Τσεχική Δημοκρατία Πρώτη φορά εξωτερικό- Βοήθεια!

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Tι εγινε τελικα Σωτηρη?Γυρισες?πως ηταν?
Εγω θα ηθελα να σας ρωτησω κατι παιδια παλι για το συναλλαγμα.Οι περισσοτεροι προτινουν να παμε με καρτα αναληπτικη maestro στα εκει ΑΤΜ
Δεν θα ηθελα ομως να το αφησω εντελως στην τυχη για εκει ...να τρεχω δηλ σερνοντας και το παιδι να βρω μηχανημα που δεχεται maestro,και αν εχει λεφτα ..και αν δεν εχει να τρεχω να βρω αλλο κλπκλπ
Δυσκολευομαι να βρω τραπεζα εδω που να αλλαζει ευρω σε τσεχικες κορονες.
Να αλλαξω λεφτα στο Βενιζελο η στο αεροδρομιο της Πραγας η ειναι τρελες οι προμηθειες?Τι λετε?
Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!
ουτε στο βενιζέλος ουτε στην Πραγα
αν εισαι Αθήνα μόνο σε ανταλλακτήριο σε ομόνοια η Σύνταγμα θα βρείς
πάρε λίγο συννάλαγμα για τα ψιλά και ολα τα υπόλοιπα με πιστωτική
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Tωρα θα σε στειλω Χρηστο λεγοντας σου οτι δεν εχω πιστωτικη?
Οποτε μονο για ανταλλακτηρια στο Συνταγμα με βλεπω και στην αναγκη ,οταν παμε εκει ,να δουλεψω και την cashcard με το maestro αν χρειαστουμε παραπανω χρηματα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Tωρα θα σε στειλω Χρηστο λεγοντας σου οτι δεν εχω πιστωτικη?
Οποτε μονο για ανταλλακτηρια στο Συνταγμα με βλεπω και στην αναγκη ,οταν παμε εκει ,να δουλεψω και την cashcard με το maestro αν χρειαστουμε παραπανω χρηματα.
KLEOPATRA, κι εγώ δεν έχω πιστωτική, αλλά έχω βγάλει μια prepaid card από την τράπεζα Κύπρου και με έχει εξυπηρετήσει αφάνταστα. Βάζεις ένα ποσό μέσα, όσα θέλεις εσύ, και μετά μπορείς να κάνεις αγορές από το ίντερνετ ή να πληρώσεις σε εστιατόρια και καταστήματα στην Ελλάδα ή το εξωτερικό. Οπότε πληρώνεις (μέσω της κάρτας φυσικά) στο νόμισμα της χώρας που βρίσκεσαι χωρίς να αναγκαστείς να κάνεις συνάλλαγμα. Μπορείς επίσης να κάνεις και ανάληψη στο νόμισμα της χώρας και να έχεις και μετρητά. Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες: https://www.prepaidcards.gr/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom