Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Θεωρητικά πάντα ολα αυτά ανάλογα τι διαθεσιμότητα. Έχω βγάλει και 3 ήμερο 25ης παλιότερα και μεσα στο Πάσχα και 15 Αύγουστο και τώρα φέτος έβγαλα πρωτομαγιά. Απλα γενικά αυτές τις περιόδους έχει μικρή διαθεσιμότητα η aegean με μίλια
Βασικα κλεινουμε 8 μηνες πριν και μιλαμε για ζευγη εισιτηριων, που ειναι και πιο δυσκολο. Δεν ηξερα τι πτηση να πρωτοδιαλεξω τοσο νωρις.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Άσχετο, μόλις διάβασα το κατωτέρω, το οποίο δεν το ήξερα :
Τα εισιτήρια εξαργύρωσης δεν μπορούν να εκδοθούν για τις παρακάτω χρονικές περιόδους (black-out periods): από 1/1 έως και 8/1 έκαστου έτους, την περίοδο της Καθαράς Δευτέρας κάθε έτους, την Μεγάλη Εβδομάδα του Ορθόδοξου και Καθολικού Πάσχα έκαστου έτους, την περίοδο της 1η Μαΐου εκάστου έτους, την περίοδο του Αγίου Πνεύματος, από 12/8 έως και 18/8 έκαστου έτους, από 25/10 έως και 28/10 έκαστου έτους, την περίοδο της 25ης Μαρτίου και από 23/12 έως και 31/12 έκαστου έτους.
| Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Έκλεισα προχθές 12/08 για Μόσχα με μίλι για 2 άτομα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έχω κλείσει award αεροπορικό με transit (Ευρωπαική Ένωση). Κατά τη διαδικασία της κράτησης έγραφε ότι δικαιούμαι και αποσκευή 23 κιλών, ωστόσο στο pdf επιβεβαίωσης στο πεδίο των αποσκευών που μπορώ να έχω μαζί μου έχει παύλα. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν όντως δικαιούμαι παραδοτέα αποσκευή?
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Σε αντίστοιχη περίπτωση, μου είχαν πει από την Εξυπηρέτηση Πελατών της Aegean ότι είναι συστημικό θέμα η παύλα που εμφανίζεται (συνήθως εμφανίζεται σε πτήσεις με ανταπόκριση όπου το κάθε σκέλος του ταξιδιού γίνεται από διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες) και ότι δικαιούμαι κανονικά δωρεάν αποσκευή, ως συνήθως. Και όντως έτσι ήταν. Κάτι ανάλογο επομένως θα ισχύει και για τη δική σου περίπτωση. Καλού-κακού βέβαια πάρε ένα τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσεις.
 
Last edited:

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Έχω κλείσει award αεροπορικό με transit (Ευρωπαική Ένωση). Κατά τη διαδικασία της κράτησης έγραφε ότι δικαιούμαι και αποσκευή 23 κιλών, ωστόσο στο pdf επιβεβαίωσης στο πεδίο των αποσκευών που μπορώ να έχω μαζί μου έχει παύλα. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν όντως δικαιούμαι παραδοτέα αποσκευή?
Διαχείριση Κράτησης
Η κράτηση μου
Screenshot_20220117-145425_Aegean Airlines.jpg


Αν γράφει 0 πιθανό να κόλλησε το σύστημα ή στην χειρότερη να μην δικαιούσε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Έχω κλείσει award αεροπορικό με transit (Ευρωπαική Ένωση). Κατά τη διαδικασία της κράτησης έγραφε ότι δικαιούμαι και αποσκευή 23 κιλών, ωστόσο στο pdf επιβεβαίωσης στο πεδίο των αποσκευών που μπορώ να έχω μαζί μου έχει παύλα. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν όντως δικαιούμαι παραδοτέα αποσκευή?
Παρε τηλ την εταιρεια που πετας και θα το δει στον τον ναυλο της.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έχει παύλα, ίσως είναι αυτό που εγραψε ο φίλος παραπάνω. Η κράτηση είναι για πτήσεις με διαφορετικές εταιρίες, συμπεριλαμβανομένης της Aegean (και ο ναύλος είναι Χ, ενδεχομένως έχει να κάνει με το award)
 
D

Delmem38110

Guest
Έχω κλείσει award αεροπορικό με transit (Ευρωπαική Ένωση). Κατά τη διαδικασία της κράτησης έγραφε ότι δικαιούμαι και αποσκευή 23 κιλών, ωστόσο στο pdf επιβεβαίωσης στο πεδίο των αποσκευών που μπορώ να έχω μαζί μου έχει παύλα. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν όντως δικαιούμαι παραδοτέα αποσκευή?
1.png
αν είναι πτήση της συμμαχίας έχεις δωρεάν αποσκευή. (για οικονομική σε χρεώνουν 15κ μίλια πάντα στην Ευρώπη)
αν είναι πτήση της αιγαίου ενδέχεται να μην έχεις αποσκευή. σου δίνει 3 επιλογές. η πιο οικονομική από θέμα μιλίων δεν έχει αποσκευή (η πρώτη). η μεσαία και η τρίτη έχουν.
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Έχω κλείσει award αεροπορικό με transit (Ευρωπαική Ένωση). Κατά τη διαδικασία της κράτησης έγραφε ότι δικαιούμαι και αποσκευή 23 κιλών, ωστόσο στο pdf επιβεβαίωσης στο πεδίο των αποσκευών που μπορώ να έχω μαζί μου έχει παύλα. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν όντως δικαιούμαι παραδοτέα αποσκευή?
Κι εγώ είχα δύο εισιτήρια που δεν ήξερα αν έχουν αποσκευών και πήρα την aegean, μπήκε στο σύστημα και μου είπε.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
αν είναι πτήση εκτελείτε από εταιρεία της συμμαχί View attachment 385354 ας έχεις δωρεάν αποσκευή. (για οικονομική σε χρεώνουν 15κ μίλια πάντα στην Ευρώπη)
αν είναι πτήση της αιγαίου ενδέχεται να μην έχεις αποσκευή. σου δίνει 3 επιλογές. η πιο οικονομική από θέμα μιλίων δεν έχει αποσκευή (η πρώτη). η μεσαία και η τρίτη έχουν.
Είναι η "κουρτίνα 3", economy και μόνο το 1 σκέλος είναι με Aegean. Υπάρχει μήπως link?
 
D

Delmem38110

Guest
Είναι η "κουρτίνα 3", economy και μόνο το 1 σκέλος είναι με Aegean. Υπάρχει μήπως link?
σίγουρα έχεις βαλίτσα αν σου χρέωσαν 15κ μιλια........
αυτό που παρέθεσα είναι από αναζήτηση πτήσης. δεν υπάρχει λινκ.
πάρε τηλέφωνο η ξανακάνε την ίδια αναζήτηση με διαφορετική η ίδια ημερομηνία να δεις τι έχεις επιλέξει....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom