Γαλλία Πρόταση γάμου στο Παρίσι.

RandomGuy

Member
Μηνύματα
5
Likes
9
Εγώ θα σε πρότεινα να την κάνεις πάνω στο αεροπλάνο, όπως την έκανα εγώ πριν λίγα χρόνια και έγινε χαμός!!!!!!!!!!
Αυτό παίζει να είναι το μόνο που δεν είχα σκεφτεί ! Είναι παρά πολύ ωραία ιδέα το μόνο που φοβάμαι είναι μην ντραπεί μπροστά σε όλους που θα μας κοιτάνε .
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τροκαντερό πιάνεις θέση ακριβώς απέναντι βραδυνή ώρα και τη...ρίχνεις ακριβώς την ώρα που αρχίζει να αναβοσβήνει ο Πύργος (έχοντας φροντίσει κάποιος να το βιντεοσκοπεί).

Αν το θέλεις συμβατικά ρομαντικό είναι μια ιδέα κ αυτό και χωρίς να χρειαστεί να κάνεις ιδιαίτερη προετοιμασία, ξεφεύγοντας επίσης και από την "αμερικανιά" του καλού εστιατορίου.
 

RandomGuy

Member
Μηνύματα
5
Likes
9
Τροκαντερό πιάνεις θέση ακριβώς απέναντι βραδυνή ώρα και τη...ρίχνεις ακριβώς την ώρα που αρχίζει να αναβοσβήνει ο Πύργος (έχοντας φροντίσει κάποιος να το βιντεοσκοπεί).

Αν το θέλεις συμβατικά ρομαντικό είναι μια ιδέα κ αυτό και χωρίς να χρειαστεί να κάνεις ιδιαίτερη προετοιμασία, ξεφεύγοντας επίσης και από την "αμερικανιά" του καλού εστιατορίου.
Νομίζω ότι θα καταλήξω σε εξωτερικό χώρο. Διότι φτάνουμε 31 Δεκεμβρίου . Ίσως μετά την αλλαγή καταλήξω σε ενα τέτοιο σενάριο . Βιντεοσκόπηση δεν νομιζω οτι θα καταφέρω να βρω βέβαια αλλά είμαι στο ψάξιμο .
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.987
Αυτό παίζει να είναι το μόνο που δεν είχα σκεφτεί ! Είναι παρά πολύ ωραία ιδέα το μόνο που φοβάμαι είναι μην ντραπεί μπροστά σε όλους που θα μας κοιτάνε .
Αν ο χαρακτηρας της ειναι ντροπαλος, τοτε γιατι την υποβαλλεις στη δημοσιοποιηση μιας ιδιωτικης στιγμης χωρις να το εχει επιλεξει η να το ονειρευεται αλλιως, λεω εγω τωρα...
Ψαξε την ιδια, οχι απο μας.
 

RandomGuy

Member
Μηνύματα
5
Likes
9
Αν ο χαρακτηρας της ειναι ντροπαλος, τοτε γιατι την υποβαλλεις στη δημοσιοποιηση μιας ιδιωτικης στιγμης χωρις να το εχει επιλεξει η να το ονειρευεται αλλιως, λεω εγω τωρα...
Ψαξε την ιδια, οχι απο μας.
Δεν νομίζω οτι προκύπτει απο κάπου για το ποιός θα ητάν ο καλύτερος τρόπος να κάνω μια πρόταση γάμου στην κόπελα που είμαστε ήδη 6 χρόνια μαζί και συζόυμε . Η

Το θέμα ανοιχτήκε γυρω απο το παρίσι που δεν εχουμε ξανα επισκεφτεί για προτάσεις σε μέρη , μαγάζια και τυχών εμπειρίες .
 
Last edited by a moderator:

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Το θέμα ανοιχτήκε γυρω απο το παρίσι που δεν εχουμε ξανα επισκεφτεί για προτάσεις σε μέρη , μαγάζια και τυχών εμπειρίες .
Θα πρότεινα επίσκεψη στη Galerie Lafayette και στο Café de la Paix, είναι στην ίδια περιοχή και θεωρώ πως ταιριάζουν και με τις ημέρες και με το σκοπό επίσκεψης σας στο Παρίσι
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
ένα καλό μπουκάλι κρασί με δυο κολονάτα ποτήρια στις όχθες του Σηκουάνα το δειλινό. Μόνοι σας, χωρίς ανεπιθύμητα βλέμματα. Και μετά βγάζεις όσες φωτογραφίες θέλεις
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.081
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Το θέμα ανοιχτήκε γυρω απο το παρίσι που δεν εχουμε ξανα επισκεφτεί για προτάσεις σε μέρη , μαγάζια και τυχών εμπειρίες .
Ωραιότερες εμπειρίες από τα καφέ στο Saint Germain des Pres δεν υπάρχουν. Deux Magots, Flore, Closerie de Lilas, Lipp, Dome κλπ. Μια απογευματινή βόλτα στο Ile Saint Louis. Επίσκεψη βραδινή στο μουσείο του Λούβρου. Μεσημεριανό στο εστιατόριο του μουσείου Ορσέ και φυσικά το ίδιο το μουσείο. Promenade plantee στο 12ο διαμέρισμα του Παρισιού. Le marche aux puces, το Μοναστηράκι του Παρισιού. Bολτα στη Μονμάρτρη κι ένα ποτό στο Maison rose. Χάσιμο στα δρομάκια στη συνοικία του Marais. Επίσκεψη στην ΄Οπερα. Μουσείο Grevin. Κήποι του Λουξεμβούργου. Βόλτα στις όχθες του Σηκουάνα το δειλινό.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δες Café de la Paix
Επίσης, υπέροχη θέα και ρομαντικά πάνω στις γέφυρες Pont Neuf & Pont des Arts (αρκεί να μην έχει μιλιούνια κόσμο, άρα καλύτερα αργά το βράδυ κατά προτίμηση καθημερινή). Δες ιδέα της γέφυρας στη σκηνή στο Παρίσι από τη σειρά Sex & the City:
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Επίσης, στην άκρη του μικρού νησιού, όπως κοιτάει το μεγάλο νησί (Place Louis Aragon) έχει ένα πολύ ωραίο παγκάκι, που συνήθως κιόλας δεν κάθεται κανείς.

Έχει βγάλει μια φωτό ο psilos3 από το παγκάκι αυτό, δεν την ανεβάζω επειδή δεν είναι δική μου, ας την ανεβάσει αυτός να βοηθήσει την κατάσταση!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Θα σου πω και την δική μου εμπειρία ( την οποία και σου προτείνω) .. μπροστά από τον πύργο του Άιφελ , την ώρα που αναβοσβηνει.. θες δεν θες θα σας δει κόσμος, εγώ ήμουν τρομερά διακριτικός, πίστευα δεν μας κοιτάει κανείς, μέχρι που άρχισαν να χειροκροτανε όλοι! Να ζήσετε εύχομαι!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα στην παρέα !

Μετα απο 6 χρόνια νομίζω ότι εφτασε η ωρα να γίνει και αυτo🤣

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια πρόταση για κάποιο ρομαντικό εστιατόριο Στο Παρίσι .

Η αρχική μου ιδέα ήταν στο Παρίσι κάτω από τον effeil στην αλλαγή της χρονιάς (mainstream) αλλά λογικά θα γίνεται πανζουρλισμός και δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω εκεί . Ακόμα και φωτογράφο έψαξα μήπως και μπορέσει και μας απαθανατίσει 10 φωτό αναμνηστικές αλλά ζητάνε υπερβολικά λεφτά !

Οποιαδήποτε βοήθεια σε μέρος η σε καποιο μαγαζί είναι ευπρόσδεκτη !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Ένα φανταστικό σημείο είναι στο άγαλμα France reborn στη γέφυρα Bir Hakeim. Κ η ίδια η γέφυρα με τα κρεμαστά φανάρια είναι φοβερή, ειδικά το βράδυ.
Άλλη μια πρόταση είναι στο closing show της disneyland. Σκέτη μαγεία αλλά χωρίς καμία ιδιωτικοτητα εννοείται...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom