Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Τι να σου πω, εδώ Βενεζουέλα πήγε ο άλλος και πήρε ολοστρόγγυλα μηδέν μίλια με Λουφτβάφε.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Τι να σου πω, εδώ Βενεζουέλα πήγε ο άλλος και πήρε ολοστρόγγυλα μηδέν μίλια με Λουφτβάφε.
Kαι με Turkish παντως απο Kωνσταντινουπολη για Σαν Φρανσισκο και μετα πισω απο ΛΑ, τα μιλια ηταν επισης ολοστρογγυλα μηδεν για μενα.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Turkish από ΑΘήνα για Τζακάρτα στης Aegean μου έδινε 0. Οπότε αναγκαστικά βγάζεις και κάρτα και σε άλλες εταιρείες. πχ εγώ έχω επιλέξει της Turkish, της Lufhansa και της Aegean και ανάλογα με το που με συμφέρει δηλώνω τα μίλια. Υπάρχουν ειδικά calculators που σου δείχνουν πόσα μίλια παίρνεις σε κάθε εταιρεία απο κάθε πτήση.
 

kostas travel

Member
Μηνύματα
57
Likes
197
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μιανμάρ
Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αυτό για να θέσω το ερώτημα μου, αλλά δεν ξέρω που αλλού να το κάνω. Συγγενικό μου πρόσωπο έχει μαζέψει αρκετούς Bonus πόντους από κάρτα του στην Alpha. Μου είπε ότι θέλει να μου κάνει δώρο ένα ταξίδι. Το ερώτημα είναι αν γίνεται γίνεται να βγει εισιτήριο στο δικό μου όνομα ή τα εισιτήρια βγαίνουν αποκλειστικά στο όνομα του κατόχου της κάρτας?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kαι με Turkish παντως απο Kωνσταντινουπολη για Σαν Φρανσισκο και μετα πισω απο ΛΑ, τα μιλια ηταν επισης ολοστρογγυλα μηδεν για μενα.
Παιδια εγώ από Αθήνα για Αβάνα μέσω Πόλης πήρα κανονικότατα το 50% με τον Ερντογάν. Και πραγματικά τρομερή πτήση, εγώ που τις βρίσκω όλες ίδιες εντυπωσιάστηκα. Είδα τον 5ο τελικό του ΝΒΑ ζωντανά κι είχα και ίντερνετ για να ποντάρω ζωντανά, απίστευτα πράγματα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τι να σου πω, εδώ Βενεζουέλα πήγε ο άλλος και πήρε ολοστρόγγυλα μηδέν μίλια με Λουφτβάφε.
Kαι με Turkish παντως απο Kωνσταντινουπολη για Σαν Φρανσισκο και μετα πισω απο ΛΑ, τα μιλια ηταν επισης ολοστρογγυλα μηδεν για μενα.
Turkish από ΑΘήνα για Τζακάρτα στης Aegean μου έδινε 0.
Δεν εξαρτάται από τη διαδρομή ή από την απόσταση. Εξαρτάται από το booking class, το οποίο είναι εκ των προτέρων γνωστό και είναι δεδομένο πόσα μίλια (σε συνάρτηση με τη διαδρομή) δίνει σε κάθε πρόγραμμα. Προσωπικά, σε ΚΑΘΕ κράτηση μακρινού εισιτηρίου έχω ψάξει πόσα μίλια δίνει και που με συμφέρει να τα βάλω ΠΡΙΝ πατήσω το κουμπί της κράτησης (π.χ. το Αθήνα-Πεκίνο-Αθήνα με την Air China το Σεπτέμβρη θα μου δώσει 2364 μίλια στην A3, και θα είναι η πρώτη φορά που θα βάλω μίλια από μακρινό ταξίδι στην Aegean...).

Οπότε αναγκαστικά βγάζεις και κάρτα και σε άλλες εταιρείες. πχ εγώ έχω επιλέξει της Turkish, της Lufhansa και της Aegean και ανάλογα με το που με συμφέρει δηλώνω τα μίλια. Υπάρχουν ειδικά calculators που σου δείχνουν πόσα μίλια παίρνεις σε κάθε εταιρεία απο κάθε πτήση.
Αυτό. Νομίζω της Turkish είναι πλεονασμός, εκτός αν πετάς πολύ συχνά μαζί τους :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom