Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
πας και με τα πόδια άνετα από το 1 που σταματάει η αιγαίου.
Ναι βρε, έχω πάει (με τα πόδια), απλά κάποιος που δεν πάει επί τούτου μόνο αν περάσει από μπροστά με όχημα μπορεί να το δεί. Δεν είναι πέρασαμα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τη διετία. Και δε μετράνε καθόλου οι πτήσεις Economy Class...
εχει προσφορα για το 1ο εξαμηνο με διπλα μιλια. δηλ με 500€ κ 10000μιλια πτηση παιρνεις 20000, δηλ μονο 30 τικετς. προλαβαινουμε..
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Κουπόνια αναβάθμισης σε business έχετε εξαργυρώσει ποτέ; Εμένα 4-5 φορές που έχω δοκιμάσει με βάζουν σε λίστα αναμονής και τελικά τίποτα. Φαντάζομαι ότι πουλάνε τις θέσεις και αν περισσέψει καμμία τελευταία στιγμή σε βάζουν..
 
D

Delmem38110

Guest
Κουπόνια αναβάθμισης σε business έχετε εξαργυρώσει ποτέ; Εμένα 4-5 φορές που έχω δοκιμάσει με βάζουν σε λίστα αναμονής και τελικά τίποτα. Φαντάζομαι ότι πουλάνε τις θέσεις και αν περισσέψει καμμία τελευταία στιγμή σε βάζουν..
αυτό γίνετε και είναι λογικό.
εμείς τα χρησιμοποιήσαμε όποτε θελήσαμε. πότε μας επιβεβαιώσαν αμέσως πότε δυο τρις μέρες πριν, πότε στον γκισέ κατά το τσεκιν. αν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα στην δώσουν.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Εγώ τις προάλλες ζήτησα αναβάθμιση θέσεων σε business με εξαργύρωση μιλίων και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Όταν κάναμε την πτήση υπήρχαν μόνο 2 άτομα στην business.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κουπόνια αναβάθμισης σε business έχετε εξαργυρώσει ποτέ; Εμένα 4-5 φορές που έχω δοκιμάσει με βάζουν σε λίστα αναμονής και τελικά τίποτα. Φαντάζομαι ότι πουλάνε τις θέσεις και αν περισσέψει καμμία τελευταία στιγμή σε βάζουν..
πλακα εχει η συμπτωση...χτες εξαργυρωσα 3, ολα διεθνεις πτησεις. 31/7, 17/8 κ νοεμβριο. αμεσα επιβεβαιωση σε 5 λεπτα ειχα το email της νεας κρατησης. δεν νομιζω να περιμενουν να πουλησουν πρωτα..δεν ηταν βεβαια αθηνα-λονδινο η ρωμη καλοκαιριατικα αλλα κ παλι ηταν τουριστικη γραμμη με 100% πληροτητα αυγουστου υποθετω.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ τις προάλλες ζήτησα αναβάθμιση θέσεων σε business με εξαργύρωση μιλίων και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Όταν κάναμε την πτήση υπήρχαν μόνο 2 άτομα στην business.
περιορισμένες θέσεις με μιλια.
 
D

Delmem38110

Guest
πλακα εχει η συμπτωση...χτες εξαργυρωσα 3, ολα διεθνεις πτησεις. 31/7, 17/8 κ νοεμβριο. αμεσα επιβεβαιωση σε 5 λεπτα ειχα το email της νεας κρατησης. δεν νομιζω να περιμενουν να πουλησουν πρωτα..δεν ηταν βεβαια αθηνα-λονδινο η ρωμη καλοκαιριατικα αλλα κ παλι ηταν τουριστικη γραμμη με 100% πληροτητα αυγουστου υποθετω.
πάει σύμφωνα με τη διαθεσιμότητα.
η αναμονή με κουπόνια, αν δεν έχει άμεση επιβεβαίωση είναι το επόμενο βήμα που κάνουν και σου στέλνουν μειλ με τις απλές κρατήσεις και αυτές που είναι για αναβάθμιση.
αν ζητήσεις αναβαθμηση γι ένα σκέλος τότε η κράτηση θα έχει 2 σκέλη εφόσον είναι απλή διαδρομή 3 εφόσον είναι με επιστροφή.... 4 αν ζητήσεις και στα δυο σκέλη.
πλησιάζοντας στην ημερομηνία αναχώρησης μπορεί να στο επιβεβαιώσουν μπορεί όχι. αλλά και μια θέση ελεύθερη να υπάρχει στο γκισέ θα στην δώσουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πάει σύμφωνα με τη διαθεσιμότητα.
η αναμονή με κουπόνια, αν δεν έχει άμεση επιβεβαίωση είναι το επόμενο βήμα που κάνουν και σου στέλνουν μειλ με τις απλές κρατήσεις και αυτές που είναι για αναβάθμιση.
αν ζητήσεις αναβαθμηση γι ένα σκέλος τότε η κράτηση θα έχει 2 σκέλη εφόσον είναι απλή διαδρομή 3 εφόσον είναι με επιστροφή.... 4 αν ζητήσεις και στα δυο σκέλη.
πλησιάζοντας στην ημερομηνία αναχώρησης μπορεί να στο επιβεβαιώσουν μπορεί όχι. αλλά και μια θέση ελεύθερη να υπάρχει στο γκισέ θα στην δώσουν.
οκ. ειχα κανει απλες κρατησεις μια βδομαδα πριν. κ ειπα να παρω χτες για πλακα κ για να ξεφορτωθω τα κουπονια που ληγουν σε λιγο. αμεσα επιβεβαιωσαν κ τις 3 πτησεις που ειπα κ σε 5 λεπτα ειχα τα νεα μειλ με μπιζνες ολες. εντυπωσιακο για τις 2 του αυγουστου ειδικα. για Ιταλια μιλαμε, οχι για ποζναν.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom