Γαλλία Πρόταση γάμου στο Παρίσι.

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Εγώ θα έκανα στο αεροδρόμιο.Αν έλεγε ναι,θα έκανα τις καλύτερες διακοπές(καταλαβαίνεις τι εννοώ)Αν έλεγε όχι,θα την έστελνα σπίτι
και θα πήγαινα μόνος μου,ξεχνώντας τον πόνο μου στο Λίντο,Μουλέν Ρουζ κλπ. :haha:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εγώ θα έκανα στο αεροδρόμιο.Αν έλεγε ναι,θα έκανα τις καλύτερες διακοπές(καταλαβαίνεις τι εννοώ)Αν έλεγε όχι,θα την έστελνα σπίτι
και θα πήγαινα μόνος μου,ξεχνώντας τον πόνο μου στο Λίντο,Μουλέν Ρουζ κλπ. :haha:
Α,βρε Παναγιωτη!....κλαιω :clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως αν με πηγαινε σε αυτο με τα καραμελωμενα βατραχοποδαρα...
θα του τα εφερνα στο κεφαλι. ..
ο μοντιε!!!!!!!Αλλα μου ηρθε ωραια ιδεα.Η προταση να γινει ειτε στην κορυφη του Αιφελ με το Παρισι φωτισμενο ,ειτε στη γεφυρα με τα λουκετα των ερωτςυμενων πανω απο το Σηκουανα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συμφωνω με jimp. Οχι αλλο Αιφελ και γεφυρες...νισαφι πια. Φυσικα οχι σε εστιατορια και καραβακια.

Πρεπει να σκεφτεις δυο τρια πραγματα:
1. Αν η ιδια θα ηθελε η προταση να γινει μπροστα σε κοσμο ή αν θα νιωσει αμηχανα. Σε μια τετοια περιπτωση πρπει να αποφυγεις σχεδον ολα τα αξιοθεατα και κεντρικα σημεια του Παρισιου
2. Αν το ταξιδι ειναι εκπληξη ειναι αρκετα πιθανον να περιμενει και μια προταση. Γνωμη μου λοιπον ή να γινει η προταση πριν φυγετε ταξιδι ή να της προτεινεις να πατε ενα ταξιδι χειριζομενος με τροπο την ολη διαδικασια ωστε να μην καταλαβει πως τα εχεις κλεισει ολα ηδη.
3. Θα πρεπει να διαλεξεις ενα μερος που θα ειναι ευκολο να ξαναπατε καποια στιγμη που θα ξαναβρεθειτε στο Παρισι.
4. Ιδεες υπαρχουν πολλες. Θα μπορουσαμε να σου προτεινουμε δεκαδες. Απο πολυ απλες οπως να φτιαξεις μια καρδια απο κρουασαν σε ενα δισκο στο πρωινο και να τις τον προσφερεις με το δαχτυλιδι στη μεση, πιο δημοσιες οπως εκει που ειστε βολτα στη Μονμαρτη να γονατισεις για την προταση και να ζητησεις απο καποιον να σας ζωγραφισει εως πιο συνθετες οπως να συνεννοηθεις με το εστιατοριο και να ετοιμασεις κατι ωραιο. Αλλα καμια δεν θα ειναι καλυτερη απο αυτη που θα σκεφτει η καρδια σου για τη γυναικα σου. Μπορει π.χ. να της ερθει της καρδιας σου εκει που περιμενετε στην ουρα για το Λουβρο και που συζητατε χαλαρα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πω ρε τριπακια ..πολυ επαγγελματια σε βρισκω με το θεμα !!!!!!Που τα σκεφτεσαι βρε ατιμουτσικο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πω ρε τριπακια ..πολυ επαγγελματια σε βρισκω με το θεμα !!!!!!Που τα σκεφτεσαι βρε ατιμουτσικο!
Τα σκεφτομαι για τη δικη μου προταση. Αν την κανω ποτε φυσικα...
 

theodore27

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
tripakia όντως έχεις πολύ επαγγελματικές ιδέες, θα μπορούσες να βγάζεις χρήμα!! :) :) ... Για την πρόταση έτσι όπως το σκέφτομαι θα γίνει σε ανυποψίαστο χρονικό διάστημα, μάλλον σε καμιά βόλτα και όταν νοιώσω έτοιμος.. Δεν είμαι καλός σε τόσο προγραμματισμένες ιδέες γιατί αγχώνομαι και θα με καταλάβει από την πρώτη στιγμή..
Πάντως αν με βοηθούσατε λίγο παραπάνω και στο ξενοδοχείο θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως...
Ευχαριστώ και πάλι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom