Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.882
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γενική απορία... Εάν ταξιδεύεις την ημέρα των γενεθλίων σου και είσαι μέλος του miles σου παρέχεται κάποια παροχή/δώρο???
Σου φέρνουν τουρτίτσα/γλυκό μαζί με ευχετήρια κάρτα στη πτήση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.063
Likes
41.262
Την επόμενη φορά σε παρακαλώ να είσαι πιο αναλυτικός (τι κερδίζεις έτσι ή γιατί το κάνεις έτσι) για να καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι τι ακριβώς γίνεται! Ευχαριστώ!
2 εισιτηρια των 15.000 μιλιων αντικατασταθηκαν με δυο των 8.500 μιλιων. Ωφεληθηκα 13.000 μιλια συνολικα.
2 εισιτηρια με επιστροφη των 20.500 μιλιων=41000 ακυρωθηκαν απο μενα και αγορασα δυο των 13.500 μιλιων, ωφεληθηκα 14.000 μιλια στα τεσσερα εισιτηρια αλλα εχασα 20 ευρω ανα ατομο λογω λιγοτερων φορων μεν, συν κοστους εξυπηρετησης δε.
Αλλαξα ημερομηνια ενα εισιτηριο χωρις κοστος απο 7.500 μιλια και μου γυρισαν πισω 1.400 μιλια.
Πιο αναλυτικΗ δεν γινεται νομιζω. Κανε αλλαγη ημερομηνιας δωρεαν εστω να παρεις πισω το 20% των μιλιων.
 
Last edited:

Tsokrat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα, είμαι νέος σε αυτό με την εξαργύρωση μιλίων για αγορά αεροπορικού εισιτήριου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως βρίσκετε τις πτήσεις. Πχ από Αθήνα για Αμερική δεν έχει τίποτα, ούτε πχ για Ιαπωνία. Πως θα δω το ημερολόγιο και τους παραπάνω προορισμούς για να ξέρω ποσά μίλια χρειάζονται;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τα φώτα σας παιδιά.
Τα μίλια από το πρόσφατο ταξίδι μου στην Ασία προστέθηκαν στο λογαριασμό μου στην Turkish .
Εκανα αίτηση μεταφοράς των μιλίων στην aegean bonus and miles και μου την απορρίπτει.
Έστειλα μέιλ στην εξυπηρέτηση πελατών κ απαντάει αυτοματοποιημένο μήνυμα, πήρα τηλέφωνο 3 φορές κ κάθε φορά μου λένε κάτι άλλο.
Τελευταία φορά μου είπαν να περιμένω και θα περαστούν. Πέρασε άλλη μια βδομάδα και δε βλέπω φως.
Κανένας με παρόμοια εμπειρία;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συγγνώμη, αλλά τα μίλια δε μεταφέρονται από πρόγραμμα σε πρόγραμμα απ όσο ξέρω.
Μου είπαν ότι θα περαστούν. Επίσης στον συνταξιδιώτη μου που δεν έχει λογαριασμό στην Turkish βγάζει το ίδιο μήνυμα στην αίτηση καταχώρησης στην Αegean. Τι φάση;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.487
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τα μίλια από το πρόσφατο ταξίδι μου στην Ασία προστέθηκαν στο λογαριασμό μου στην Turkish .
Για να περαστούν μίλια στο λογαριασμό σου στη Turkish, ο οποίος είναι Miles & Smiles... θα χρησιμοποιησες κατά την κράτηση αυτόν τον λογαριασμό. Σωστά;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να περαστούν μίλια στο λογαριασμό σου στη Turkish, ο οποίος είναι Miles & Smiles... θα χρησιμοποιησες κατά την κράτηση αυτόν τον λογαριασμό. Σωστά;
Εκ των υστέρων. Το εισιτήριο κλείστηκε από πάροχο κ εκεί δεν είχα δηλώσει τίποτα
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλησπέρα, είμαι νέος σε αυτό με την εξαργύρωση μιλίων για αγορά αεροπορικού εισιτήριου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως βρίσκετε τις πτήσεις. Πχ από Αθήνα για Αμερική δεν έχει τίποτα, ούτε πχ για Ιαπωνία. Πως θα δω το ημερολόγιο και τους παραπάνω προορισμούς για να ξέρω ποσά μίλια χρειάζονται;
Μπαινεις στον λογαριασμο σου και πηγαίνεις στην εξαργυρωση ποντων- αεροπορικα εισιτήρια
Εκει βαζεις τα αεροδρομια αναχωρησης- αφιξης και τις ημερομηνιες και βλεπεις διαθεσιμοτητες
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Παω να κλεισω award εισιτηρια που μου δίνει διαθεσιμοτητες στην εφαρμογή και στο τελευταιο βήμα μου βγαζει αυτο το μηνυμα:
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.721
Μου είπαν ότι θα περαστούν. Επίσης στον συνταξιδιώτη μου που δεν έχει λογαριασμό στην Turkish βγάζει το ίδιο μήνυμα στην αίτηση καταχώρησης στην Αegean. Τι φάση;
Τα μίλια μπορούν να περάσουν στο λογαριασμό των Τούρκων, από εκεί στην ετζιαν δε γίνεται αυτό λέω. Απευθείας στο λογαριασμό στην ετζιαν περνάνε, αν δικαιούσαι μίλια λόγω ναύλου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.487
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εκ των υστέρων. Το εισιτήριο κλείστηκε από πάροχο κ εκεί δεν είχα δηλώσει τίποτα
Είπες ότι μπήκαν μίλια στο λογαριασμό σου στη Turkish. Πως μπήκαν αυτα; Εκ των υστέρων έκανες αίτηση καταχώρησης στο λογαριασμό σου στην Turkish;
Ότι μίλια καταχωρουνται σε ένα πρόγραμμα αεροπορικής δεν μεταφέρονται σε πρόγραμμα άλλης αεροπορικής ακόμα και όταν είναι στην ίδια συμμαχία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.379
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom