Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Είπες ότι μπήκαν μίλια στο λογαριασμό σου στη Turkish. Πως μπήκαν αυτα; Εκ των υστέρων έκανες αίτηση καταχώρησης στο λογαριασμό σου στην Turkish;
Ότι μίλια καταχωρουνται σε ένα πρόγραμμα αεροπορικής δεν μεταφέρονται σε πρόγραμμα άλλης αεροπορικής ακόμα και όταν είναι στην ίδια συμμαχία.
Συνδέθηκα με τους κωδικούς μου και έβαλα αριθμό εισιτηρίου. Τα υπόλοιπα έγιναν μόνα τους απευθείας.
Κ γω το σκέφτηκα αυτό που λές εσυ κι ο @GTS , ότι δε μεταφέρονται αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν ότι θα φύγουν από κει εφόσον έκανα αίτηση.
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται τελικα;
 

Tsokrat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Μπαινεις στον λογαριασμο σου και πηγαίνεις στην εξαργυρωση ποντων- αεροπορικα εισιτήρια
Εκει βαζεις τα αεροδρομια αναχωρησης- αφιξης και τις ημερομηνιες και βλεπεις διαθεσιμοτητες
Ναι αυτό κάνω αλλά είναι δυνατόν να μην εχει για καμία ημερομηνία πχ Νέα Υόρκη; Η Τόκιο; Το κάνει σε εσάς αυτό αν προσπαθήσεις να κανεις την ίδια αναζήτησή;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.487
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Συνδέθηκα με τους κωδικούς μου και έβαλα αριθμό εισιτηρίου. Τα υπόλοιπα έγιναν μόνα τους απευθείας.
Κ γω το σκέφτηκα αυτό που λές εσυ κι ο @GTS , ότι δε μεταφέρονται αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν ότι θα φύγουν από κει εφόσον έκανα αίτηση.
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται τελικα;
Δυστυχώς όχι, καλά θα ήταν, αλλά αυτό δεν γίνεται.

Για να πάρεις μίλια στο λογαριασμό σου στην Aegean κλείνοντας ένα εισιτήριο σε άλλη αεροπορική της συμμαχίας, θα πρέπει να δηλώσεις το λογαριασμό σου miles & bonus κατά την κράτηση ή εκ των υστέρων να κάνεις αίτηση καταχώρησης μέσω της σελίδας της Aegean πάλι και μόνο και εννοείται ο ναύλος που κλείνεις να δίνει μίλια, γιατί δεν δίνουν όλοι...
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Ναι αυτό κάνω αλλά είναι δυνατόν να μην εχει για καμία ημερομηνία πχ Νέα Υόρκη; Η Τόκιο; Το κάνει σε εσάς αυτό αν προσπαθήσεις να κανεις την ίδια αναζήτησή;
Αναλογα τις ημερομηνιες
Πχ για περιοδο γιορτων ενω πριν 20 μερες είχε διαθεσιμοτητητες αθηνα μαιαμι τωρα δεν εχει
Βρισκω νεα υορκη αθήνα ομως
Αν ζητας πολλα award σε ενα δρομολογιο μπορει να φταιει κ αυτο
Χθες μου εβγαζε διαθεσιμοτητα για 3 award μόνο σε μια πτηση ταμπα νεα υορκη 25/12 και σήμερα βγαζει σε 4 πτησεις
Είναι λιγο μπερδεμα
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Όχι, μόνο να αλλάξεις ημερομηνιες μπορείς ον-λάιν.
Σήμερα εκλεισα πρωτη φορα award tickets με εταιρειες της συμμαχιας ( εξαργυρωση μιλιων απο κωτσο με τη σημερινη προσφορα!)
Ζήτησα τα pnr , αλλα στο σαιτ της aegean δεν τα αναγνωριζει και το σαιτ της united δεν μου επιτρέπει να κανω αλλαγες στην κρατηση , με παραπεμπει στην aegean
Άρα πως θα μπορούσα να κανω αλλαγη ημερομηνιας online;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.487
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σήμερα εκλεισα πρωτη φορα award tickets με εταιρειες της συμμαχιας ( εξαργυρωση μιλιων απο κωτσο με τη σημερινη προσφορα!)
Ζήτησα τα pnr , αλλα στο σαιτ της aegean δεν τα αναγνωριζει και το σαιτ της united δεν μου επιτρέπει να κανω αλλαγες στην κρατηση , με παραπεμπει στην aegean
Άρα πως θα μπορούσα να κανω αλλαγη ημερομηνιας online;
Όταν κλείνεις award εισιτήρια, αλλαγές μπορείς να κάνεις μόνο μέσω του σαιτ της Aegean ή τηλεφωνικά με την Aegean πάλι.
 

Tsokrat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Πως γίνεται να ψάξω πτήσεις από Αθήνα για Νέα Υόρκη ή Τόκιο πχ όταν στην λίστα προς δεν υπάρχουν οι συγκεκριμένες πόλεις. Ενώ υπάρχει κανονικά δρομολόγιο στο σάιτ της aegean.
Κάνω κάτι λάθος στην αναζήτηση;

Στιγμιότυπο 2024-02-26, 2.03.33 πμ.png
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.748
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Δυστυχώς όχι, καλά θα ήταν, αλλά αυτό δεν γίνεται.

Για να πάρεις μίλια στο λογαριασμό σου στην Aegean κλείνοντας ένα εισιτήριο σε άλλη αεροπορική της συμμαχίας, θα πρέπει να δηλώσεις το λογαριασμό σου miles & bonus κατά την κράτηση ή εκ των υστέρων να κάνεις αίτηση καταχώρησης μέσω της σελίδας της Aegean πάλι και μόνο και εννοείται ο ναύλος που κλείνεις να δίνει μίλια, γιατί δεν δίνουν όλοι...
Εγώ δήλωσα τον αριθμό μέλους τη Aegean κατά το check in του συζύγου στην πρόσφατη πτήση του με Turkish και δεν χρειάστηκε καν να ξαναδηλώσει το αριθμό μέλους στο check in της επιστροφής του.
Πήρε όλα τα μίλια των πτήσεων του αμέσως.
Μπήκα μετά από 2 μέρες από την αφιξη του στον λογαριασμό του για να τσεκάρω εάν μπήκαν τα μίλια του και είχαν μπει όλα.
Συνεπώς, εσύ @evaT μάλλον δεν χρησιμοποίησες τον αριθμό μέλους της Aegean κατα το check in στην πρώτη πτήση σου;
Μετά γιατί δεν συνδέθηκες στον λογαριασμό σου στην Aegean για να κάνεις καταχώρηση μιλίων εκ των υστέρων;
Έδωσες στην Turkish τον αριθμό μέλους στον δικό της λογαριασμό κατά το 1ο check in;
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
6.794
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Πατάς στο κεντρικό κουμπί το κυκλικό Miles and bonus, μετά Ο λογαριασμός μου, Εξαργύρωση μιλίων, Αεροπορικο εισιτήριο.
Πφφφ αυτό από ποια σελίδα το βρήκες ακριβώς? και να φαίνονται έτσι τα μίλια στην τιμή ?
γιατί εγώ ψάχνω από το https://el.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-spend/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom