Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Δεν το κοκορεύομαι χρυσή μου . Είναι στα όρια του ψυχαναγκασμό το να κλείνεις 10 μήνες πριν εισιτήριο, αλλά η προσφορά υπολείπεται πολύ της ζήτησης για Πάσχα και Αύγουστο. Αν θες έναν συγκεκριμένο προορισμό, πρέπει να κλείσεις μόλις απελευθερωθούν τα award. Αλλιώς ψάχνεις ότι έμεινε, και εγώ ήθελα συγκεκριμένους προορισμούς.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δεν το κοκορεύομαι χρυσή μου . Είναι στα όρια του ψυχαναγκασμό το να κλείνεις 10 μήνες πριν εισιτήριο, αλλά η προσφορά υπολείπεται πολύ της ζήτησης για Πάσχα και Αύγουστο. Αν θες έναν συγκεκριμένο προορισμό, πρέπει να κλείσεις μόλις απελευθερωθούν τα award. Αλλιώς ψάχνεις ότι έμεινε, και εγώ ήθελα συγκεκριμένους προορισμούς.
To ξέρω χρυσή μου κι εγώ το ίδιο κάνω. Ένα αστειάκι είπα να κάνω η έρμη
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

Ψάχνετε για δώρο; Τώρα τα μίλια σας μπορούν να φτάσουν σε περισσότερα μέρη!

Φέτος τις γιορτές, με τις νέες μας υπηρεσίες σας δίνουμε ακόμα περισσότερες δυνατότητες! Προσφέρετε μίλια σαν δώρο στα αγαπημένα σας πρόσωπα και δώστε τους την ευκαιρία να ζήσουν αξέχαστες εμπειρίες ή δωρίστε τα μίλια σας για να βοηθήσετε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη!
Περισσότερα

Μεταφορά μιλίων

Μεταφέρετε τα μίλια σας στα αγαπημένα σας πρόσωπα για να τους βοηθήσετε να εξαργυρώσουν ακόμη πιο γρήγορα!

Βοηθήστε με τα μίλια σας άλλα μέλη να συμπληρώσουν τον αριθμό των μιλίων εξαργύρωσης που τους λείπει για να αποκτήσουν ακόμα πιο γρήγορα ένα εισιτήριο εξαργύρωσης ή άλλα προϊόντα και υπηρεσίες από το δίκτυο συνεργατών μας.

Μεταφέρετε μίλια εξαργύρωσης εύκολα και γρήγορα online, από τον λογαριασμό σας στο λογαριασμό οποιουδήποτε άλλου μέλους. Επιλέξτε την περίσταση και προσαρμόστε την κάρτα στέλνοντας τις ευχές σας μαζί με τα μίλια εξαργύρωσης.

Τα μίλια εξαργύρωσης μπορούν να μεταφερθούν ανά 1.000 με κόστος συναλλαγής 15€, ανά μεταφορά. Μπορείτε να μεταφέρετε αλλά και να λάβετε έως και 50.000 μίλια μέσα σε περίοδο 12 μηνών.

Απλά συνδεθείτε στο λογαριασμό σας, κατευθυνθείτε στην ενότητα '' Μεταφορά μιλίων '' και μεταφέρετε τα μίλια σας σε όποιον επιθυμείτε!

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/purchase-and-share-miles/transfer-miles/
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σήμερα έστειλα ένα παράπονο στην Aegean γιατι με την καινούργια εφαρμογή εξαργύρωσης μιλίων σε πτήσεις της συμμαχίας όταν βάζεις αεροδρόμιο αναχώρησης προορισμό που τον καλύπτει η Olympic δεν σε αφήνει να ψάξεις. Δηλαδή δεν μπορείς να ψάξεις για κανένα προορισμό απο Θεσ/νικη για παράδειγμα.

aegean.JPG


Δεν τίθεται θέμα μιλίων απο την πλευρά μου. Εχω αυτα που απαιτούνται για την συγκεκριμενη πτήση.
Περιμένω να απαντήσουν.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μου απάντησαν σήμερα με e-mail και μου είπαν τα εξης:

"Στο σημείο αυτό, θέλουμε να αναφέρουμε πως όταν στην επιθυμητή διαδρομή εμφανίζεται και πτήση με Olympic Air, τότε χρειάζεται εσείς να εκδώσετε ένα εισιτήριο με την πτήση της Olympic Air και ένα δεύτερο εισιτήριο με τα άλλα μέλη της Star Alliance συμμαχίας."

Αρα μέσω της ιστοσελίδας τους όσοι ζούμε σε οποιαδήποτε πόλη εκτός Αθήνας δεν μας αφορά άμεσα η εξαργύρωση μιλίων μέσω της ιστοσελίδας.
Πάντως σε τηλέφωνο που πήρα μου δίνουν πτήσεις για την διαδρομή SKG-JFK ενω η ιστοσελίδα δεν με άφηνει ούτε να ψάξω.
Οπότε ο κλασικός τρόπος μέσω τηλεφώνου είναι σχεδόν μονόδρομος για εμας που ζούμε εκτός Αθήνας.
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Πιστεύω τόσο στα μίλια όσο και στην εξυπηρέτηση η #Aegean πρέπει να καταταγεί στις χειρότερες εταιρίες.
Μέχρι προχτές σου έλεγε 4000 μίλια για πτήση εσωτερικού Golight και σου κράταγε 5000 τώρα το έκανε 5000.

25% Αύξηση γιατί έτσι μας αρέσει. Ταξιδεύω σχετικά συχνά καθότι αποκομμένοι στη Κρήτη (και αναγκασμένος να χρησιμοποιώ την #Aegean) και τα παιδιά μου στο εξωτερικό. Ας μη βγω πάλι εκτός εαυτού με τη κοροϊδία της. Όποτε χρειάστηκα να εξαργυρώσω μίλια κατάληξα να μην τα χρησιμοποιήσω. Και δεν αχολούμε πια με αυτή τη βλακεία που στη δική μου περίπτωση δεν είναι ούτε μια έκπτωση 0,02%.
Τώρα είδα και κάτι άλλο..Γράφει "Τα μίλια αντιστοιχούν σε πτήσεις μετ’ επιστροφής. Για πτήσεις απλής μετάβασης (one way), ισχύουν τα παραπάνω μίλια κατά το ήμισυ."
Γιατί σε μένα για πτήση ΑΤΗ-HER ζητούσε 5000 μίλια +38€ ;
 
Last edited:

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Τα μίλια εξαργύρωσης μπορούν να μεταφερθούν ανά 1.000 με κόστος συναλλαγής 15€, ανά μεταφορά. Μπορείτε να μεταφέρετε αλλά και να λάβετε έως και 50.000 μίλια μέσα σε περίοδο 12 μηνών....
Δηλαδή για να μεταφέρω 5000 μίλια για μια πτήση εσωτερικού Golight πρέπει να πληρώσει ο χρήστης 75€; (Μάλλον όχι)
Συν τους φόρους της κάθε κράτησης (συν ότι έχω πληρώσει για να τα μαζέψω, αυτό άστο)...
Που βλέπετε να παίζει αυτή η ιστορία. Για δώστε μου ένα παράδειγμα να καταλάβω. Η δεν βλέπω τις ευκαιρίες η μας κοροϊδεύουν...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δηλαδή για να μεταφέρω 5000 μίλια για μια πτήση εσωτερικού Golight πρέπει να πληρώσει ο χρήστης 75€; (Μάλλον όχι)
...
Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Η εταιρια σου ζητουσε 5000 μιλια συν 38 ευρω φορους για τη μονη διαδρομη. Σου φαινονται πολλα τα λεφτα των φορων; Το αεροδρομιο της αθηνας ειναι απο τα πιο ακριβα. Οσο για τις ευκαιριες που λες, για παραδειγμα, ταξιδεψα αυγουστο ικαρια πηγαινε ελα με 15.000 μιλια και 9 ευρω φορους. Οι συνταξιδιωτες μου πληρωσαν το εισιτηριο 150 ευρω. Ισως δεν κανεις καλη επιλογη διαδρομων.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καθότι αποκομμένοι στη Κρήτη (και αναγκασμένος να χρησιμοποιώ την #Aegean)
Δε νομίζω να υπάρχει άλλο μέρος στην Ελλάδα (πλην Αθήνας, φυσικά) με τόσο πολλές απευθείας πτήσεις για προορισμούς εξωτερικού όσο το Ηράκλειο.... (και ταυτόχρονα, με τόσο χαμηλούς φόρους).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω να βγάλω κάτι ακτοπλοϊκά. Δεν είναι κανένα τρελό ποσό, αλλά κερδίζω κάπου μίλια; Υπάρχει συνεργάτης που να εκδίδει ακτοπλοϊκά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom