Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βλέπω πολλούς που δεν πιάνουν γραμμή. Να σημειωθεί στα μεγάλα πλεονεκτήματα των gold members η αποκλειστική τηλεφωνική γραμμή, δεν έχω περιμένει ποτέ.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Να ρωτήσω τους έμπειρους, στην αλλαγή βαθμίδας από silver σε gold τι γίνονται τα κουπόνια της silver βαθμίδας;

Καλώς εχόντων των πραγμάτων (χάρη στον κοβιντ και στις μειωμένες απαιτήσεις σε μίλια, την Premium κάρτα και κάτι επαγγελματικα ταξιδάκια με πληρωμένες πτήσεις) θα γίνω gold πρώτη φορά ever μέσα στον Αυγουστο, να ξέρω αν διατηρούνται για οποτε λήγουν ή χάνονται με την αλλαγή.

Ευχαριστώ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Να ρωτήσω τους έμπειρους, στην αλλαγή βαθμίδας από silver σε gold τι γίνονται τα κουπόνια της silver βαθμίδας;

Καλώς εχόντων των πραγμάτων (χάρη στον κοβιντ και στις μειωμένες απαιτήσεις σε μίλια, την Premium κάρτα και κάτι επαγγελματικα ταξιδάκια με πληρωμένες πτήσεις) θα γίνω gold πρώτη φορά ever μέσα στον Αυγουστο, να ξέρω αν διατηρούνται για οποτε λήγουν ή χάνονται με την αλλαγή.

Ευχαριστώ!
Χάνονται με την αλλαγή. Για τα κουπόνια αναβάθμισης θέσης (που είναι και ουσιαστικά τα μόνα που θα σε νοιάζουν) για να μην τα χάσεις, πρέπει μέχρι τη μέρα που θα γίνεις gold να τα έχεις κλείσει (και ας είναι η πτήση για αργότερα - προσοχή όμως να έχει ολοκληρωθεί το reissue στα εισιτήρια πριν την ημέρα της αλλαγής - τελευταία, η Aegean σκοπίμως κωλυσιεργεί στο re-issue για να "φάει" από τα νέα κουπόνια μετά την αλλαγή - μου συνέβει σε τέσσερις περιπτώσεις για πτήσεις τον Απρίλιο & Μάϊο.).
 
Last edited:

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Χάνονται με την αλλαγή. Για τα κουπόνια αναβάθμισης θέσεις (που είναι και ουσιαστικά τα μόνα που θα σε νοιάζουν) για να μην τα χάσεις, πρέπει μέχρι τη μέρα που θα γίνεις gold να τα έχεις κλείσει (και ας είναι η πτήση για αργότερα - προσοχή όμως να έχει ολοκληρωθεί το reissue στα εισιτήρια πριν την ημέρα της αλλαγής - τελευταία, η Aegean σκοπίμως κωλυσιεργεί στο re-issue για να "φάει" από τα νέα κουπόνια μετά την αλλαγή - μου συνέβει σε τέσσερις περιπτώσεις για πτήσεις τον Απρίλιο & Μάϊο.).
Ευχαριστώ πολύ, ναι, έχω δύο αναβάθμισης ακόμα και δε μου είχε περάσει από το μυαλό να ασχοληθώ...
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Πριν λίγο μου ήρθε mail για το "δεύτερο γύρο" του Aegean Your Way (που είχε ξανατρέξει η εταιρία πριν το Πάσχα).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τελευταία, η Aegean σκοπίμως κωλυσιεργεί στο re-issue για να "φάει" από τα νέα κουπόνια μετά την αλλαγή - μου συνέβει σε τέσσερις περιπτώσεις για πτήσεις τον Απρίλιο & Μάϊο.).
πηρα τηλ 25' πριν για να χρησιμοποιησω τα 3 κουπονια που μου εμεναν. 3' πριν ηρθαν τα email για τα 2 με τα νεα εισητηρια. στο 3ο ειχε μονο λιστα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγώ το έκανα και δεν πήρα μίλια, πήρα -15% στην επόμενη πτήση μου
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Δεν θα είχες πάρει μέρος στην προηγούμενη φάση, γι' αυτό. Την πρώτη φορά που παίρνεις μέρος σου δίνει το 15%, τη δεύτερη τα 1000 μίλια, να δούμε τι θα δώσουν την τρίτη...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν θα είχες πάρει μέρος στην προηγούμενη φάση, γι' αυτό. Την πρώτη φορά που παίρνεις μέρος σου δίνει το 15%, τη δεύτερη τα 1000 μίλια, να δούμε τι θα δώσουν την τρίτη...
Την Τρίτη το τρίτο το μακρύτερο, κολλάει κιόλας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom