Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.814
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
To πάρκο guell πόση ώρα σας πήρε να το δείτε; Έχω κλείσει εισιτήρια για sagrada στις 15:00 το μεσημέρι, σκεφτόμουν μετά μήπως ανεβαίναμε στο πάρκο.. θα είμαι εκεί 28/02 και νυχτώνει περίπου στις 18:30 ..νομίζω το πάρκο κλείνει στις 17:30 .. μας φτάνει μία ώρα; και μετά να κατέβουμε με τα πόδια να δούμε και την περιοχή;
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Εγώ πέρσι το καλοκαίρι είχα πάει με γκρουπ στο πάρκο και πήγαμε πριν τις 8 το πρωί γιατί είχε δωρεάν είσοδος. Μετά τις 8 πληρώνεις είσοδο...θεωρώ ότι 1,30 ώρα είναι αρκετή για τα βασικά ....
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
To πάρκο guell πόση ώρα σας πήρε να το δείτε; Έχω κλείσει εισιτήρια για sagrada στις 15:00 το μεσημέρι, σκεφτόμουν μετά μήπως ανεβαίναμε στο πάρκο.. θα είμαι εκεί 28/02 και νυχτώνει περίπου στις 18:30 ..νομίζω το πάρκο κλείνει στις 17:30 .. μας φτάνει μία ώρα; και μετά να κατέβουμε με τα πόδια να δούμε και την περιοχή;
1:30 είναι υπεραρκετή, αναλόγως και με το πόσες φωτογραφίες θα βγάλεις :xalara:
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.814
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ωραία οπότε το έβγαλα το πρόγραμμα της 1ης μέρας.

Αφιξη στο ξενοδοχείο Fernando (Γοτθική συνοικία) - επίσκεψη στη Basilica Santa Maria del mar
Συνεχίζουμε για sagrada familia - ανεβαίνουμε park guell - κατεβαίνουμε με τα πόδια , βόλτα στην περιοχή garcia
και flamenco στο palacio del flamengo που είναι κοντά. Πρέπει να αγοράσουμε τα εισιτήρια από τώρα ή θα βρούμε στο ταμείο εκείνη τη μέρα; (αναφέρομαι σε ημέρα Πέμπτη )
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.744
Λογικά τέτοια εποχή έχει θέσεις παντού.Καλόν είναι να κάνεις κράτηση όμως από νωρίς της ίδιας ημέρας
μην τυχόν έχει ρεζέρβα από κανένα γκρούπ και δεν έχει θέσεις.(Σπάνιο τέτοια εποχή).
Το palacio έχει τρία διαφορετικά προγράμματα.To Pasiόn Flamenca είναι κατά την γνώμη μου το καλύτερο.
Είναι όμως πιο αργά.Δεν θυμάμαι ώρα .Νομίζω κατά τις 10.00.Δες το από το σάιτ.
Έχει 2 επιλογές.Με φαγητό ή να δεις μόνο το σόου με ποτό.
Πάτε αφού έχετε φάει και απλά δες τε το σόου.Το φαγητό εκεί είναι ακριβό.
και flamenco στο palacio del flamengo που είναι κοντά.
To Cordobes είναι κοντά στο ξενοδοχείο σου.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.814
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ευχαριστώ πολύ panpan για άλλη μία φορά για τις πληροφορίες. Για φαγητό δεν μου πέρασε καν σαν σκέψη μόλις είδα τις τιμές στα site.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.268
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom