Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όταν κλείνεις award για άλλους, μπορείς να βάλεις κουπόνι βαλίτσας που είναι από το δικό σου ονομα?
Όταν κλείνεις award εισιτήριο δεν μπορείς να προσθέσεις βαλίτσα on line, πόσο μάλλον να βάλεις και κουπόνι. Τα κουπόνια που είναι προσωπικά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σε εισιτήριο που δεν είναι στο όνομα σου.

αν κλείσεις το flex που δεν έχει βαλίτσα, μπορείς να την προσθέσεις μετά, με κουπόνι ή όχι.
Σε εισιτήριο που έχει εκδοθεί κανονικά μπορείς να προσθέσεις κουπόνι δικό σου απο τη διαχείριση κράτησης αρκεί το εισιτήριο να είναι στο όνομα σου. Μιλάω για τα κουπόνια των καρτών.

Υγ. Υπάρχουν κάποιοι που δεν μπορούν να περάσουν τα κουπόνια εκ των υστέρων, αλλά δεν ξέρω γιατί.

Μπορεις να βάλεις κουπόνι σε award εισιτηριο?
Όχι
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Μπορεις να βάλεις κουπόνι σε award εισιτηριο?
Δεν μπορείς σίγουρα να βάλεις κωδικό (από κουπόνι της κάρτας) όταν κλείνεις award εισιτήριο. Έχω όμως την εντύπωση ότι μπορείς να τον προσθέσεις μετά, από τη διαχείριση της κράτησης, νομίζω πως το έχω κάνει. Κάνε μια δοκιμή και δες μόνη σου αν το παίρνει. Και μετά πες μας κι εδώ.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν μπορείς σίγουρα να βάλεις κωδικό (από κουπόνι της κάρτας) όταν κλείνεις award εισιτήριο. Έχω όμως την εντύπωση ότι μπορείς να τον προσθέσεις μετά, από τη διαχείριση της κράτησης, νομίζω πως το έχω κάνει. Κάνε μια δοκιμή και δες μόνη σου αν το παίρνει. Και μετά πες μας κι εδώ.
Screenshot_20240302_150926_Aegean Airlines.jpg

Στην κράτηση award που έχω δεν μπορώ να βάλω κανένα κουπόνι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.101
View attachment 455684
Στην κράτηση award που έχω δεν μπορώ να βάλω κανένα κουπόνι.
Θα συμφωνησω, πρεπει καποιος να αγοραζει comfort flex με λιγα μιλια ακομη για να παρει βαλιτσα.
Θυμηθηκα οτι ειχα προσθεσει βαλιτσα στο 1+1, οχι στο flex με μιλια
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Στην κράτηση award που έχω δεν μπορώ να βάλω κανένα κουπόνι.
Χμ... ΟΚ, αν και το μήνυμα που σου βγάζει δεν νομίζω πως έχει να κάνει με κουπόνι... αν πας να πληρώσεις χωρίς κουπόνι, σε πάει στο περιβάλλον της κάρτας; ή σου βγάζει το ίδιο μήνυμα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα συμφωνησω, πρεπει καποιος να αγοραζει comfort flex με λιγα μιλια ακομη για να παρει βαλιτσα.
Σε εισιτήρια award εσωτερικού που έχει ναύλο flex και comfort flex δεν γνωρίζω αν μπορείς να βάλεις κουπόνι, δεν έχω επιχειρήσει να το κανω. Το εισιτήριο που έχω είναι economy σκέτο (μετά υπάρχει το business) για πτήση εκτός Ευρώπης και δεν μπορώ να περάσω κανένα κουπόνι. Μάλλον έπρεπε να το διευκρινήσω.
Θυμηθηκα οτι ειχα προσθεσει βαλιτσα στο 1+1, οχι στο fkex με μιλια
Σε αυτό στάνταρ προσθέτεις κουπόνια με τη σέσουλα!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Χμ... ΟΚ, αν και το μήνυμα που σου βγάζει δεν νομίζω πως έχει να κάνει με κουπόνι... αν πας να πληρώσεις χωρίς κουπόνι, σε πάει στο περιβάλλον της κάρτας; ή σου βγάζει το ίδιο μήνυμα;
Καταρχάς επρεπε να διευκρινήσω τι εισιτήριο εχω (το έγραψα στο επόμενο μήνυμα). Αυτό που θυμάμαι επίσης για εισιτήριο award εντός Ευρώπης, είναι ότι πάλι δεν μπορούσα να περάσω κουπόνι. Δοκιμές έκανα τότε για να δω τι μπορώ να κάνω με κουπόνια. Για τα εντός Ελλάδος award δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω κλείσει ποτέ.

Το μήνυμα που μου βγάζει δεν έχει σχέση με κουπόνι αλλά απο τη στιγμή που αναφέρει οτι αν θέλεις να προσθέσεις βαλίτσα πρέπει να το κάνεις τηλεφωνικώς, υποθέτω ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κουπόνια έτσι.

Στη συγκεκριμένη κράτηση μπορώ να κάνω αλλαγή στοιχείων, αλλαγή πτήσης, να προσθέσω ασφάλεια, αυτοκίνητο και ότι άλλο παρεμφερές πουλάει η Aegean. Δεν μπορώ να προσθέσω θέση, βαλίτσα, fast track κτλ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.101
Καταρχάς επρεπε να διευκρινήσω τι εισιτήριο εχω (το έγραψα στο επόμενο μήνυμα). Αυτό που θυμάμαι επίσης για εισιτήριο award εντός Ευρώπης, είναι ότι πάλι δεν μπορούσα να περάσω κουπόνι. Δοκιμές έκανα τότε για να δω τι μπορώ να κάνω με κουπόνια. Για τα εντός Ελλάδος award δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω κλείσει ποτέ.

Το μήνυμα που μου βγάζει δεν έχει σχέση με κουπόνι αλλά απο τη στιγμή που αναφέρει οτι αν θέλεις να προσθέσεις βαλίτσα πρέπει να το κάνεις τηλεφωνικώς, υποθέτω ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κουπόνια έτσι.

Στη συγκεκριμένη κράτηση μπορώ να κάνω αλλαγή στοιχείων, αλλαγή πτήσης, να προσθέσω ασφάλεια, αυτοκίνητο και ότι άλλο παρεμφερές πουλάει η Aegean. Δεν μπορώ να προσθέσω θέση, βαλίτσα, fast track κτλ
Αρα για να περασω τα υπολοιπα κουπονια της Aegean Bonus Visa πρεπει να αγορασω ενα εισιτηριο δικο μου με το -20 ευρω. Ελπιζω να το θυμηθω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα συμφωνησω, πρεπει καποιος να αγοραζει comfort flex με λιγα μιλια ακομη για να παρει βαλιτσα.
Έχεις δοκιμάσει σε εισιτήριο εσωτερικού award να περάσεις κουπόνια κάρτας;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.101
Έχεις δοκιμάσει σε εισιτήριο εσωτερικού award να περάσεις κουπόνια κάρτας;
Δεν θυμαμαι. Συνηθως αν θελω βαλιτσα κλεινω comfort flex. Κλεινω το ενα στα δυο γιατι μια βαλιτσα φτανει. Ειναι η μονη παροχη που βρισκω χρησιμη. Το fast track δεν με ενδιαφερει, συνηθως ληγουν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Καταρχάς επρεπε να διευκρινήσω τι εισιτήριο εχω (το έγραψα στο επόμενο μήνυμα). Αυτό που θυμάμαι επίσης για εισιτήριο award εντός Ευρώπης, είναι ότι πάλι δεν μπορούσα να περάσω κουπόνι. Δοκιμές έκανα τότε για να δω τι μπορώ να κάνω με κουπόνια. Για τα εντός Ελλάδος award δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω κλείσει ποτέ.

Το μήνυμα που μου βγάζει δεν έχει σχέση με κουπόνι αλλά απο τη στιγμή που αναφέρει οτι αν θέλεις να προσθέσεις βαλίτσα πρέπει να το κάνεις τηλεφωνικώς, υποθέτω ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κουπόνια έτσι.

Στη συγκεκριμένη κράτηση μπορώ να κάνω αλλαγή στοιχείων, αλλαγή πτήσης, να προσθέσω ασφάλεια, αυτοκίνητο και ότι άλλο παρεμφερές πουλάει η Aegean. Δεν μπορώ να προσθέσω θέση, βαλίτσα, fast track κτλ
Αν δε κάνω λάθος έχεις ήδη βαλίτσα σε αυτή τη περίπτωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom