριξα μια ματιά στο δρομολόγιο που λες μετ' επιστροφής ενδεικτικά για έως και Ιούνιο (είπες ότι βλέπεις ως τέλη Μαρτίου μόνο να έχει έτσι?) κ μου εμφανίζει μια χαρά και απευθείας πτήσεις (όχι για κάθε μέρα όμως, αλλά είναι λογικό αυτό νομίζω)

Ενημερωτικά, επειδή υπάρχει μια διαφωνία περί στάτους εγώ είμαι BLUE member, αλλά έχω μαζέψει πολλά μίλια λόγω Alpha Bank Προθεσμιακού (που σημαίνει ότι τα μίλια που μαζεύω δεν με αναβαθμίζουν). Οπότε δεν τίθεται -στην Aegean τουλάχιστον- θέμα να μη βρεις μίλια λόγω στάτους
Σημερα τα εβαλε χθες δε τις εδειχνε ουτε με bonus ουτε με miles. Ισως να ειχε καποιο συστημικο τωρα εχει κανονικα και 20-25/5 που ηθελα βγαζει κανονικα. Αρα δικιο ειχα οτι κατι επαιζε γιατι δεν ηταν νορμαλ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σημερα τα εβαλε χθες δε τις εδειχνε ουτε με bonus ουτε με miles. Ισως να ειχε καποιο συστημικο τωρα εχει κανονικα και 20-25/5 που ηθελα βγαζει κανονικα. Αρα δικιο ειχα οτι κατι επαιζε γιατι δεν ηταν νορμαλ
Μας διαβάζουν και το διόρθωσαν.
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ταξίδι-Όνειρο
Αγια Περουπολη
Πρέπει να συγκεντρώσω μέχρι 28 Φεβρουαρίου 610 μίλια αναβάθμισης για να διατηρήσω την βαθμίδα μου (silver) στο miles and bonus της Aegean.

Μέσα Φεβρουαρίου ταξιδεύω για Βαρκελώνη και η πτήση (με την επιστροφή) μου δίνει 1740 μίλια. Έτσι διατηρώ την βαθμίδα μου, αλλά τα υπόλοιπα (1740 – 610 =) 1130 μίλια χάνονται και δεν υπολογίζονται για την επόμενη ανανέωση (δυστυχώς έτσι είναι, μιλάω από πικρή περυσινή πείρα).

Μια άλλη λύση είναι να αγοράσω από την Aegean 1000 μίλια ανανέωσης με 50€ πρίν ταξιδέψω για Βαρκελώνη. Τότε ανανεώνω την βαθμίδα μου (με τα 390 μίλια που περισσεύουν δεν ξέρω τι γίνεται, χάνονται και αυτά ή υπολογίζονται για την επόμενη ανανέωση ??? αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει) και μου μένουν τα 1740 μίλια της Βαρκελώνης ολόκληρα για του χρόνου.

Εσείς στην θέση μου τι θα κάνατε ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.344
Πρέπει να συγκεντρώσω μέχρι 28 Φεβρουαρίου 610 μίλια αναβάθμισης για να διατηρήσω την βαθμίδα μου (silver) στο miles and bonus της Aegean.

Μέσα Φεβρουαρίου ταξιδεύω για Βαρκελώνη και η πτήση (με την επιστροφή) μου δίνει 1740 μίλια. Έτσι διατηρώ την βαθμίδα μου, αλλά τα υπόλοιπα (1740 – 610 =) 1130 μίλια χάνονται και δεν υπολογίζονται για την επόμενη ανανέωση (δυστυχώς έτσι είναι, μιλάω από πικρή περυσινή πείρα).

Μια άλλη λύση είναι να αγοράσω από την Aegean 1000 μίλια ανανέωσης με 50€ πρίν ταξιδέψω για Βαρκελώνη. Τότε ανανεώνω την βαθμίδα μου (με τα 390 μίλια που περισσεύουν δεν ξέρω τι γίνεται, χάνονται και αυτά ή υπολογίζονται για την επόμενη ανανέωση ??? αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει) και μου μένουν τα 1740 μίλια της Βαρκελώνης ολόκληρα για του χρόνου.

Εσείς στην θέση μου τι θα κάνατε ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Εξαρτάται τι και αν έχει προγραμματίσει για το 2017.Θα μπορέσεις να συγκεντρώσεις τα 8.000 μίλια που χρειάζονται;Αν όχι η αγορά των 1000 μιλίων είναι μονόδρομος.
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ταξίδι-Όνειρο
Αγια Περουπολη
Εχεις δίκιο fotast. Με τα μίλια της Βαρκελώνης οριακά πιάνω τα 8000 για το 2017. Οπότε όπως το είπες ... μονόδρομος.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα σας! Είχα ταξιδέψει με τους γονείς μου Σουηδία στο διάστημα 24-29/12 πήγα με SAS και γύρισα με AEGEAN.Έχω λογαριασμό στην AEGEAN στο δικό μου όνομα και κατάφερα και έκανα αίτηση για καταχώρηση μιλίων αναδρομικά για τα 2 εισιτήρια που ήταν στο όνομα μου δηλαδή το 1 του πήγαινε και το άλλο του έλα. Όμως δεν με αφήνει να κάνω αίτηση για τους γονείς μου. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή γενικά μπορείς να καταχωρείς μόνο για 1 άτομο;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Τι εννοείς δε σε αφήνουν να κάνεις αίτηση; Δεν μπορείς να τους ανοίξεις λογαριασμό; Ή μήπως προσπαθείς να πάρεις τα μίλια τους;
Τα μίλια από τους γονείς σου δεν μπορείς να τα πάρεις εσύ!
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τι εννοείς δε σε αφήνουν να κάνεις αίτηση; Δεν μπορείς να τους ανοίξεις λογαριασμό; Ή μήπως προσπαθείς να πάρεις τα μίλια τους;
Τα μίλια από τους γονείς σου δεν μπορείς να τα πάρεις εσύ!
Ωραία σε ευχαριστώ! Απλώς νόμιζα ότι εφόσον τα έκλεισα και τα 3 μαζί θα μπορούσα να βάλλω τα μίλια στον λογαριασμό μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.344
Ωραία σε ευχαριστώ! Απλώς νόμιζα ότι εφόσον τα έκλεισα και τα 3 μαζί θα μπορούσα να βάλλω τα μίλια στον λογαριασμό μου.
Αν είσαι σε Silver η Gold βαθμίδα μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό together και να συγκεντρώνονται τα μίλια από 2 έως και 6 άλλα άτομα.
 

ctasis

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να δω πότε λήγουν τα μίλια που έχω συγκεντρώσει στην aegean...
"Εάν το Blue Μέλος δεν έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία πτητική δραστηριότητα μέσα σε σαράντα οχτώ (48) μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας καταχωρημένης και έγκυρης στο Λογαριασμό του πτήσης ή από την εγγραφή του, ο Λογαριασμός του απενεργοποιείται για ένα διάστημα 12 μηνών. Στο συγκεκριμένο διάστημα το Μέλος μπορεί να πραγματοποιήσει αναδρομική καταχώρηση Μιλίων Αναβάθμισης για πτήσεις που πραγματοποιήθηκαν έως και 12 μήνες πριν και εντός της περιόδου κατά την οποία ο Λογαριασμός του ήταν ενεργός, ώστε ο Λογαριασμός του να ενεργοποιηθεί ξανά. Διευκρινίζεται ότι το Μέλος δεν μπορεί να συγκεντρώσει ή να εξαργυρώσει Μίλια στην περίοδο κατά την οποία ο Λογαριασμός του είναι ανενεργός. Μετά το πέρας του 12μήνου και εφόσον ο Λογαριασμός δεν έχει ενεργοποιηθεί, η Κάρτα και Λογαριασμός του θα κλείνουν οριστικά και τα συγκεντρωθέντα Μίλια Εξαργύρωσης θα ακυρώνονται αυτόματα."
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν είσαι σε Silver η Gold βαθμίδα μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό together και να συγκεντρώνονται τα μίλια από 2 έως και 6 άλλα άτομα.
Οπότε αξίζει να τους κάνω από ένα λογαριασμό και να βάλλω αυτά τα μίλια ,ώστε στο μέλλον άμα γίνω Silver ή Gold να τα πάρω ή πρέπει να είναι και οι άλλοι Silver ή Gold βαθμίδα;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Οπότε αξίζει να τους κάνω από ένα λογαριασμό και να βάλλω αυτά τα μίλια ,ώστε στο μέλλον άμα γίνω Silver ή Gold να τα πάρω ή πρέπει να είναι και οι άλλοι Silver ή Gold βαθμίδα;
Ενας απο τους 3 να γίνει silver ή gold μπορεί να συγκεντρώνει τα μίλια των υπολοιπων,
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.222
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom