Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
εμείς από του χρόνου ξανά μάζεμα.
αλλά αυτό είναι χαζομάρα. οι πόντοι αναβάθμισης παύουν για έναν χρόνο, και δεν προστίθενται πουθενά.
8.png
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εμείς από του χρόνου ξανά μάζεμα.
αλλά αυτό είναι χαζομάρα. οι πόντοι αναβάθμισης παύουν για έναν χρόνο, και δεν προστίθενται πουθενά.
View attachment 395409
Φέτος συμπληρώθηκαν τα απαιτούμενα μιλιά πιο νωρίς από ποτέ, σε λιγότερο από 2 μήνες.

Χωρίς να ακουστεί μπλαζέ, πρέπει η Aegean να εντάξει ένα πρόγραμμα αντίστοιχο του Platinum/Elite. Η Aegean και η TAP είναι οι μόνες από τις 20+ εταιρείες στην συμμαχία που δεν έχουν πρόγραμμα μεγαλύτερο από το Gold.

Ασχέτως των διευκολύνσεων των τελευταίων 3 χρόνων με το 18μηνο ή τα 9000 μίλια αντί για 12000 για την διατήρηση, για κάποιους (ειδικά που ταξιδεύουν με την δουλειά τους), συμπληρώνουν τα μίλια πολύ γρήγορα και μετά τα μίλια αναβάθμισης είναι άχρηστα. Με αποτέλεσμα να ψάχνουν τα αντίστοιχα προγράμματα άλλων συμμαχιών που για το loyalty σημαίνει πολλά.
 
D

Delmem38110

Guest
Φέτος συμπληρώθηκαν τα απαιτούμενα μιλιά πιο νωρίς από ποτέ, σε λιγότερο από 2 μήνες.

Χωρίς να ακουστεί μπλαζέ, πρέπει η Aegean να εντάξει ένα πρόγραμμα αντίστοιχο του Platinum/Elite. Η Aegean και η TAP είναι οι μόνες από τις 20+ εταιρείες στην συμμαχία που δεν έχουν πρόγραμμα μεγαλύτερο από το Gold.

Ασχέτως των διευκολύνσεων των τελευταίων 3 χρόνων με το 18μηνο ή τα 9000 μίλια αντί για 12000 για την διατήρηση, για κάποιους (ειδικά που ταξιδεύουν με την δουλειά τους), συμπληρώνουν τα μίλια πολύ γρήγορα και μετά τα μίλια αναβάθμισης είναι άχρηστα. Με αποτέλεσμα να ψάχνουν τα αντίστοιχα προγράμματα άλλων συμμαχιών που για το loyalty σημαίνει πολλά.
έχει πάρα πολλούς γκολν πια, όταν φωνάζουν για επιβίβαση βλέπεις ένα τσούρμο άτομα να συγκεντρώνετε και στο τέλος κανένας από αυτούς δεν πάει μπίζνες. θα έπρεπε να έχει πιο όμορφη μεταχείριση για την μπίζνες αφού είναι ένα προιον που το κρατάει ψηλά σε σχέση με τις άλλες ευρωπαϊκές πρώτα μπίζνες μετά και μετά οι υπόλοιποι.
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Καλησπέρα εχω κανει μεταφορά μιλια απο τον λογαριασμό mile bonus στο λογαριασμό μου στην ACCOR απο αρχες Απριλίου.
Οι πόντοι δεν εχουν εμφανιστει ακομα στην ACCOR και σε εποικοινωνια μαζι τους με παρέπεμψαν στην Aegean.
Μετα απο αρκετά email και κλησεις στο τηλεφωνικο κέντρο δεν εχει γίνει κατι (ακόμα το ψάχνουν)

Εχει κάποιος αλλοσ αντίστοιχη εμπειρία?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Καλησπέρα εχω κανει μεταφορά μιλια απο τον λογαριασμό mile bonus στο λογαριασμό μου στην ACCOR απο αρχες Απριλίου.
Οι πόντοι δεν εχουν εμφανιστει ακομα στην ACCOR και σε εποικοινωνια μαζι τους με παρέπεμψαν στην Aegean.
Μετα απο αρκετά email και κλησεις στο τηλεφωνικο κέντρο δεν εχει γίνει κατι (ακόμα το ψάχνουν)

Εχει κάποιος αλλοσ αντίστοιχη εμπειρία?
Οταν εκανα μεταφορα εμφανιστηκαν σε 15 μερες περιπου. Ειναι πολυ προβληματικο αυτο που λες.
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Οταν εκανα μεταφορα εμφανιστηκαν σε 15 μερες περιπου. Ειναι πολυ προβληματικο αυτο που λες.
πέρυσι που είχα ξανακάνει δεν είχα κάποιο προβλήματα, όπως λες και εσύ σε 10-15 μέρες είχαν εμφανιστεί. Τώρα δεν βλέπω να βγάζω άκρη με το τηλεφωνικό κέντρο της aegean κάθε φορά που μιλάω και μια διαφορετική απάντηση.
 

FrauLitsa

Member
Μηνύματα
31
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Καλησπέρα εχω κανει μεταφορά μιλια απο τον λογαριασμό mile bonus στο λογαριασμό μου στην ACCOR απο αρχες Απριλίου.
Οι πόντοι δεν εχουν εμφανιστει ακομα στην ACCOR και σε εποικοινωνια μαζι τους με παρέπεμψαν στην Aegean.
Μετα απο αρκετά email και κλησεις στο τηλεφωνικο κέντρο δεν εχει γίνει κατι (ακόμα το ψάχνουν)

Εχει κάποιος αλλοσ αντίστοιχη εμπειρία?
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ο ένας παραπέμπει στον άλλο και στην περίπτωσή μου αυτό τραβάει 2 μήνες. Νομίζω πως την επόμενη φορά απλά θα τους πω πως αφού δεν μπορούν να βγάλουν άκρη να επιστρέψουν τα μίλια.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μήπως γνωρίζετε πότε περίπου ανακοινώνει η aegean το πρόγραμμα της για μετά τις 25/3/2023 και κατ επέκταση και τα εισιτήρια με μίλια;
 
D

Delmem38110

Guest
Μήπως γνωρίζετε πότε περίπου ανακοινώνει η aegean το πρόγραμμα της για μετά τις 25/3/2023 και κατ επέκταση και τα εισιτήρια με μίλια;
το κανονικό της δρομολόγιο δεν έχει πια λήξη όπως παλιά. ανανεώνετε κάθε μέρα για ένα χρόνο..
το εποχικό της μετά τον Οκτώβρη και αν.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
το κανονικό της δρομολόγιο δεν έχει πια λήξη όπως παλιά. ανανεώνετε κάθε μέρα για ένα χρόνο..
το εποχικό της μετά τον Οκτώβρη και αν.
Εννοούσα πότε μπορείς να πάρεις εισιτήριο με μίλια για ημερομηνίες μετά τις 25/3/2023.
Συγκεκριμένα για Απρίλιο και Μάιο το 2023.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.770
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom