Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

John_Creta

Member
Μηνύματα
14
Likes
14
Γενική απορία... Εάν ταξιδεύεις την ημέρα των γενεθλίων σου και είσαι μέλος του miles σου παρέχεται κάποια παροχή/δώρο???
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.933
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ερώτηση - απορία, διάβασα σε άλλο forum για επιβάτη ο οποίος είχε κάνει χρήση upgrade coupon και ήταν Οκ με την αναβάθμιση εδώ και πολύ καιρό, πήγε σήμερα αεροδρόμιο έκανε check in σαν Business και στο lounge μετά από κάποια ώρα τον ενημέρωσαν ότι τον έκαναν downgrade και του έχει επιστραφεί και το κουπόνι ! αναρωτιέται αν δικαιούται κάτι ή είναι κάτι σύνηθες ! Κανείς με παρόμοια εμπειρία ?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Ερώτηση - απορία, διάβασα σε άλλο forum για επιβάτη ο οποίος είχε κάνει χρήση upgrade coupon και ήταν Οκ με την αναβάθμιση εδώ και πολύ καιρό, πήγε σήμερα αεροδρόμιο έκανε check in σαν Business και στο lounge μετά από κάποια ώρα τον ενημέρωσαν ότι τον έκαναν downgrade και του έχει επιστραφεί και το κουπόνι ! αναρωτιέται αν δικαιούται κάτι ή είναι κάτι σύνηθες ! Κανείς με παρόμοια εμπειρία ?
Κάποια μαμακία θα έκανε και δεν θυμάται.
Μου έκαναν αναβάθμιση στον γκισέ πριν χρόνια Μαδρίτη Αθήνα, δεν πρόσεξα τη θέση, πήγα να κάνω αλλαγή από την εφαρμογή και μου ζητούσε χρήματα. Εκκρεμούσε πληρωμή, δεν έκανα τίποτε, στη πύλη το διόρθωσαν, ταξίδεψα όλα καλά. το κουπόνι φαινόταν αχρησιμοποίητο. Κάποια στιγμή μετά από βδομάδες το τραβήξανε.
 
Last edited:

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Εμένα σήμερα μου ήρθε μεηλ για Upgrade challenge σε εισιτήριο κλείσμενο με μίλια...

Πίστευα ότι σε αυτά τα εισιτήρια δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις Upgrade.... Γίνεται και με άλλους τρόπους (πληρωμή, κουπόνι, μίλια κλπ); Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο αναβάθμιση σε εισιτήριο άλλης Star aliance εταιρείας (κλείσμενο με μίλια πάντα);
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εμένα σήμερα μου ήρθε μεηλ για Upgrade challenge σε εισιτήριο κλείσμενο με μίλια...

Πίστευα ότι σε αυτά τα εισιτήρια δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις Upgrade.... Γίνεται και με άλλους τρόπους (πληρωμή, κουπόνι, μίλια κλπ); Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο αναβάθμιση σε εισιτήριο άλλης Star aliance εταιρείας (κλείσμενο με μίλια πάντα);
καλά αν πληρώσεις εννοείται σου κανουν αναβαθμιση, ακόμα και το μινιμουμ ποσό αναβάθμισης είναι αρκετά χρήματα εξτρά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Εμένα σήμερα μου ήρθε μεηλ για Upgrade challenge σε εισιτήριο κλείσμενο με μίλια...

Πίστευα ότι σε αυτά τα εισιτήρια δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις Upgrade.... Γίνεται και με άλλους τρόπους (πληρωμή, κουπόνι, μίλια κλπ); Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο αναβάθμιση σε εισιτήριο άλλης Star aliance εταιρείας (κλείσμενο με μίλια πάντα);
Για να παρεις business με μιλια απλα αγοραζεις εξ αρχης με τα διπλα μιλια τη business.
Υπαρχει και πεδιο εξαργυρωσης μιλιων για εκ των υστερων αναβαθμιση αλλα δεν ξερω πως γινεται.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πέρα από το τηλέφωνο υπάρχει άλλος τρόπος να ακυρώσω award ticket με μίλια;
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Για να παρεις business με μιλια απλα αγοραζεις εξ αρχης με τα διπλα μιλια τη business.
Υπαρχει και πεδιο εξαργυρωσης μιλιων για εκ των υστερων αναβαθμιση αλλα δεν ξερω πως γινεται.
Καλά αυτό είναι σαφές. Το ερώτημα ήταν αν μια πτήση economy με μίλια μπορεί να αναβαθμιστεί κ πως, γιατί πίστευα ότι δε γίνεται.

Προφανώς μπορώ να πάρω στο τηλεφωνικό κέντρο να μου πουν, είπα μήπως ξέρουν εδώ οι ειδικοί 😉.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εμένα σήμερα μου ήρθε μεηλ για Upgrade challenge σε εισιτήριο κλείσμενο με μίλια...

Πίστευα ότι σε αυτά τα εισιτήρια δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις Upgrade.... Γίνεται και με άλλους τρόπους (πληρωμή, κουπόνι, μίλια κλπ); Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο αναβάθμιση σε εισιτήριο άλλης Star aliance εταιρείας (κλείσμενο με μίλια πάντα);
Ναι, το έχω κάνει κιόλας αρκετές φορές. Η μόνη περίπτωση εισιτηρίου που δεν έρχεται Upgrade Challenge (απ' όσα έχω δει) είναι τα κλεισμένα με Aegean Pass.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Ναι, το έχω κάνει κιόλας αρκετές φορές. Η μόνη περίπτωση εισιτηρίου που δεν έρχεται Upgrade Challenge (απ' όσα έχω δει) είναι τα κλεισμένα με Aegean Pass.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Φαντάζομαι το Upgrade challenge είναι ο μόνος τρόπος αναβάθμισης, και μόνο για τις πτήσεις που είναι με aegean?
 
Last edited by a moderator:

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Με αφορμη μια ακυρωση που εφαγε η πτηση μας απο τη SAS σε εισιτηριο Star Alliance με 15.000 μιλια, ζητησα πισω τα ολα τα λεφτα και τα μιλια και εκλεισα εν μεσω προσφορας απ ευθειας με -20% μιλια εξαργυρωσης αφου βρηκα ξεφνικα διαθεσιμοτητες. Εξοικονομησα αρκετες χιλιαδες μιλια ετσι, πηρα πισω 13000 στα δυο ατομα
Επιπλεον αναθεωρησα τον προορισμο για Πασχα και εριξα ακυρωση κλεινοντας αλλου με -20% μιλια γιατι επιτελους βγηκαν award και μιλαω για Μ Σαββατο. Εξοικονομησα τα μιλια για αλλο ενα εισιτηριο στα 2 ατομα και με λιγοτερους φορους, χρεωθηκα τα 23 ευρω ακυρωσης γιατι πηρα πισω πολλα μιλια
Η αξια των μιλιων ειναι τοσο μεγαλη φετος που εγω πιστευω οτι τα 23 ειναι ελαχιστα.
Αλλο ενα εισιτηριο μονο μεταβασης που το ειχα κλεισει λιγο πριν την προσφορα με κανονικα μιλια, το μετεθεσα σε αλλη ημερομηνια και μου επιστραφηκαν 20% των μιλιων δωρεαν χωρις να πληρωσω 23 ευρω για την αλλαγη στο τηλ κεντρο.
Ειναι καλη στιγμη να γινουν αλλαγες.
Την επόμενη φορά σε παρακαλώ να είσαι πιο αναλυτικός (τι κερδίζεις έτσι ή γιατί το κάνεις έτσι) για να καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι τι ακριβώς γίνεται! Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.464
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom