Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Φαινεται στο app της Aegean οτι εισαι gold, μπορεις να κατεβασεις απο το app της Aegean την καρτα σου και να την αποθηκευσεις στο passbook/wallet.

Επισης και στο εισιτηριο αναγραφεται στον αριθμο frequent flyer οτι εισαι Gold και συνηθως αφου εχεις κανει το check-in στο κινητο σου, το χρωμα του check-in ειναι χρυσο
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Ευχαριστω παιδια, το πιο λογικο ειναι να μην υπηρχε θεμα, απλα ελεγα μηπως υπηρχε καποιος τροπος πχ εισοδος με σκαναρισμα του boarding pass να αποφυγεις να καθεσαι να εξηγεις πως και γιατι. Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Οι κανονισμοί της Star Alliance λένε ότι πρέπει η κάρτα να υπάρχει και σε φυσική μορφή κατά την είσοδο στα lounge - και μπορεί να ζητηθεί, μολονότι τις περισσότερες φορές το παραλείπουν. Δε χρειάζεται να έχεις την αναβαθμισμένη κάρτα μαζί σου, αρκεί και η παλιά (είναι για ταυτοπροσωπεία, όχι για να δουν το status).
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
μεχρι σημερα δεν μου εχουν ζητησει ποτε την καρτα να την παρουσιασω, απλα χτυπανε το εισιτηριο. θεωρητικα αν βρεθεις σε κανα περιεργο αεροδρομιο ισως να στο ζητησουν με βαση τον κανονισμο που λεει και ο @taver
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Παντως σημερα στο Βενιζελος χτυπησα το boarding και μου ζητησαν τη καρτα :D. Να δουμε αυριο και μεθαυριο σε Γενευη και Βιεννη, λογικα και εκει θα τη ζητησουν αν τη ζητησαν στην Αθηνα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εβγαλα καρτα μελους προσφατα(πριν καμια βδομαδα)για το αγορι μου..οταν ολοκληρωθηκε η εγγραφη μου βγαλε μυνημα αν θελω να εκτυπωσω την καρτα..εχει παψει πλεον να αποστελετε σε μορφη πλαστικης καρτας ή να περιμενω μετα απο το πρωτο ταξιδι του ως μελος να του την στειλουν?γνωριζει κανεις γιατι εχω μαυρα μεσανυκτα:p
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δεν αποστελλεται!
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΘΙΒΕΤ
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που σίγουρα θα σας φανεί χαζό. Πώς ακριβώς μαζεύεις ποντους; εννοώ πρέπει να κάνεις εγγραφή στην κάθε αεροπορική εταιρεία ξεχωριστά; η άσχετα με ποια εταιρεία πετάς, δηλώνεις πάντα πχ την Aegean?
Έχω κάρτα της Aegean κ τώρα θα πετάξω με Lufthansa. Τι πρέπει να κανω; για Τι νομίζω ότι έχω χάσει πολλά μίλια...
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που σίγουρα θα σας φανεί χαζό. Πώς ακριβώς μαζεύεις ποντους; εννοώ πρέπει να κάνεις εγγραφή στην κάθε αεροπορική εταιρεία ξεχωριστά; η άσχετα με ποια εταιρεία πετάς, δηλώνεις πάντα πχ την Aegean?
Έχω κάρτα της Aegean κ τώρα θα πετάξω με Lufthansa. Τι πρέπει να κανω; για Τι νομίζω ότι έχω χάσει πολλά μίλια...
Η Lufthansa ανήκει στη star alliance, όπως και η aegean οπότε αν ο ναύλος το επιτρέπει θα λάβεις μίλια. Κάθε φορά που ταξιδεύεις με μέλος της star alliance μπορείς να δηλώνεις την κάρτα της aegean και ό,τι πάρεις από μίλια
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Όταν φτάνεις στην δήλωση των στοιχείων σου εμφανίζει το παρακάτω πεδίο.

Capture.JPG
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΘΙΒΕΤ
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom