Γενικά Πρώτες διακοπές ζευγαράκι...

connienaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
Καλησπέρα σε όλους!!!

Ακόμα δε μπήκε για τα καλά η άνοιξη και εμένα τα μυαλά μου πήραν αέρα και σκέφτομαι τις καλοκαιρινές διακοπούλες...;)Πρώτη φορά βλέπετε με το έταιρον ήμισυ..Είχα ενδιαφερθεί για τη Μήλο γιατί γενικά το θεωρώ πολύ όμορφο νησί που έχει αύτο που ψάχνουμε αύτη τη στιγμή(=παραλίες και όμορφα μέρη να δείς και να εξερευνήσεις αλλά και διασκέδαση).
Απογοητεύτηκα μόλις είδα τις επιλογές που υπάρχουν σε διαμονή...πάμε και αρχές αυγούστου και οι τιμές είναι τσουχτερές και η σχέση τιμής ποιότητας απαράδεκτη...Οπότε έχω στρέψει το ενδιαφέρον μου και αλλού!!!
Τι λέτε λοιπόν;;;;
Κάθε γνώμη και άποψη πολύτιμη!!!:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καταρχην :welcome2:!!!!!!
πρωτες διακοπες ζευγαρακι??αχ!τι μου θυμιζεις...
και να σκεφτεις οτι σημερα χαζευα τις φωτος μου απο τις πρωτες μου τετοιες διακοπες..
λοιπον, εισαι σωστα προσανατολισμενη..ΜΗΛΟΣ..ο τελειος προορισμος..
μην ψαχνεις αλλου..εχει τα παντα!!!!εχει πολλα ξενοδοχεια και ακομη περισσοτερα ενοικιαζομενα..πατε high season οκ, αλλα ειναι νωρις ακομη και αν ψαξεις ολο και κατι θα βρεις..εμεις θυμαμαι ειχαμε βρει με 60 ευρω τημ βραδια!το νησι κατα τα λοιπα δεν ειναι ακριβο..

κρισιμη ερωτηση..αυτοκινητακι εχετε????

σαν δευτερη επιλογη μετα την μηλο, σου βαζω την σκιαθο αλλα την θεωρω αρκετα πιο ακριβη!
 

connienaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
Σε ευχαριστώ πολύ λατίνα!!!!!!!!!

Και εγώ στο μυαλό μου εχώ πλάσει τις τέλειες διακοπές στη μήλο και δε θέλω να εγκαταλείψω εύκολα την ιδέα!!!!
Αυτοκίνητο θα έχουμε σίγουρα...τόσα όμορφα μέρη να δείς δε γυρίζονται αλλιώς!!!πού προτείνεις να μείνουμε;;κέντρο ή πιο έξω;;
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Σε ευχαριστώ πολύ λατίνα!!!!!!!!!

Και εγώ στο μυαλό μου εχώ πλάσει τις τέλειες διακοπές στη μήλο και δε θέλω να εγκαταλείψω εύκολα την ιδέα!!!!
Αυτοκίνητο θα έχουμε σίγουρα...τόσα όμορφα μέρη να δείς δε γυρίζονται αλλιώς!!!πού προτείνεις να μείνουμε;;κέντρο ή πιο έξω;;
αφου θα εχετε αυτοκινητο τελεια!προσεξτε μονο αν παρετε δικο σας αυτοκινητο (και δεν νοικιασετε εκει) να κλεισετε πολυ νωριτερα τα εισιτηρια του πλοιου γιατι ειδικα με το γρηγορο, οι θεσεις για αυτοκινητα ειναι πολυ περιορισμενες..(εμεις 1,5 μηνα πριν και ειδαμε και παθαμε για να βρουμε)!

εαν εχετε αυτοκινητο (το τονιζω και παλι γιατι ειναι πολυ σημαντικο) λεω να μην μεινετε στο λιμανι (αδαμας)..εμεις ειχαμε προτιμησει να μεινουμε στα πολλωνια που ηταν πολυ πιο ησυχα, εχει παρα πολλα δωματια και ειναι και πιο κοντα σε καποιες παραλιες!!αν ξαναπαμε (που θα ξαναπαμε;)) εκει θα ξαναμεινουμε γιατι μας αρεσε πολυ!γενικα οι διαδρομες στο νησι δεν ειναι μεγαλες, οποτε δεν θα κουραστειτε με την οδηγηση!

ο,τι αλλες πληροφοριες θες, ειμαι στην διαθεση σου!
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Παιδιά.. επειδή θα πάω και εγώ Μήλο με παρέα για 5 μέρες, αλλά η παρέα μου αποτελείται από 18 χρονών ''γουρόυνια'' που δεν έχουν δίπλωμα..., το μηχανάκι είναι καλό στην μετακίνηση για την Μήλο? Ή θα πηγαίνουμε.. θα πηγαίνουμε και δεν θα φτάνουμε ? :p
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
καλησπερα!
πηγα το περασμενο καλοκαιρι στη Μηλο!ειναι πανεμορφο νησι.οι παραλιες καταπληκτικες!μην ψαχνετε ''πρασινο'' στο νησι.ενταξει κυκλαδες ειναι,δεν ειναι και ιονιο(δεν ειμαι απο εκει!!:)).πολυ καλο φαγητο σε πολυ καλες τιμες για τα δεδομενα.ειτε με αυτοκινητο ειτε με μηχανακι,το γυρνατε ανετα το νησι,δεν ειναι μακρινες οι αποστασεις,οπου και να μενετε.απο νυχτερινη ζωη,απο την δικια μου εμπειρια,λεω οτι ειναι καλα,αλλα....κατα την αποψη μου δεν ειναι για μια παρεα 18 χρονων που ψαχνουν κατι σε νυχτερινη διασκεδαση πιο εντονο.υπαρχουν πολυ ωραια μπαρακια για ποτο,τα οποια ειναι σε πιο χαλαρο νησιωτικο στυλ!
κατα τη γνωμη μου,ειναι το νησι των ''ζευγαριων''!!!!αν πατε θα καταλαβετε τι εννοω!!!:)
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Εγώ πάλι δεν έχω πάει Μήλο γιατί σιχαίνομαι αυτό τον κορεσμό στις παραλίες, ειδικά τον Αύγουστο. Σου προτείνω ανεπιφύλακτα Αμοργό, όπου πέρασα κι εγώ τις πρώτες διακοπές με το φίλο μου πέρυσι. Μια βδομάδα αξέχαστη. Το νησί αυθεντικό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί, σε κερνάνε ψημένη ρακή όπου πας, ακόμη και στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας. Παραλίες μαγικές, ανεξερεύνητες, με σπηλιές. Θέλεις ακόμη περισσότερη ησυχία; Παίρνεις το καραβάκι και σε 3 λεπτά περνάς απέναντι, στο νησάκι Νηκούρια, όπου έχεις όση απομόνωση ζητάς. Μείναμε στο http://christina-pension.amorgos.net/greek/studios.htm τέλη Ιούλη με 60 ευρώ το βράδυ, θέα υπέροχη όλη την Αιγιάλη. Νυχτερινή ζωή δεν έχει, εμάς μας αρκούσε να πηγαίνουμε για φαγητό και μετά κανά ουζάκι ή ρακή και μετά στο μπαλκόνι να βλέπουμε τη θάλασσα. Νοικιάσαμε και ένα Fiat Panda με 35 ευρώ τη μέρα και γυρίσαμε όλο το νησί. Η δε χώρα, απερίγραπτη. Από τις διακοπές που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ πάλι δεν έχω πάει Μήλο γιατί σιχαίνομαι αυτό τον κορεσμό στις παραλίες, ειδικά τον Αύγουστο. Σου προτείνω ανεπιφύλακτα Αμοργό, όπου πέρασα κι εγώ τις πρώτες διακοπές με το φίλο μου πέρυσι. Μια βδομάδα αξέχαστη. Το νησί αυθεντικό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί, σε κερνάνε ψημένη ρακή όπου πας, ακόμη και στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας. Παραλίες μαγικές, ανεξερεύνητες, με σπηλιές. Θέλεις ακόμη περισσότερη ησυχία; Παίρνεις το καραβάκι και σε 3 λεπτά περνάς απέναντι, στο νησάκι Νηκούρια, όπου έχεις όση απομόνωση ζητάς. Μείναμε στο http://christina-pension.amorgos.net/greek/studios.htm τέλη Ιούλη με 60 ευρώ το βράδυ, θέα υπέροχη όλη την Αιγιάλη. Νυχτερινή ζωή δεν έχει, εμάς μας αρκούσε να πηγαίνουμε για φαγητό και μετά κανά ουζάκι ή ρακή και μετά στο μπαλκόνι να βλέπουμε τη θάλασσα. Νοικιάσαμε και ένα Fiat Panda με 35 ευρώ τη μέρα και γυρίσαμε όλο το νησί. Η δε χώρα, απερίγραπτη. Από τις διακοπές που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
Επιτέλους και ένα σοβαρό μήνυμα... αγαπάμε Αμοργό... πάλι θα πω το κλασσικό... γούστα είναι αυτά αλλά η Μήλος μαζί με την Πάρο μάλλον είναι τα χειρότερα Κυκλαδονήσια... και όλα αυτά όταν σε απόσταση βολής είναι η υπέροχη Κίμωλος... τι σου κάνει η διαφήμιση...
 
Last edited by a moderator:

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Εγώ πάλι δεν έχω πάει Μήλο γιατί σιχαίνομαι αυτό τον κορεσμό στις παραλίες, ειδικά τον Αύγουστο. Σου προτείνω ανεπιφύλακτα Αμοργό, όπου πέρασα κι εγώ τις πρώτες διακοπές με το φίλο μου πέρυσι. Μια βδομάδα αξέχαστη. Το νησί αυθεντικό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί, σε κερνάνε ψημένη ρακή όπου πας, ακόμη και στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας. Παραλίες μαγικές, ανεξερεύνητες, με σπηλιές. Θέλεις ακόμη περισσότερη ησυχία; Παίρνεις το καραβάκι και σε 3 λεπτά περνάς απέναντι, στο νησάκι Νηκούρια, όπου έχεις όση απομόνωση ζητάς. Μείναμε στο http://christina-pension.amorgos.net/greek/studios.htm τέλη Ιούλη με 60 ευρώ το βράδυ, θέα υπέροχη όλη την Αιγιάλη. Νυχτερινή ζωή δεν έχει, εμάς μας αρκούσε να πηγαίνουμε για φαγητό και μετά κανά ουζάκι ή ρακή και μετά στο μπαλκόνι να βλέπουμε τη θάλασσα. Νοικιάσαμε και ένα Fiat Panda με 35 ευρώ τη μέρα και γυρίσαμε όλο το νησί. Η δε χώρα, απερίγραπτη. Από τις διακοπές που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
Συμφωνώ απολύτως!!!έγω έχω επισκεφθεί και τη μήλο και την αμοργό, στην αμοργό πήγα ως ζευγάρι πρώτες διακοπές..άλλη μια ψήφος για την αμοργό!!!καταπληκτικό νησί και εναλλακτικό!!!η δε χώρα απερίγραπτη!!στη λόζα για γλυκάκι και το κλειδί για το κάστρο!!!αν όμως θέλεις καλύτερες παραλίες στη μήλο πρέπει να πας..
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Παρε τον ανθρωπο σου και πηγαινετε στην Τηνο. Κλειστε ενα δωματιο με προυποθεσεις στο χωριο Πυργος και μην κουνηθειτε απο εκει!
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
αν εισαι μικρη σε ηλικια ....και δεν εχεις παει στην παρο ....πηγενε εκει ...χτυπα και μια αντιπαρο....
αυτα αν εισαι το πολυ 24 γιατι πουρο απαγορευεται η εισοδος ....

για 24 και πανω...προτεινω ζακυνθο,κουφονησια,σκιαθο,κω,ροδο,παργα

για chill out
σαμοθρακη σαμοθρακη σαμοθρακη ,δονουσα,κιμωλο,παξους

αμοργο δεν το ειχα υποψιν αλλα με τοση διαφημιση που επεσε ....μπηκε προτεραιοτητα
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Επιτέλους και ένα σοβαρό μήνυμα... γούστα είναι αυτά αλλά η Μήλος μαζί με την Πάρο μάλλον είναι τα χειρότερα Κυκλαδονήσια...
θα κρινεις δηλαδη εσυ ποια μηνυματα ειναι σοβαρα και ποια οχι?

το μονο σωστο απο οσα λες παραπανω ειναι οτι γουστα ειναι αυτα..εχω παει και μηλο και παρο και θεωρω οτι δεν εχουν καμια απολυτως σχεση μεταξυ τους!

παναγιωτα, επειδη αυγουστο πηγα κεγω στην μηλο,φυσικα και το νησι ηταν γεματο απο κοσμο, αλλα οι παραλιες ειναι τοσες πολλες που ο κοσμος δεν συνωστιζεται!ασε που με λιγη οδηγηση παραπανω φθασαμε και σε παραλια εκπληκτικη οπου απολαυσαμε την θαλασσα παρεα με αλλα 4 ατομα μονο!!το νησι εχει κοσμο αλλα χαμος δεν γινεται!!
αμοργο δεν εχω παει αλλα την σκεφτομαι για φετος!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom