Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το κουπόνι του Aegean my way εσάς σας δουλέυει; Προσπαθώ να κάνω μια κράτηση και είτε το βάζω είτε όχι η τιμή παραμένει ίδια (για ATH-EDI σε business ή σε economy + voucher).
 

jerry727

Member
Μηνύματα
26
Likes
36
Μου δούλεψε πριν καμιά βδομάδα. Νομίζω πως κάπου στους όρους αναφέρει πως δεν εφαρμόζεται σε C class πάντως.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μου δούλεψε πριν καμιά βδομάδα. Νομίζω πως κάπου στους όρους αναφέρει πως δεν εφαρμόζεται σε C class πάντως.
Ναι, το είδα με τη νιοστή (τελευταίος όρος, κρύβεται και θέλει scroll...). Αλλά και στην economy η τιμή ίδια.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.871
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μπήκα σήμερα μετά από μερικούς μήνες για να δω μερικούς προορισμούς που κοίταζα στο παρελθόν και πλέον δεν υπάρχει τιποτα διαθέσιμο. Ειδικά για Ασιατικούς προορισμούς δεν υπάρχει τίποτα και τα μόνα διαθέσιμα εισιτήρια είναι με Lufthansa και πανάκριβους φόρους. Το έχει προσέξει κανείς?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπήκα σήμερα μετά από μερικούς μήνες για να δω μερικούς προορισμούς που κοίταζα στο παρελθόν και πλέον δεν υπάρχει τιποτα διαθέσιμο. Ειδικά για Ασιατικούς προορισμούς δεν υπάρχει τίποτα και τα μόνα διαθέσιμα εισιτήρια είναι με Lufthansa και πανάκριβους φόρους. Το έχει προσέξει κανείς?
Οτιδήποτε θα περιλάμβανε κανονικά πτήση πάνω από τη Ρωσσία, ξέχασέ το προς το παρόν.
Επιπλέον, αρκετοί Ασιατικοί προορισμοί δεν έχουν ανοίξει ακόμα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.447
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Nα ρωτήσω κάτι που θυμάμαι πως έχει απαντήθεί αλλά βαριέμαι να ψάξω:

Αν χρειάζομαι 100 μίλια για να διατηρήσω βαθμίδα και κάνω μια υπερατλαντική και πάρω 2500, οι 2400 εναπομείναντες πόντοι μετράνε στο επόμενο δωδεκάμηνο;
 
D

Delmem38110

Guest
Nα ρωτήσω κάτι που θυμάμαι πως έχει απαντήθεί αλλά βαριέμαι να ψάξω:

Αν χρειάζομαι 100 μίλια για να διατηρήσω βαθμίδα και κάνω μια υπερατλαντική και πάρω 2500, οι 2400 εναπομείναντες πόντοι μετράνε στο επόμενο δωδεκάμηνο;
ναι συνεχίζεις γκολντ για έναν χρόνο και μαζεύεις μίλια για τη διατήρηση της βαθμίδας σου για άλλον ένα χρόνο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.447
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ναι γίνεσαι άμεσα γκολντ για έναν χρόνο και μαζεύεις μίλια για τη διατήρηση της βαθμίδας σου για άλλον ένα χρόνο.
Αυτό το ξέρω, λέω τα 2400 που περίσσεψαν συνυπολογίζονται στη συγκομιδή της επόμενης χρονιάς, σωστά;
 

StoneChris

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Αυτό το ξέρω, λέω τα 2400 που περίσσεψαν συνυπολογίζονται στη συγκομιδή της επόμενης χρονιάς, σωστά;
εχω την εντύπωση ότι αν εισαι γκολντ ηδη, τότε οι 2400 χάνονται. Και χάνονται και όλα τα αλλά μίλια που θα μαζέψεις μέχρι την ημερομηνια ανανέωσης της gold βαθμίδας σου
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.447
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εχω την εντύπωση ότι αν εισαι γκολντ ηδη, τότε οι 2400 χάνονται. Και χάνονται και όλα τα αλλά μίλια που θα μαζέψεις μέχρι την ημερομηνια ανανέωσης της gold βαθμίδας σου
Αυτό είναι κρίσιμο ερώτημα αν μπορεί να μας το πει κάποιος με σιγουριά. Αλλιώς παίρνω μια εσωτερική να καλύψω τα 100 που μου λείπουν.
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτό είναι κρίσιμο ερώτημα αν μπορεί να μας το πει κάποιος με σιγουριά. Αλλιώς παίρνω μια εσωτερική να καλύψω τα 100 που μου λείπουν.
με σιγουριά θα μπορώ να σου πω τον Ιούνιο που θα ξέρω σίγουρα από την δικιά μας κάρτα όταν θα περάσει το όριο διατήρησης των δυο χρόνων. η λογική λέει πως τα μίλια προστίθενται. αλλά διαβάζω επίσης πως έχουν ημερομηνία λήξης ετήσια.
επίσης αυτά τα 100 μιλια που σου λείπουν αν έχεις την πρεμιουμ κάρτα μπορείς να τα αποκτήσεις μετατρέποντας 2000 μιλια, η να τα αγοράσεις 500 με 37,5 ευρω.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom