Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Πιστεύω την τρίτη θα έχει κάνα κουπόνι για δωρεάν wifi στην επόμενη πτήση σου ή κάποιο άλλο ancillary service δώρο... Λέω εγώ τώρα...
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγια Περουπολη
Καλημέρα,
Αν θυμάμαι καλά τα μίλια του miles and bonus μπορεί να τα χρησιμποποίσει κάποιος και για αγορά εισητηρίων με άλλες εταιρείες της Star Alliance για προορισμούς που δεν πετάει η Αιγαίου. Θυμάμαι αμυδρά και μια σελίδα στο site με την οποία υπολογίζονταν το κόστος (σε μίλια) ανάλογα με τον προορισμό. Δυστυχώς όσο κι αν ψάχνω δεν μπορώ να την ξαναβρώ.
Ξέρετε αν η συγκεκριμένη υπηρεσία προσφέρεται ακόμη και αν ναι μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link ?
Ενδιαφέρομαι για Τόκυο (όνειρο ζωής).

Ευχαριστώ και καλά ταξίδια
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλημέρα,
Αν θυμάμαι καλά τα μίλια του miles and bonus μπορεί να τα χρησιμποποίσει κάποιος και για αγορά εισητηρίων με άλλες εταιρείες της Star Alliance για προορισμούς που δεν πετάει η Αιγαίου. Θυμάμαι αμυδρά και μια σελίδα στο site με την οποία υπολογίζονταν το κόστος (σε μίλια) ανάλογα με τον προορισμό. Δυστυχώς όσο κι αν ψάχνω δεν μπορώ να την ξαναβρώ.
Ξέρετε αν η συγκεκριμένη υπηρεσία προσφέρεται ακόμη και αν ναι μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link ?
Ενδιαφέρομαι για Τόκυο (όνειρο ζωής).

Ευχαριστώ και καλά ταξίδια
Καλημέρα Σταμάτη,

Ναι μπορείς να κλείσεις εισιτήριο με άλλη Star Alliance ανεξαρτήτως προορισμού. Πατάς στο app της Aegean το κουμπί "Miles & Bonus"-->ο λογαριασμός μου--> εξαργύρωση μιλίων--> αεροπορικό εισιτήριο. Υπολόγισε ότι θέλει περίπου 120000 μίλια για εισιτήριο πήγαινελα Τόκιο.
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Ερώτηση, ίσως αφελής, αλλά...
Βρέφος κάτω του ενός έτους που έχει ταξιδέψει με Aegean, δικαιούται επίσης μίλια;; μπορεί να εκδώσει κάρτα μιλίων και τα μίλια του να πάνε στο together της οικογένειας;
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα! Ερώτηση, ίσως αφελής, αλλά...
Βρέφος κάτω του ενός έτους που έχει ταξιδέψει με Aegean, δικαιούται επίσης μίλια;; μπορεί να εκδώσει κάρτα μιλίων και τα μίλια του να πάνε στο together της οικογένειας;
έκανα την ίδια ερώτηση για κάτω των 12, απαιτείται ένα δικό του μειλ αλλά μπορεί να εκδώσει και πάνε στον τουγκεδερ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.766
Ο γιος μου εχει με δικο μου μειλ για να διαχειριζομαι εγω τον λογαριασμο απο νηπιο και μαζευει μιλια.
Διαβαστε καλα τους ορους.
 
  • Like
Reactions: GTS
D

Delmem38110

Guest
Ο γιος μου εχει με δικο μου μειλ για να διαχειριζομαι εγω τον λογαριασμο απο νηπιο και μαζευει μιλια.
Διαβαστε καλα τους ορους.
εννοούσα ότι ο κάθε λογαριασμός πρέπει να έχει αποκλειστικά το δικό του μειλ. διαφορικά δεν ανοίγει.
εκτός και αν επιτρέπουν δυο λογαριασμούς παιδιού και κηδεμόνα με ίδιο μειλ, αν και το βλέπω χλωμό.
το παιδί πρέπει να είναι πάνω από δυο χρονών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.766
εννοούσα ότι ο κάθε λογαριασμός πρέπει να έχει αποκλειστικά το δικό του μειλ. διαφορικά δεν ανοίγει.
εκτός και αν επιτρέπουν δυο λογαριασμούς παιδιού και κηδεμόνα με ίδιο μειλ, αν και το βλέπω χλωμό.
το παιδί πρέπει να είναι πάνω από δυο χρονών.
Εχω 4 λογαριασμους στο ιδιο μειλ. Μια χαρα ανοιγουν με τους κωδικους τους.
Αντιλαμβανεσαι φανταζομαι οτι ενα, δυο, τρια νηπια σε μια οικογενεια η ατομα ΑΜΕΑ η αναλφαβητα η δυσλεκτικα η ψηφιακα ανσλφαβητα δεν μπορουν η δεν υποχρεουνται να χρησιμοποιουν δικα τους μειλ. Η Aegean παντως το αντιλαμβανεται ευτυχως.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Εχω 4 λογαριασμους στο ιδιο μειλ. Μια χαρα ανοιγουν με τους κωδικους τους.
Αντιλαμβανεσαι φανταζομαι οτι ενα, δυο, τρια νηπια σε μια οικογενεια η ατομα ΑΜΕΑ η αναλφαβητα η δυσλεκτικα η ψηφιακα ανσλφαβητα δεν μπορουν η δεν υποχρεουνται να χρησιμοποιουν δικα τους μειλ. Η Aegean παντως το αντιλαμβανεται ευτυχως.
όχι δεν μπορώ να φανταστώ ότι με ένα μειλ ανοίγεις όσους λογαριασμούς θέλεις.
αλλά προφανώς η αιγαίου βασίζετε στο ότι μπορείς να μπεις στην σελίδα σου χρησιμοποιώντας τον αριθμό μέλους που είναι μοναδικός η το μειλ.
τέλος πάντων κουβέντα να γίνετε.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Με το ίδιο mail έχουμε ανοίξει 3 λογαριασμούς.Η είσοδος γίνεται με τον αριθμό κάρτας και τον κωδικό για τον κάθε λογαριασμό.Φυσικά οι ενημερώσεις/newsletter έρχονται τρείς φορές.
 
D

Delmem38110

Guest
Με το ίδιο mail έχουμε ανοίξει 3 λογαριασμούς.Η είσοδος γίνεται με τον αριθμό κάρτας και τον κωδικό για τον κάθε λογαριασμό.Φυσικά οι ενημερώσεις/newsletter έρχονται τρείς φορές.
εγώ πάντα χρησιμοποιώ για είσοδο μειλ και όχι αριθμό κάρτας για ευκολία αναγνώρισης λογαριασμού.
αφού η αιγαίου νοιάζεται για την ασφάλεια και έχει προχωρήσει σε επαλήθευση δυο βημάτων, θα έπρεπε να κόψει μια από τις δυο εισόδους η να κάνει μοναδικό το μειλ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.766
εγώ πάντα χρησιμοποιώ για είσοδο μειλ και όχι αριθμό κάρτας για ευκολία αναγνώρισης λογαριασμού.
αφού η αιγαίου νοιάζεται για την ασφάλεια και έχει προχωρήσει σε επαλήθευση δυο βημάτων, θα έπρεπε να κόψει μια από τις δυο εισόδους η να κάνει μοναδικό το μειλ.
Δεν θα τo κανει. Deal with it.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom