Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

vzach

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Tώρα εσύ μάλλον μιλάς για bonus και όχι για εξαργύρωση με μίλια. Βλέποντας τα μίλια έχει εισιτήρια κανονικά μέχρι 8/4 και επιστροφή μέχρι 22/4 και μετά έχει το Μάιο πάλι και μέχρι Σεπτέμβρη για εξαργύρωση οπότε έχουν μπει κανονικά. Απλά δε ξέρω αν μπαίνουν όλα και στα bonus εισιτήρια της alpha.
ναι για alpha bonus κάρτα που μαζεύω πόντους οχι μίλια.. θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί τους να δω τι γίνεται ευχαριστώ πάντως
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Κακά μαντάτα....ανέβασαν τα μίλια εξαργύρωσης για τα υπεραντλικα ταξίδια από 30000 στα 35000 μίλια μονή διαδρομή...και όσο ήμουν έτοιμη να κλείσω ένα ταξίδι για βόρεια Αμερική ...περίμενα την Τετάρτη που θα έχει διπλάσιους πόντους...την πάτησα....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και στα 45.000 για Ασία που χθες το βράδυ ήταν στα 40.000. Βγήκε καμία ανακοίνωση και δεν το πήραμε χαμπάρι;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Μέχρι σήμερα το μεσημέρι ήταν 30000 και το απόγευμα που ξαναμπήκα +5000...την γκαντεμιά μου μέσα...δεν είδα καμία ανακοίνωση..
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Κάθε πέρσι και καλημέρα, απανωτά τα χτυπήματα. Και ποιο δύσκολα μαζεύονται πια τα μίλια, και ποιο πολλά μίλια για μακρινά ταξίδια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάθε πέρσι και καλημέρα, απανωτά τα χτυπήματα. Και ποιο δύσκολα μαζεύονται πια τα μίλια, και ποιο πολλά μίλια για μακρινά ταξίδια.
Ηταν απιστευτα γενναιοδωρο το προγραμμα κ ακομα ειναι. Παμπολλοι ταξιδευαν κ ταξιδευουν σχεδον δωρεαν (ακομα κ First...) χωρις να ειναι καν ουσιαστικοι επιβατες, πελατες της Aegean. Γι αυτο εκμεταλλευτειτε το οσο μπορειτε ακομα. Ειναι προδεδιαγεγραμενο οτι θα ακολουθησει τη μοιρα των αλλων προγραμματων..
 
Last edited:

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Ηταν απιστευτα γενναιοδωρο το προγραμμα κ ακομα ειναι. Παμπολλοι ταξιδευαν κ ταξιδευουν (ακομα κ First...) χωρις να ειναι καν ουσιαστικοι επιβατες, πελατες της Aegean. Γι αυτο εκμεταλλευτειτε το οσο μπορειτε ακομα. Ειναι προδεδιαγεγραμενο οτι θα ακολουθησει τη μοιρα των αλλων προγραμματων..
Έτσι όπως τα λες είναι!!!
Να φανταστείς έχω εταιρική κάρτα Bonus με την οποία πληρώνω τους προμηθευτές της επιχείρησης μου, με αποτέλεσμα να μαζεύω περίπου 200.000 μιλια το χρόνο , + τις προσωπικές κάρτες + τις προσφορές κτλ.
Για πλακά μάζευα περίπου 350,000 μιλιά ανά έτος περίπου , τα οποία και δαπανούσα σε ταξίδια μακρινα business με 5 -star airlines.
Εισιτήρια αξίας αρκετών χιλιάδων ευρώ που ο μέσος Έλληνας δεν υπάρχει περίπτωση να αγόραζε (φυσικά ούτε και εγώ).

Και τώρα σιγά σιγά τελειώνει αυτό το ταξίδι!!!!!
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ηταν απιστευτα γενναιοδωρο το προγραμμα κ ακομα ειναι. Παμπολλοι ταξιδευαν κ ταξιδευουν σχεδον δωρεαν (ακομα κ First...) χωρις να ειναι καν ουσιαστικοι επιβατες, πελατες της Aegean. Γι αυτο εκμεταλλευτειτε το οσο μπορειτε ακομα. Ειναι προδεδιαγεγραμενο οτι θα ακολουθησει τη μοιρα των αλλων προγραμματων..
Ίσως υπάρχουν πια και εκείνοι που δεν θυμούνται καθόλου την εποχή που ο μόνος τρόπος να μαζέψει κανείς μίλια ήταν να ταξιδεύει. Αν ξαναγυρίσουμε εκεί τότε εμείς που το πρόγραμμα το χρησιμοποιούμε για να μπορούμε να ταξιδέψουμε προς το κέντρο της χώρας για δουλειές θα περάσουμε πολύ δύσκολα γιατί τα εισιτήρια έχουν γίνει πανάκριβα. Από την άλλη ένα πρόγραμμα που ανοίγεται πολύ είναι λογικό κάποια στιγμή να μαζευτεί. Σε κάθε περίπτωση πάντως το βρίσκω λίγο άκομψο να γίνεται ολόκληρη επιχείρηση αντικατάστασης καρτών (της amex με άλλες) με ενημέρωση για διπλούς πόντους κλπ για κάτι που θα τελείωνε μέσα σε δυο - τρεις μήνες. Αλλά δικαίωμά τους ν΄αλλάζουν τους όρους οπότε ...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Σε κάθε περίπτωση πάντως το βρίσκω λίγο άκομψο να γίνεται ολόκληρη επιχείρηση αντικατάστασης καρτών (της amex με άλλες) με ενημέρωση για διπλούς πόντους κλπ για κάτι που θα τελείωνε μέσα σε δυο - τρεις μήνες. Αλλά δικαίωμά τους ν΄αλλάζουν τους όρους οπότε ...
Το τελευταίο που γράφεις για την american express είναι λίγο άστοχο, στην πραγματικότητα οι διπλοί πόντοι εξακολουθούν να ισχύουν και με το νέο έτος, δεν έχει αλλάξει κάτι. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι οι πόντοι από το κοινό λογαριασμό πόντων δεν θα είναι όλοι μετατρέψιμοι σε μίλια, αλλά μετατρέψιμοι θα είναι μόνο οι πόντοι που θα συλλεχθούν με την AEGEAN Bonus Visa, όπως ίσχυε πριν τη δημιουργία του κοινού λογαριασμού, το οποίο είναι άσχετο με την American Express. Ακόμη και να μην είχαν αντικατασταθεί, δεν θα άλλαζε κάτι...
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Το τελευταίο που γράφεις για την american express είναι λίγο άστοχο, στην πραγματικότητα οι διπλοί πόντοι εξακολουθούν να ισχύουν και με το νέο έτος, δεν έχει αλλάξει κάτι. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι οι πόντοι από το κοινό λογαριασμό πόντων δεν θα είναι όλοι μετατρέψιμοι σε μίλια, αλλά μετατρέψιμοι θα είναι μόνο οι πόντοι που θα συλλεχθούν με την AEGEAN Bonus Visa, όπως ίσχυε πριν τη δημιουργία του κοινού λογαριασμού, το οποίο είναι άσχετο με την American Express. Ακόμη και να μην είχαν αντικατασταθεί, δεν θα άλλαζε κάτι...
Για την χρήση που κάνουν στο πρόγραμμα όσοι το έχουν μόνο και αποκλειστικά για αεροπορικά εισιτήρια υπάρχει τεράστια διαφορά και εξήγησα παραπάνω ότι είμαι σε αυτήν την κατηγορία. Ευτυχώς η κάρτα που μου έστειλαν σε αντικατάσταση της AMEX είναι χωρίς συνδρομή στην περίπτωσή μου, αλλιώς θα την ακύρωνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom