Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι από δω και πέρα έτσι θα είναι? Δηλ για εξαργύρωση σε star alliance μόνο μέσω κέντρου?? Μακάρι να πέφτω έξω και να είναι τεχνικό το θέμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Απο περιεργεια χαζεψα αν διατιθενται οι καταπληκτικες ανταποκρισεις με ελαχιστους φορους της SAS για σκανδιναβια που προλαβα κι εκλεισα να υπαρχουν just in case. Δεν υπαρχουν. Αλλη μια φορα που το early booking εσωσε γιατι προκαλει απογνωση το κενο οταν το βλεπεις.
 
D

Delmem38110

Guest
Νεότερη ενημέρωση: το πρόβλημα ΔΕΝ λύθηκε ακόμα, τους agents στο τηλεφωνικό δεν τους ενημερώνουν, αλλά μετά από δική μου ενημέρωση και επιμονή μία ευγενέστατη κοπέλα μου έκλεισε το εισιτήριο που ήθελα χωρίς το τέλος των 20 ευρώ.

Το πρόβλημα με την Ethiopian παραμένει: βλέπεις μεν τις πτήσεις μεμονωμένα αλλά όχι με ανταπόκριση. Το πρόβλημα είναι ούτε οι agents το βλέπουν, οπότε δε γίνεται τίποτα.
το πρόβλημα με την Ethiopian έχει λυθεί γιατί πια μπορούμε να την δούμε στο σύστημα της Αιγαίου έστω και σε απευθείας πτήσεις. παλιότερα δεν ήταν ορατή, μιλάμε από αρχές Ιούνη..
δεν μπορούμε όμως να δούμε καμία πτήση με ανταπόκριση εμείς στους υπολογιστές μας.
μέσω τηλεφωνικού κέντρου μπορούμε να απαιτήσουμε να μην μας χρεώσουν εφόσον το σύστημα τους δεν δουλεύει.
κι εμένα πριν μήνες όταν έκλεισα με Ethiopian δεν μου χρέωσαν το 20ευρο.
κάποια στιγμή θα φτιάξει, αλλά πότε.
παρατήρησα όμως πως η αναζήτηση έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορη.
 
D

Delmem38110

Guest
Απο περιεργεια χαζεψα αν διατιθενται οι καταπληκτικες ανταποκρισεις με ελαχιστους φορους της SAS για σκανδιναβια που προλαβα κι εκλεισα να υπαρχουν just in case. Δεν υπαρχουν. Αλλη μια φορα που το early booking εσωσε γιατι προκαλει απογνωση το κενο οταν το βλεπεις.
είναι μπαγκ, θα διορθωθεί. το θέμα είναι πότε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
το πρόβλημα με την Ethiopian έχει λυθεί γιατί πια μπορούμε να την δούμε στο σύστημα της Αιγαίου έστω και σε απευθείας πτήσεις. παλιότερα δεν ήταν ορατή, μιλάμε από αρχές Ιούνη..
Το πρόβλημα δεν έχει εξ ολοκλήρου λυθεί καθώς ούτε εμείς αλλά ούτε καν και στο τηλ. κέντρο μπορούν να δουν πτήσεις της εν λόγω εταιρείας με ανταπόκριση. Ουσιαστικά για όλους που θέλουν πτήση με ανταπόκριση των Αιθιόπων, τίποτα δεν έχει λυθεί, τι να τις κάνουν δύο ξεχωριστές κρατήσεις.
 
D

Delmem38110

Guest
Το πρόβλημα δεν έχει εξ ολοκλήρου λυθεί καθώς ούτε εμείς αλλά ούτε καν και στο τηλ. κέντρο μπορούν να δουν πτήσεις της εν λόγω εταιρείας με ανταπόκριση. Ουσιαστικά για όλους που θέλουν πτήση με ανταπόκριση των Αιθιόπων, τίποτα δεν έχει λυθεί, τι να τις κάνουν δύο ξεχωριστές κρατήσεις.
Μαζί μιλάμε χωριά καταλαβαινόμαστε.
σήμερα μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο και βλέπουν κανονικά πτήσεις με ανταπόκριση Με οποιαδήποτε εταιρία.ζήτησα και με τουρκικές αερογραμμές απο λίμα Και με Ethiopian απο μπουενος αιρες. άρα βλέπουν και εκδίδουν εισιτήρια.
το σημαντικό ειναι ( και αυτό ήθελα να πω) ότι η εν λόγω εταιρεία εμφανίζετε ξανά στην αναζητήσεις στον υπολογιστή μας,ενώ ήταν εξαφανισμένη απο αρχές Ιούνη.
μην τα μπερδεύουμε.
η Ethiopian επέστρεψε κανονικά στις αναζητήσεις. Αυτό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το ATH-GRU που ζήτησα εγώ, δε το έβλεπαν, ούτε εγώ φυσικά.

Για πες ποιο δρομολόγιο της Ethiopian βλέπεις από EZE, με ανταπόκριση φυσικά,να το τσεκάρω κι εγώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
D

Delmem38110

Guest
Το ATH-GRU που ζήτησα εγώ, δε το έβλεπαν, ούτε εγώ φυσικά.

Για πες ποιο δρομολόγιο της Ethiopian βλέπεις από EZE, με ανταπόκριση φυσικά,να το τσεκάρω κι εγώ.
δεν βλέπεις ανταπόκριση γιατί έχουν μπαγκ. θα τσεκάρεις μόνος σου ξεχωριστά ATH ADD και ADD GRU.
θα πάρεις τηλέφωνο και αν έχει θα στο κλείσουν και δεν θα πληρώσεις το 20ρικο γιατί δεν το δείχνει το σύστημα τους. (78,54 δυο άτομα) και με skyscaner βλέπεις.
έχει τρεις φορές τη βδομάδα για GRU και κάθε Τετάρτη βολεύει και για EZE (δεν αλλάζεις καν αεροπλάνο στο Σάο).
και επειδή μ αρέσει να μιλάω χειροπιαστά............. και όχι αερολογίες...
1.png
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
θα πάρεις τηλέφωνο και αν έχει θα στο κλείσουν και δεν θα πληρώσεις το 20ρικο γιατί δεν το δείχνει το σύστημα τους.
Oh boy....για 3η φορά δε κατάλαβες: ουτε αυτοί στην ετζίαν το βλέπουν ως μία κράτηση. Ξαναδιάβασε το, ξαναδιάβασε και τα παραπάνω μηνύματά μου που το λέω και το ξαναλέω ο έρμος μπας και το χωνέψεις. Το συγκεκριμένο δρομολόγιο με τη συγκεκριμένη εταιρεία (ATH-GRU, 13.07)ούτε αυτοί μπορούν να το δουν και να το κλείσουν ως μία κράτηση. Αμάν πια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom