Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Είναι και θέμα φόρων αεροδρομίου, ένα δρομολόγιο που κάνω συχνά Αθήνα-Παρος έχει αρκετούς φόρους, όμως το αντίστροφο έχει 0.30€, για κάποιον που δεν εξαργυρώνει συχνά, ενδεχομένως να αξίζει.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.589
Likes
9.719
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Τοτε είναι απλα κοροϊδία γιατί το ιδιο εισιτήριο χωρίς μίλια κοστίζει μόνο 5€ παραπάνω.
Στις περισσότερες περιπτώσεις τα εντός Ελλάδος δεν αξίζουν, μόνο όταν λέει ο Γκτσου είναι κάποιο εισιτήριο της τελευταίας στιγμής, που συνήθως και σε αυτές τις περιπτώσεις είναι 10000 μίλια+ φόροι.

Άμα διαβάσεις τις προηγούμενες 20 σελίδες περίπου θα δεις ωραία διαμαντάκια με επιλογές για να αξιοποιήσεις τα μίλια σου.

Για εμένα το πιο κορυφαίο απ΄όλα είναι ότι όλες οι πτήσεις μέσα στην Αμερική είναι με 12500 μίλια και 5 ευρώ φόρους. Ελάχιστα μίλια για 6 ώρες πτήσεις και μηδαμινούς φόρους. Και λόγω ότι η United έχει πολλές καθημερινές πτήσεις, μπορείς να το κλείσεις και τελείως τελευταία στιγμή.

Να έχεις κλείσει Νέα Υόρκη εισιτήρια με 300-350 ευρώ με Star Alliance και να "πετάγεσαι" για 5 μέρες Λος Άντζελες ή Σαν Φρανσίσκο με 10 ευρώ και μίλια που έχεις μαζέψει είτε από ταξίδια είτε από μπρόκολα στο ΑΒ ή τηλεοράσεις στο Κωτσόβολο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
να "πετάγεσαι" για 5 μέρες Λος Άντζελες ή Σαν Φρανσίσκο με 10 ευρώ και μίλια
μιλας βεβαια για εισητηρια που μπορει να βρεις με 50€.. σε αυτη την περιπτωση εχεις σκοτωσει τα μιλια σου για ψιχουλα..
παντα πρεπει να κοιταμε αναλογια €/μιλι.
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.589
Likes
9.719
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
μιλας βεβαια για εισητηρια που μπορει να βρεις με 50€.. σε αυτη την περιπτωση εχεις σκοτωσει τα μιλια σου για ψιχουλα..
παντα πρεπει να κοιταμε αναλογια €/μιλι.

Γιαυτό επισημαίνω το last minute ;)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.763
Likes
1.084
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Οι Τούρκοι έχουν πολλούς φόρους.
μετριους θα τους χαρακτηριζα, δινουν 2 βαλιτσες ομως για ΝΥ, αμα θες να δεις πολλους φορους δες την συνεταιρικη τριαδα lufthansa, swiss, austrian
 
D

Delmem38110

Guest
εμάς πάντως η αναβάθμιση σε πριμιουμ φέτος μας βγήκε σε καλό γιατί με το δωρεάν εισιτήριο συνεπιβάτη αγοράσαμε δυο μπίζνες για Λισσαβόνα σε τιμή σχεδόν δυο κανονικών και με το Χ6 μπόνους θα πάρουμε και 107 χιλιάδες πόντους το Πάσχα. έβγαλε και με το παραπάνω τα χρήματα της συνδρομής. πάντα τέτοια. να το έχουμε στα υπόψιν για του χρόνου.
 

poised

Member
Μηνύματα
842
Likes
6.108
Έχω την εντύπωση ότι τα δωρεάν εισιτήρια εξαιρούνται από συγκέντρωση μιλίων (κάπου το διάβασα αλλά δε θυμάμαι).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Έχω την εντύπωση ότι τα δωρεάν εισιτήρια εξαιρούνται από συγκέντρωση μιλίων (κάπου το διάβασα αλλά δε θυμάμαι).
Ειναι γεγονος πως οταν μου εδωσαν δωρεαν εισιτηρια για οπουδηποτε ως εξτρα αποζημιωση της χρηματικης αποζημιωσης για μια πτηση που ακυρωθηκε και εγινε 8 ωρες μετα, μου ξεκαθαρισαν οτι δεν θα γινει συλλογη μιλιων. Δεν ξερω αν ισχυει αυτο το καθεστως και εδω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.684
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom